MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (29)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata prima di tutti dau multa cafea
alla dizgraziata ca sa ma trezesc nitel..iar am adormit cu fiimea in pat.. is rupa de coaste...e foarte frumos sa dorm cu ea nu ma plang dar de oboseala o fac...


va pup un we placut!

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bb eu de persoana nu am fost dar am dat clik pe hipermercatul unde mergem noi de obicei..caci tb sa specifici la care ..asa cum imi imaginam...si imi rezulta doar asta... http://e-panorama.it/contenuti/il_tuo_ipermercato/volantino/?cat=8&subcat=48&x=16&y=7
dar daca stii adresa magazinului care merge mama ta poti verifica ce oferte sunt acolo... poate sunt mai multe...

mirela cunoastem fetitz incapatanat...

ali nu mai stiu daca n-am zis da' nu ma mai intorc inapoi sa citesc..mi-au zis ca e bine asa deocamdata...tb sa-mi i-au appuntament peste 6 luni....oricum cand merg in Iasi mai consult un medic.. si cu kilele, te rog eu mult nu ma invidia ca eu am dat doar o mica parte mai 3 din min.30 chiar ca sunt de invidiat nu?

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Roxali
ca o sa aveti impresia ca plecati cu toata casa dupa voi.

Eu cu mai multe veneam din Ro decat luam de aici...fiecare cu pasarelele lui

somn usor si o zi buna fetelor



Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze


eu deja ca merg pan' la Roma si iau cu mine jumate de colt de casa... nici nu vreau sa-mi imaginez cand voi merge in Romania..oricum vrem sa ne luam si portabagalio deasupra caci sigur nu o sa facem fatza..deja am zis ca iau strictul strictului necesar pt. noi ...dar pt. pitica tot ce tb....eu una nu voi lua pampers si din astea..ca am auzit eu la cumnatul meu ca sunt mult mai ieftine acolo ..ma ingrijoreaza doar ca sunt la cantitati mari intr-un pachet de 72 de buc pai ce fac cu ele cdaca piticei nu-i priesc.. aici un pachet de 22 de buc..deja mi se par multe
in fine ...om vedea la momentul respectiv..deocamdata nu-mi fac planurile.caci intre timp pitica va creste si va avea 9-10 lunite pe atunci..stau linistita vom vedea cum merge si cu diversificarea asta...ca tb sa mearga odata si odata...

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neata

FEtelor na ca am reushit sa intru si eu am avut putintica trebushoaa zilele astea.
Ale merge din ce in ce mai bine singurel si tot incearca sa zica TATA..e asa dulce zice pe mute si apoi reuseste sa scoata si un tata...TAsu e topit...mai mai ca ii cad...

BB_yasmi mama ta are doar panorama langa ea??Sunt o gramada de magazine cu oferte plus magazinase cu costumase de bebei de bumbac la preturi ff mici :) In panorama se gasesc multe dar tot asa tre sa urmaresti.Sper sa reusesti sa gasesti ceea ce vrei!Cat despre borcanase si astea ii poti spune mamei tale sa cumpere ORICE marca sunt toate sigure si din culturi BIO 100%.

P.S imi place nickul tau la nebunie


In alta ordine de idei .... si eu sunt patita cu italienii nu intru in subiect ca ma apuca iar alergia la ei si deabea o tin in frau


Despre burtane si alte lucruri eu una deja m-am obishnuit cu burtica mea flescaita.Cu kilogramele si eu imi faceam griji inainte acum cand il am pe domnul CENTRU DE BENESSERE ALEXANDRU nu mai imi fac griji

Mai revin
Multam de cafea stefi


mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Alex 8-9 luni

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

Buna dimineata! A mai ramas ceva cafea?

Sambata avem program administrativ .. curatenie, calcat (ca nu mai termin niciodata ), piata ... sa nu-l uit pe Ale, deja a sarit in bratele mele. Sa vad daca sta cuminte sa mai vada un film. De dimineata deja a revazut (nu stiu a cata oara ....) Nemo . Ii plac filmele cu pestisori. Cum avem acvariu la intrare in casa, la iesire si intrare ii saluta. ii pun Shark Tale si eu sper sa ma apuc de calcat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

'giorno!
Eu de dimineata am "fugit" de-acasa pana la coafor sa ma tund.Acum program .Strumfii abia au adormit .Si pe mine ma apuca somnul ca e un timp naspa rau de tot afara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

STEFI sarumina de cafea

Si noi de dimineata am inceput cu programul de simbata de acum am intrat un pic sa va salut si sa vad ce ati mai facut voi.

Mamii te cred ca ii cad dintii noi ca noi cind ne auzim odraslele ca ne spun mama si ne topčim dar barbatii sint si mai emotivi chiar daca nu arata lui ALE si tie.


Roxali si mie miar fi placut o vacanta in Egipt era programata ptr anul acesta dar cum pitica noastra este prea mica o lasam ptr la anul.

Danuta te cred ca ii plac filmuletele animate ii plac Sarei mele si sta nemiscata atunci cind o pun in fata tv la cite un filmulet de asta daramite lui Ale ca este mai mare si deja intelege.


Ginger00 aspteptam poze cu noul look, piticilor si tie.


Fetelor am si eu o intrebare voi de la cite luni ati inceput sa puneti bebici in premergator? Va pe toate si va doresc un sfirsit de saptamina minunat.

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Buna fetelor!
La noi s-a facut mai frumos timpul...ptr mine e cam la fel...ca de am de "facut" lectii cu juniorul...totusi azi am zis ca mai trec cu vederea ce mai am de facut prin casa si bag o plimbarica...pe la cumparaturi.

Mai Mami mai facut sa rad in hohote cu centrul benessere...pai eu deja am 2 atunci,noroc cu mama ca altfel deveneam scandurica.

Stefi cele in plus sant "ricordini"...nu da.

pup toate fetele

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by MIKUTA4

Fetelor am si eu o intrebare voi de la cite luni ati inceput sa puneti bebici in premergator?


MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .






noi i l-am cumparat cand avea 6 luni ... insa nu l-am pus mai mult de 3 ori si de fiecare data cateva minute ... nu a vrut ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

buna seara fetelor
Noi acuma am venit de afara,ne-am plimbat putin pe jos,eu si Delia.
Se mai obosea ea si o luam in brate.
Asa amuzanta e cand vrea in brate,se agata de piciorul meu si nu ma mai lasa pana o iau.

Cu kg in plus ma mai lupt si eu,dar deja nu mai sunt f vizibile
Sapt viitoare cred ca trec in sfarsit sub 60 kg,bine ar fi.
Burta in schimb,nu are aspectul care il avea inainte de sarcina si cred ca nici nu il va mai avea vreodata.

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput