MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (29)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NETTY75 spune:

CIAO fetelor.....in sfarsit am gasit si ce ma interesa....niste mamici si gravidute de Italia!!!Eu sunt insarcinata in 14 sapt.si ar trebui sa nasc pe 14.noi...dar sunt un pic in deriva pt ca tare m-as duce acasa ca sa nasc..pe aici nu am pe nimeni.Dar din cate am citit pe formurile de la DC..ti se cam taie pofta!!.O sa imi spuneti ca am innebunit...As vrea sa stiu voi ce ziceti?Aici merg la doctor la Consultoriu....sa imi iau unul particular ar fi mai bine?Ma rog deriva e mare...Multumesc si va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

quote:
Originally posted by NETTY75

CIAO fetelor.....in sfarsit am gasit si ce ma interesa....niste mamici si gravidute de Italia!!!Eu sunt insarcinata in 14 sapt.si ar trebui sa nasc pe 14.noi...dar sunt un pic in deriva pt ca tare m-as duce acasa ca sa nasc..pe aici nu am pe nimeni.Dar din cate am citit pe formurile de la DC..ti se cam taie pofta!!.O sa imi spuneti ca am innebunit...As vrea sa stiu voi ce ziceti?Aici merg la doctor la Consultoriu....sa imi iau unul particular ar fi mai bine?Ma rog deriva e mare...Multumesc si va pup pe toate!




netty75 bine ai venit printre noi!Eu izc ca e normal sa te simti asa.Iti spun sincer ca si eu il am pe doar pe sotior aici,dar nu mi-a trecut niciodata prin gand sa merg in Romania sa nasc.In primul rand pentru ca nu as putea sta fara sot,si in al doilea rand pentru ca nu se compara doctorii si spitalele din Romania cu cele de aici.Eu am avut libret sanitar(am avut tot gratis),si in fiecare luna mergeam la control la USL.S-au ocupat foarte bine de mine,am avut trei ecografii in toata sarcina.Daca ai dubii,i-a un ginecolog pèarticular,pentru linistea ta.Daca nu,eu zic ca sunt doar bani aruncati(aici costa cel putin 100 euro un control).Fa-ti curaj si ramai in Italia.Vei vedea ca va fi totul bine.De la 7 luni poti merge la curs pentru nastere,cunosti alte mamici...se schimba foarte multe..

http://s306.photobucket.com/albums/nn279/berarpiri/

,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Buna fetelor!

Ne-am distrat si noi azi a o comunione ,mai mult intre prieten a fost...pe pitica am lasato cu mama...oricum s-a terminat repede ca baietii trebuiau sa se duca sa sustina jucatori de fortbal...unde mai pui ca si husbantul e sponsor.

Raluca si mandra bea Mellin con prebiotice,cel de care spui Mellin Pantolac,intr-adevar e mai bun ptr colicosi.

Simo si a mea doarme pe burtica,dar pernuta nu io dau.

pup toate fetele si pitici...

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Netty75 bine ai venit si sarcina usoara in continuare...dute si acasa, dar nu ptr a naste...e bine ca te duci la Consultoriu,dar ptr linistea ta dute macar o dat la un privat ptr o ecografie mai ca lmea ,sa zicem pe la 3-4 luni...cu primul am avut doctor privat,cu a doua numai la Consultoriu,dar am facut amnio ,asa ca cat de cat stiam daca e ok.

Mikuta si eu ptr primul am folosit premergatorul...il tinea putin,mai mult seara cat timp spalam vasele,drept sa-ti spun imi statea mult si pe scaunul lui...problema e ca mi-a mers mai tarziu singur si gatonare in nici un caz...nu e recomandat.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by simonicutza

uitati-va aici si aici cum doarme puiul meu in fiecare noapte de vreo 4 zile incoace.... oare o fi bine????

eu oricum ma mai trezesc noaptea si-l mai intorc, dar....degeaba, in 2 miscari e la loc...


"Dragostea e ca un zambet, niciodata nu are valoare, daca nu o daruiesti !"

Simo fericita de Tobia birthday
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album & www.onetruemedia.com/shared?p=5cd748d10922250f16a83d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Video
***********************************************************
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!






tare-i scumpel dormnind asa; si eu il pozam pe Ale cand lua asemenea pozitii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

buna mamicutelor!

astazi am cunoscut 2 bb de pe acest forum. Sunt tare simpatici ... sa vad daca ghiciti cine sunt.... si mamica este simpatica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NETTY75 spune:

BERARPIRI SI ROXALI....Va multumesc mult pt sfaturi...adevarul e ca nu mai stiu cum sa imi umplu timpul!Sotul e la munca de dimineata pana seara iar eu mooorrr de plictiseala!
Sunt acasa pt ca m-am pus in maternitate anticipata...lucrez intr-o fabrica cu vopsele etc si e mediu prea toxic.Oricum in vacanta voi merge sigur acasa...Si eu sunt multumita de cei de la Consultoriu...ce sa zic ma simt mai bine acum,ca au trecut greturile..problema e ca si asa nu prea am pofta de mancare si nu am luat in 3 luni decat vreo3 kg....nu prea pot manca carne,tot ce imi placea inainte....acum sa nu vad!Am facut si o ecografie cea de la 3 luni cu masuratorile bpd,crl,pliul nucal etc,analize la sange....totul e bine ...AM VAZUT SI PUIUTUL MEU CARE ARE 7 CM!!SPER CA TOTUL SA MEARGA BINE SI DE ACUM INAINTE!In rest ce sa va mai spun...asteptam!
Va multumesc inca o data si va mai astept pe forum...cand aveti timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata si multa
eu is rupta ..ma dor toate oasele si muschii..cred ca ma paste vreo raceala..zilele astea nu am prea intrat caci il avem inca pe tatic acasa...in sfarsit...dar cand ma gandesc ca in curand iar ne lasa singurele de dimineata pana seara.. nici nu vreau sa ma gandesc... nu am timp sa pun niste foto..dar tare as vrea sa impartasesc cu voi noile evenimente din viata noastra...
si sa incep stefi a inceput sa silabiseasca din ce in ce mai mult acum e la faza cu "da-da..da-da-da..." e asa de dulce..mai zice ea si altele dar nu-mi vin acum..
a redevenit fetitul cuminte de prima..e asa de calma nici nu-mi vine sa cred, imi vine sa o mananc... ii dau o jucarie si se joaca cu ea si vorbestesi striga la ea...un amore ne lasa sa ne vedem de-ale noastre... si numai e asa maraita...dar cred ca stim care este motivul..ieri a observat tati primul dintz..asa il cheama el..si e tot fericit ca l-a vazut el primul... asa ca ieri mai toata ziua am incercat in zadar vre-un magazin deschis sa putem sa-i luam ceva(adica sa-i ia..cica asa se face cand cineva vede primul dintisor. tb sa-i ia ceva amintire)... ne-am intors acasa cu manile goale..dar mergem si azi
in fine si ce sa va mai spun... starile mele de somnolenta se autodefinesc cu... no CM... deci..uuups.....eu vreau dar nu e prea devreme.. deja ma gandesc cum va fi..si ma gandesc ca daca acum sunt cat casa... cum voi rata...

oricum o certeza voi avea zilele astea...

nu mi-a mai ramas aproape deloc timp decat sa va spun ca acum tb sa mergem sa facem vaccinul lui stefy...si sa nu uit...

netty bun venitma bucur ca ne-ai gasit si vrei sa impartasesti cu noi tot ceea ce te framanta as vrea sa pot sa ma lungesc mai mult si sa-ti spun si pct meu de vedere..care de altfel e tot pozitiv pt. italia..si nu pt. romania ..din pacate..darr tb sa ne pregatim.. sper sa pot reusi sa intru zilele astea


va pup pe toate o sapta placuta!

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Ciao fetelor
ce mai faceti? noi sintem bine toate pregatite de plecare mai avem putin timp pe aici si gata cu vacanta
Netty-bine ai venit in grup
sarcina usoara si bb sanatos
sa ne ceri sfaturi tot ceea ce te framinta ca sintem toate gata sa-ti raspundem
eu toata sarcina am mers la consultorio si analizele la stat numai eco le faceam in privat ca la stat ti le pune in intirziere mare
Daraban-
multa sanatate si fericire
Slimatei-auguri pt primul
va pup pe toate si sa ne auzim (scriem) cu bine
Scz ca nu raspund la toate acum



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Neata!
La Multi Ani Daraban!
Netty, bun venit, sarcina usoara!
Dana, e vb de genenasii lui Ginger? Poze cu Ale cand ne arati? cand face 2 ani?
Stefania, felicitari pt primul dintz
Katia, drum bun!

Mergi la inceput