MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mamii, stefi, multumesc frumos!!
mama mea mi-a mai cumparat, stie ce sa ia, dar am vrut sa vad eu ce este pe la oferta!! nu ma mai agit ca peste o sapt vine in RO oricum!! va multumesc frumos inca o data!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

http://porcusorul.com/porcusor/mic/bb_yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

Buna seara fetelor,


quote:
Originally posted by MIKUTA4

Fetelor am si eu o intrebare voi de la cite luni ati inceput sa puneti bebici in premergator?


MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .






eu una nu voi cumpara deloc premergator ptr.ca intarzie omentul in care isi va da drumul singur sa mearga, eu una ii cumpar un www.bimbomarket.it/data/imgprodotto/4889_zoom.jpg" target="_blank">box sapt. viitoare pe care il voi umple cu zucarii si ...sanatate buna....


"Dragostea e ca un zambet, niciodata nu are valoare, daca nu o daruiesti!!!"

Simo fericita de Tobia birthday
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album & www.onetruemedia.com/shared?p=5cd748d10922250f16a83d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Video
***********************************************************
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by MIKUTA4




pup] sa sti ca am votat flacaul frumos BAFTA!sa cistige! [/i]

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .






multumim mult

@--`- @--`- @--`- @--`- @--`- @--`- @--`- @--`- @--`- @--`- @--`-
"Dragostea e ca un zambet, niciodata nu are valoare, daca nu o daruiesti !"

Simo fericita de Tobia birthday
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album & www.onetruemedia.com/shared?p=5cd748d10922250f16a83d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Video
***********************************************************
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

uitati-va aici si aici cum doarme puiul meu in fiecare noapte de vreo 4 zile incoace.... oare o fi bine????

eu oricum ma mai trezesc noaptea si-l mai intorc, dar....degeaba, in 2 miscari e la loc...


"Dragostea e ca un zambet, niciodata nu are valoare, daca nu o daruiesti !"

Simo fericita de Tobia birthday
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album & www.onetruemedia.com/shared?p=5cd748d10922250f16a83d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Video
***********************************************************
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

quote:
Originally posted by MIKUTA4

Fetelor am si eu o intrebare voi de la cite luni ati inceput sa puneti bebici in premergator?



Noi i l-am cumparat acum 0 luna jumatate.La inceput statea cateva minute.Apoi a inceput sa mearga in spate,si dupa doua zile m-am trezit cu ea in bucatarie(a venit din camera in bucatarie la mine).Acum sta dimineata si seara,o las max. o jum de ora,si o iau,sa nu ii oboseasca,coloana.

http://s306.photobucket.com/albums/nn279/berarpiri/

,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

quote:
Originally posted by simonicutza

uitati-va aici si aici cum doarme puiul meu in fiecare noapte de vreo 4 zile incoace.... oare o fi bine????



Stai linistita,ca nu e nici o problema.Uite cum doarme si Ambra.Asta e doar una din pozitiile ei ciudate.Bucura-te ca doarme,sunt atatea mamici care ar da orice sa le doarma -ii.

andreea de ambra-7 luni si 24 zile

http://s306.photobucket.com/albums/nn279/berarpiri/

,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by Berarpiri

quote:
Originally posted by simonicutza

uitati-va aici si aici cum doarme puiul meu in fiecare noapte de vreo 4 zile incoace.... oare o fi bine????



Stai linistita,ca nu e nici o problema.Uite cum doarme si Ambra.Asta e doar una din pozitiile ei ciudate.Bucura-te ca doarme,sunt atatea mamici care ar da orice sa le doarma -ii.

andreea de ambra-7 luni si 24 zile

http://s306.photobucket.com/albums/nn279/berarpiri/

,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''



Merci mult Berarpiri , m-am mai linistit, ai dreptate, sunt foarte norocoasa ptr. ca am un tare cuminte ca-mi doarme toata noaptea

quote:
"Dragostea e ca un zambet, niciodata nu are valoare, daca nu o daruiesti !"

Simo fericita de Tobia birthday
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album & www.onetruemedia.com/shared?p=5cd748d10922250f16a83d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Video
***********************************************************
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

dau si eu o maaaarrreeeee

ptr. cine vrea sa vada poze mai recente cu Tobia am la semnatura atat la album cat si la video noutati.


"Dragostea e ca un zambet, niciodata nu are valoare, daca nu o daruiesti !"

Simo fericita de Tobia birthday
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album & www.onetruemedia.com/shared?p=5cd748d10922250f16a83d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Video
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

fetele pt urari...va doresc si eu copilasilor vostri numai bine,sa creasca mari si cuminti!
Ginger,am vorbit cu dr si mai intai mi-a schimbat laptele..inainte foloseam Mellin si acum Pantolac, care cica ar ajuta digestia..adevarul e ca are mai multe crampe,dar in rest..am incercat iar cu supozitor,macar sa scot restul de Mellin si de data asta n-a mai functionat! Asa ca am inceput sa-i dau si Sedastip.Stiu ca tu ai zis ca ai avut rezultate din prima zi.Intrebarea mea e : inainte de Sedastip cum il ajutai sa faca kk?Si cate zile a stat si fara sa faca?La noi a a patra zi deja...
O zi buna tuturor!

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:


Simona, bine faci ca nu cumperi premergator la baiat ca nu vei fi tentata sa-l pui, si eu stiu ca nu prea sunt recomandate, trebuie sa invete sa se miste daca vrea sa se deplaseze...in box e ok, invata sa cada fara sa isi faca rau...doar ca nu-l sufoca cu jucarii, da-i pe rand cate una. Noi parintii suntem cam disperati cu jucariile, si eu sunt recunosc, dar dupa ce le insira prin casa fara sa se joace cu ele, le-am ascuns in cutii in debara si-i scot 2-3 , le schimb la cateva zile, daca i le las la dispozitie nu mai e interesat de ele, doar le imprastie peste tot. Vazut bebele frumos...

La noi iar e razboi in casa, tare dificila perioada asta dupa 2 ani...S-a cam plictisit saptamana asta cat nu a fost la gradinita, l-am lasat cam mult la tv, e un "no" continuu, isi pune singur un dvd cu desene apoi incepe "no koala"..."vrei sa vina ursul koala?" ..."koala" baga dvd-ul apoi il scoate zice no si se crizeaza... si-a gasit mod de distractie: pune o masinuta in locul unde intra dvd-ul, pe margine, si cand apasa sa se inchida masina cade ...asa ca le-am scos din priza ca distruge tot... Pe afara ne-am intalnit cu copii de la cresa si striga la ei: bibiiii... Astazi mi-a picat sa-l tund, a stat cuminte cat a bazait masina , apoi i-am lasa-o putin s-o studieze ca sa pot sa-l aranjez la urechi si a scos gratarul si si-a bagat-o in par, deci are deasupa urechii chelie

Mergi la inceput