Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Sim, am pus capsunile in blender, langa celelalte fructe pe care i le preparasem deja cu iaurt. Apoi am dat prin strecuratoare, pentru ca se opreau semintele si infundau canuta cu picurator. A papat bucuros. Nu cred ca are probleme.
Am inteles ca tu nu vroiai sa-i dai si ca s-a servit singur conasu' Stefan. Imi place domne' ca are initiativa puiul de om!
Cum are al meu acusica. Se aud niscaiva bubuituri de la el din camera si, sincer, nu cred ca s-a apucat sa-si faca si anume curatenie...
Am fugiat. Il pregatesc de plimarica (loco, ca mi-e lene sa ma sui in masina sa ajung in parc)... Pup fetele!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

salutare,

la biscuiti noi mergem pe Rostar, la inceput ii dadeam niste biscuitii pentru copii, acuma ii dau aia cu miere, ii plac foarte mult, contin zahar, dar ma gandesc ca la 4-5 biscuiti pe zi nu-i problema.

Ana imi pare rau pentru situatia voastra. o mamica obosita si ingrijorata si un bebe bolnavior. si Darius e foarte ragusit de ieri, dar oscileaza, este cand nu are nimic, imediat abia poate scoate un sunet.tare ciudat.

Papanash, te dezamagesc, dar in ultima vreme nu prea am facut poze. si asta ca sa vedeti ce "fotograf" inrait sunt, fisierul de poze din calculator are 17 Gb, si asta inseamna pozele de un an jumate.

Yaia, felicitari pentru Tudor


merg la

Pup

.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ziua buna.
ana - multa sanatate lui vladutz.
yaia -felicitari!pe cand participati la maraton?
moldoveanca - atunci trebuie s-o injuri pe dr din romania ca nu a trecut cum trebuie in carnet!
nu mai stiu cine intreba de cirese...sunt laxative!
pupici dulci tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

la multe luni sarbatoritilor de azi!
sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si norocosi in viata!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

ptr o mamica obosita si ingrijorata si un mare si dulce ptr un pui mic, Vladut! Multa multa sanatate!
Yaia, felicitari lui Tudor exploratorul!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

multumesc mamici pt. info mango. I-am dat 2 felii mango+jumatate banana+jumatate iaurt+biscuite si a mancat tot.
Sim, tu ziceai ca i-ai dat mazare gatita pt. voi, am facut si io aseara dar i-am pus si putin piper si foi dafin si busuioc si bulion. Crezi ca-i ok sa-i mixez cateva linguri ? a, mai are si pipote de pui . In ciorba am pus fidea si nu m-as risca, plus ca-i dreasa cu ou.

O sa-i iau cirese din piata,dar daca-s laxative le combin tot cu banana, vad ca nu vrea deloc iaurt simplu dar cu fructe si biscuite vrea.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
Originally posted by papanash

multumesc mamici pt. info mango. I-am dat 2 felii mango+jumatate banana+jumatate iaurt+biscuite si a mancat tot.
Sim, tu ziceai ca i-ai dat mazare gatita pt. voi, am facut si io aseara dar i-am pus si putin piper si foi dafin si busuioc si bulion. Crezi ca-i ok sa-i mixez cateva linguri ? a, mai are si pipote de pui . In ciorba am pus fidea si nu m-as risca, plus ca-i dreasa cu ou.

O sa-i iau cirese din piata,dar daca-s laxative le combin tot cu banana, vad ca nu vrea deloc iaurt simplu dar cu fructe si biscuite vrea.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )




Biscuiti cu gluten ii dai?
Eu am o mare dilema cu glutenul asta... dr zice dupa 8 luni dar daca nu sunt pb in familie si nici el nu are in general scaune moi de ce sa nu-i dau?
In fine de fapt ma oftic pt ca am primit din Italia niste biscuiti super gustosi care se pun intregi in bibe si se dizolva cand se agita bibe...sunt excelenti dar au gluten si mai astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

AA sa nu uit am luat de la baby point biscuiti fara gluten de la Alnavit si a papat Tudor cu para..i-au placut..pacat ca pachetul e mic si tb sa mai comand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Noi am lipsit ceva vreme si cred ca si in continuare vom intra mai rar pt ca il mai ajut pe sotul meu cu firma atunci cand domnul Tudor nu-mi ocupa tot timpul.
Iesim de 2 ori afar in fiecare zi.

Tudor e bine ...a invatat sa ne faca pa si sa ne arate ca vrea papa pleoscaind din gurita.Are o mobilitate de invidiat cand sta in fundulet se rasuceste pe toate partile dupa jucarii si se opreste doar cand i se inchid ochii de somn.

Se ridica singur in fundulet daca are ceva de care sa se sprijine in jur sau daca are o pernita in spate... nu inalta....cand e perfect la orizontala face abdomene pana il ridica mami in fund. Gangureste, rade e vioi si ne strange mai mereu in brate.

Cu mancarea e haotic rau are zile cand mananca lapte la greu si nu prea vrea cereale si zile cand adoarme inainte de masa de seara si mananca in somn...dar una peste alta mananca numai ca nu are cum am vazut pe aici un program strict de masa...adica la oira cutare branza cu mar ...nuuuuu ... ma adaptez din mers in functie de masa precedenta (cantitatea si tipul mesei. Mananca f greu ficatel si nu mai incerc pt ca mi se pare ca ii face rau...a facut si scaun f moale de la el

A inceput sa doarma la pranz cate 2 ore ceea ce ma bucura f mult.

Eu sunt disperata cu parul asta care ma paraseste din ce in ce mai mult...in fine

Am si o stare mai nasoala ...inexplicabil si parca sunt lipsita de chef...nu cand e vorba de copil ci de alte lucruri pe care le faceam inainte.l..de ex imi tb o gramada de haine si incaltaminte dar asa n-am niciun chef sa caut si sa cumpar.
Colac peste pupaza s-a deschis sezonul la nunti di botezuri si tb sa apar in ceva nou...imi e groaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Melania, ii dau biscuiti populari, mi-au fost recomandati de pediatru, cica-s fara gluten. Nu-i dau mai mult de 2/zi, unul cu iaurt si altul in mar sau la rontait.
Te cred ca n-ai chef de cumparaturi, si eu tot asa, nu intru decat in magazine pt. bebei, n-am nici un chef de probat sau altele pt. mine. mai nou vad ca am slabit de-mi pica blugii vechi de pe mine, asa ca ar trebui macar niste blugi sa-mi iau, restul de tricouri de treninguri si pantaloni de vara cred ca-mi vin, ca la job nu ma intorc inca, asa ca zic pas la camasi si costume.
ar trebui sa trecem curand la humana 3 dar am inteles ca nu se fabrica decat cu arome ( mar, banana, vanilie) si eu as vrea sa-i dau simplu. ori continuam cu humana 2 pana la 1 an ori schimbam marca.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

Mergi la inceput