MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by slimatei

mirela cunoastem stai linistita..cred ca cu toate am trecut macar printr-o experienta asemanatoare..
Sarei... ce-a mai facut de nou?

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!





Stefania iti spun sincer ca am rasuflat usurata cind am citit ca mai sint persoane care au intilnit astfel de fenomene,ca nu am vrut ca sa se inteleaga din mesajul meu ca tin cu italieni,ptr ca au dreptate fetele cind spun ca sint ignoranti ca ar putea sa se informeze si ei despre tara noastra sa vada ca avem o tara frumoasa si cu locuri frumoase.Sara nu a mai facut nimic nou acum vad ca incearca sa se intoarca sper sa reuseasca ca am vazut si eu pozele lui Stefy cum doarme pe burtica si tare imi este draga si mi-ar place si mie sa o vad pe Sara mea cum doarme asa.Avem si noi pe 30 Mai programare la cardiolog,este programarea aia care mi-a dato cind am iesit din spital. multi printesei si tie.


Petro ahaaaaaaaaaaaaaa acum este rindul meu sa te chem la apel,ce mai faceti?pe unde mai umblati?de nu mai dati pe la noi?


Katiapam va asteptam cu drag sa va intoarceti si te rog sczzzz ptr faptul ca ii zic cu intirziere Giuliei La cit mai multe lunite!!!!!!!! si sa fi sanatoasa si norocoasa

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by simonicutza

quote:
Originally posted by MIKUTA4

si Stefania multumim de .

ANAISsa cresti mare si frumoasa si sa prinzi in buchetul vieti cit mai multe lunite si ani multiii!

Micio insanatosire grabnica lui EDU la baiat si lui mami.


Fetelor si faptul ca italieni ne cred din lumea a 8 a in parte este si vina unor romanii care ptr a le mari salariile seful incepe sa se plinga ca "acasa nu au nimic,ca datorita lor(a sefului)au reusit sa isi ia si ei un tv normal ca nu aveau nici macar aragaz si ca gatesc la soba" eu de ce va zic ca am intilnit asa ceva,de ex la munca unde am muncit eu a lucrat inaintea mea tot o romanca si ma intreaba intr-o zi "doamna"dar tu sti ce este o masina de spaltat? ca mia zis x-leasca ca la voi nu este,si eu atunci m-am enervat si iam zis ca am avut de cind m-am nascut si de aia automata cu toate ca nu era adevarat,cu toate ca daca stam si ne gindim bine mai nespalati sint ei ca noi si mai saraci cu spiritul.

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva,dar a fost fara vointa mea si o zi buna.




MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .






foarte bine spus, nici nu puteai sa te exprimi mai bine.... ai foarte mare dreptate , bine macarca nu sunt toti italienii asa ....

"Dragostea e ca un zambet, niciodata nu are valoare, daca nu o daruiesti!!!"

Simo fericita de Tobia birthday
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album & www.onetruemedia.com/shared?p=5cd748d10922250f16a83d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Video
***********************************************************
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!








Simo da ai dreptate nu sint toti la fel,de ce sa nu fiu sincera am intilnit si italieni care au fost incintati de tara noastra si de faptul ca sintem primitori si persoane corecte,dar sti tu vorba aia "NU EXISTA PADURE FARA USCATURI" si asta este valabil atit ptr noi cit si ptr ei. sa sti ca am votat flacaul frumos BAFTA!sa cistige!

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Cu intarziere LA MULTI ANI PTR TOATE ELENELE SI CONTANTINI...SANATATE SIMONICUTEI,STEFANIEI LA CAT MAI MULTI!

Tot pe fuga...am de recuperat...santem ok si aprofitan cand se poate de vreme

o zi buna fetelor

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

stefi, multumesc frumos!! mult de tot!!!!
cum stii mama mea e in italia si de aici imi cumpara pt iasmi lucrusoare, papica!! vroiam sa vad si eu ce au ca sa ii spun mai exact!! momentan nu am gasit oferta de bebelusi. poate ma ajuti tu!!
pusiiii

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!



..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

http://porcusorul.com/porcusor/mic/bb_yasmi

BB nustiu daca mai intri aici dar vroiam sa-ti spun ca noi mergem din cand in cand pe la Panorama..daca gasesc ceva te anunt dar problema s-ar putea sa fie alta ..caci difera de la un centru la altul..ceea ce aici s-ar putea sa fie in oferta ..in alt punct de vanzare s-ar putea sa nu... oricum daca ai vreo nelamurire cu link-ul daca vezi tu ceva si te pot ajuta macar cu o certeza ..sunt aici
la fata frumoasa Iasmina

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mirela multumesc mult
nu te necaji prea tare ca are timp si Sara..si ai si tu timp sa respiri mai mult timp...mie acum mi-e si frica de ea sincer..e asa de iute..se intoarce imediat face rostogoliri una dupa alta..si acum o pun la mijlocul patului mare acum e la margine tre' sa fiu tare atenta..era sa-mi cada chiar sub ochii mei..noroc ca eram atenta..iar in patul ei sa o las singura ..una parola...ca se invarte si suceste acolo si cum nu am paracolpi peste tot patutul.. mai pun asa o paturica..dar isi baga oricum piciorutele printre..si mi-e frica sa nu pateasca ceva..tre' sa fiu cu ochii in patru..si dca vreau si eu un pic de respirņ.. tre sa o pun in oveto cu centurile legate..altfel n.am sansa doar daca doarme..ultimamente s-a reglat si un pic cu somnul si am si eu un pic de liniste..

petro am inteles ca nu-i merge netul sau are computerul ceva...

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by slimatei

mirela multumesc mult
nu te necaji prea tare ca are timp si Sara..si ai si tu timp sa respiri mai mult timp...mie acum mi-e si frica de ea sincer..e asa de iute..se intoarce imediat face rostogoliri una dupa alta..si acum o pun la mijlocul patului mare acum e la margine tre' sa fiu tare atenta..era sa-mi cada chiar sub ochii mei..noroc ca eram atenta..iar in patul ei sa o las singura ..una parola...ca se invarte si suceste acolo si cum nu am paracolpi peste tot patutul.. mai pun asa o paturica..dar isi baga oricum piciorutele printre..si mi-e frica sa nu pateasca ceva..tre' sa fiu cu ochii in patru..si dca vreau si eu un pic de respirņ.. tre sa o pun in oveto cu centurile legate..altfel n.am sansa doar daca doarme..ultimamente s-a reglat si un pic cu somnul si am si eu un pic de liniste..

petro am inteles ca nu-i merge netul sau are computerul ceva...

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!






STEFANIAai dreptate ca acum trebuie sa fim cu ochi pe ele ca pe altceva ca fac atitea nazdravanii,dar eu nu ma preocup ca stiu ca se va intoarce dar numai cind va vrea ea,ca fiimea are un caracter nu face cind vreau eu ci numai cind vrea ea,ca si cum ar vrea sa imi arate cine comanda.Inainte fusesem cu ea la pediatru si mia zis ca nu punta si eu toata ingrijorata de ce fata mea inca nu punta si dai si fa cu ea exercitii o puneam sa stea mai mult in picioare si ea nimic,dupa o zi a inceput sa stea in picioare de nu mai vroia sa stea in fundulet si asta este numai unul din lucrurile care nu le face cind vreau eu ca daca ma pun sa le insir nu mai am loc pe pagina. tie si printesei rostogolici.


Aha deci lui Petro nu ii merge pc atunci asteptam sa il faca ei si micutzei Silviutei.




MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Anais la cat mai multe lunite!

Aprofit ca doarme printesa sa recuperez ceva...

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

fetelor, uitati-va la www.strainatate.org/news-w-Primul spital privat din Timisoara .html" target="_blank">aceasta superba stire !!!incepe sa devina din ce in ce mai important orasul meu Timisoara ....

"Dragostea e ca un zambet, niciodata nu are valoare, daca nu o daruiesti!!!"

Simo fericita de Tobia birthday
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album & www.onetruemedia.com/shared?p=5cd748d10922250f16a83d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Video
***********************************************************
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by slimatei

quote:
Originally posted by bb_yasmi

stefi, multumesc frumos!! mult de tot!!!!
cum stii mama mea e in italia si de aici imi cumpara pt iasmi lucrusoare, papica!! vroiam sa vad si eu ce au ca sa ii spun mai exact!! momentan nu am gasit oferta de bebelusi. poate ma ajuti tu!!
pusiiii

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!



..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

http://porcusorul.com/porcusor/mic/bb_yasmi

BB nustiu daca mai intri aici dar vroiam sa-ti spun ca noi mergem din cand in cand pe la Panorama..daca gasesc ceva te anunt dar problema s-ar putea sa fie alta ..caci difera de la un centru la altul..ceea ce aici s-ar putea sa fie in oferta ..in alt punct de vanzare s-ar putea sa nu... oricum daca ai vreo nelamurire cu link-ul daca vezi tu ceva si te pot ajuta macar cu o certeza ..sunt aici
la fata frumoasa Iasmina

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!



stefi, multmesc frumos. chiar "urmaream" raspunsul tau!! eu nu reusesc sa vad oferta pt bebei in linkul respectiv. poate ma ajuti tu. este asa ceva??

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

http://porcusorul.com/porcusor/mic/bb_yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Multumesc fetelor ptr urarile adresate pitici.

Stefi la cardiolog ai fost?...si pe noi ne-a trimis pediatra ca auzea un soffietino,dar nu era nik
Incep sa devin invidoasa...ai slabit deja 3 kg...au inceput sa ma obsedeze mult kg ,cred ca mai mult burtoiul.

M-ati omorat care mai de care plecati in Ro,numai mandea ramane in Italica...drept sa spun mi-ar fi placut Tenerife sau Egipt.
Care stati pe la tara si aveti posibilitatea de a cumpara carne de tara ,eu zic ca nu se merita ptr omogenizatele de aici sau ptr legumele umflate cu chimicale...ceva medicamente strict ca o sa aveti impresia ca plecati cu toata casa dupa voi.
Eu cu mai multe veneam din Ro decat luam de aici...fiecare cu pasarelele lui

somn usor si o zi buna fetelor



Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput