Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (147)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

saluti!

si noi am implinit pe 21 8 lunitze! Suntem maaarrriiiii! Avem deja 6 dintisori si suntem sanatosi!

va pupam cu drag!

Emma si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by papanash
Carpatina, sa inteleg ca ati stat voi ce-ati stat cu okii-n cer si a venit in sfarsit buni ? Pai atunci de ce nu mai dai pe-aici ?




Acu' ne odihnim.. ca ne dor okii

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, din tot ce ai zis tu ca are mazarea aia, nu stiu ce sa spun de piper. Ciorba mai bine nu ii dai dc e dreasa cu ou pt ca albusul nu e recomandat pana la un an. Mai bine o supa. Eu vreau sa ii fac o supa de pui cu galuste (facute doar cu galbenus) si patrunjel.

Annisia, sa-i fie de bine atunci. Inteleg ca ai scos semintele totusi, asa ca nu cred ca e bai.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Melania, nici noi nu avem program fix de masa. In unele zile vrea mai mult lapte, in altele mai multa mancare solida, uneori sare cate o masa.

Ana, .

Yaia, felicitari micului explorator.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
Originally posted by papanash

Melania, ii dau biscuiti populari, mi-au fost recomandati de pediatru, cica-s fara gluten. Nu-i dau mai mult de 2/zi, unul cu iaurt si altul in mar sau la rontait.
Te cred ca n-ai chef de cumparaturi, si eu tot asa, nu intru decat in magazine pt. bebei, n-am nici un chef de probat sau altele pt. mine. mai nou vad ca am slabit de-mi pica blugii vechi de pe mine, asa ca ar trebui macar niste blugi sa-mi iau, restul de tricouri de treninguri si pantaloni de vara cred ca-mi vin, ca la job nu ma intorc inca, asa ca zic pas la camasi si costume.
ar trebui sa trecem curand la humana 3 dar am inteles ca nu se fabrica decat cu arome ( mar, banana, vanilie) si eu as vrea sa-i dau simplu. ori continuam cu humana 2 pana la 1 an ori schimbam marca.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mi-a zis o mamica cu bebe mai mare ca toate formulele 3 sunt aromate indiferent de marca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sanatate micutilor bolnaviori, sper ca sunteti mai bine!
Vlad Lisa

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by papanash
ar trebui sa trecem curand la humana 3 dar am inteles ca nu se fabrica decat cu arome ( mar, banana, vanilie) si eu as vrea sa-i dau simplu. ori continuam cu humana 2 pana la 1 an ori schimbam marca.



Da' ala cu arome ce are?

Si, in cazul in care ai ramane la 2, dupa 1 an ce o sa-i dai?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Evident ca in astea 2 saptamni cat am lipsit treaba s-a adunat si n-a facut-o nimeni.. asa ca abia azi am reusit sa mai vad culoarea biroului (golindul de dosarele ce-l acoperea luni dimineata). Noroc(ul lor) ca sunt expeditiva...

Prisi, ce mai face Miruna?

Nana, tu cum mai esti? Cand ziceai ca mergeti in Romania?

Amar... ai aruncat buzduganul si iar ai disparut?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Melania, Milumil 3 nu cred ca are, de asta ii mai dau lui Stefan si nu scrie nimic pe cutie.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Vad ca vorbiti de fructe de sezon, eu nu am avut curaj sa-i dau inca.

Papanas, eu ii dau lui Cristi Humana 3 cu aroma de mar, pana acum refuza bibe cu orice lapte, acum il accepta, ii mai dau peste zi sau seara (urmat de tatzi pt somn)uneori bea 60ml alteori 120 depinde cat ii este de foame.

Ma enerveaza rau reclama......uffffff

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput