Impresii despre insula Thassos (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

aissa daca vrei iti dau adresa de mail a agentei bulgaroaice prin care am plecat noi anul trecut. Ea vinde Nisipuri si alte statiuni dar nu vinde Albena.

Acu' asta e!
vacanta placuta oriunde ar fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Sarumana Lavi. Deja am luat legatura cu Bebebeca, eu prin ea am plecat si anul trecut in Bg. Si maine ne vedem sa rezolvam pt a pleca marti in alta locatie. Cel mai probabil Nessebar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

quote:
Originally posted by aissa

Nu am mai plecat. O mica problema cu masina, nimic de nerezolvat, dar care m-a speriat de tot, m-a facut sa renunt la a face acest drum. Imi pare rau dar anul asta las thassosul pt altii. I-am scris deja lui Apostolos...sper sa nu il incurc prea tare.

Cris





Eu te asteptam cu impresii de acolo ca poate o sa merg si eu in august.
Ce s-a intamplat cu masina de te-ai speriat asa tare?
Noua ne-a dat dealerul de unde am cumparat masina un card de asistenta rutiera, unde e trecut un nr si in caz de urgenta daca sunam vin sa ne tracteze sau sa remedieze problema in maxim 30 min. Sper sa fie adevarat ce au spus ca mi-e frica pe teritoriul Bulgariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nu a fost nik cu masina, ala a fost pretextul. Am verificat ceva, asa...mai mult in gluma (nu ma pricep deloc plus ca in urma cu o luna masina a fost la revizia de 2 ani). Am observat atunci ca nivelul lichidului de racire era sub minim, nu inteleg de ce nu au completat la revizie. Am fost la service, ne-au asigurat ca e ok, ne-au completat acolo dar...piticul meu nebun de pe creier s-a trezit (din nou). Recunosc sincer, mi-e frica, nu de Bulgaria ci de distanta mare la care m-as afla fata de casa. Daca nu verificam si completam lichidul ala cine stie ce pateam la un drum pe o distanta asa mare. Asistenta rutiera ti-a fost promisa si pt Bg si Gr?
Ma gandesc ca pt una ca mine, tematoare si nepriceputa in ale mecanicii auto, e mai ok sa fiu mai in zona.

Concedii placute tuturor si nu faceti ca mine. Va pup, ma mut mai la nord, la Bg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Nu ar fi trebuie sa renunti asa de usor. Eu zic ca te-ai fi descurcat de minune. Pana la urma nu te alrga nimeni pe drum, mergeai incet si gata. Pacat, ca ajunsesei la ziua plecarii. Eu nu as fi renuntat asa in ultima clipa nici sa ma omori !!!! Cred ca Apostolos e cam cu nervi la ora asta. Nasol si de el si de tine.


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Nu era un motiv sa renunti daca cei de la service v-au asigurat ca e ok. Eu nu am copil si probabil de aia gandesc altfel
Pacat ca ai asteptat pana in ziua plecarii, dar bine ca ai un sot intelegator. Al meu prieten m-ar fi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Si pe mine m-ar fi casapit al meu si vice versa daca se intampla asta .

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pai Apostolos a ramas cu cei 200 EUR de avans, care ii platesc 4 nopti timp in care poate isi gaseste pe altcineva (mai vin si fara rezervare).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

E adevarat ca a ramas cu 200E dar iti spn eu sigur ca nu ii convine cand i se intampla asta. Am patit si noi anul trecut cu o persoana din grup care nu a mai venit si....a fost un pic cam suparat. E posibil ca el sa nu gaseasca pe nimeni asa din scurt si sa ramana cu restul de nopti neacoperite. Dar asta e, se mai intampla si de-astea. Sper ca noi sa nu avem nici un fel de probleme, ca eu sunt ofticoasa rau la faze de-astea daca nu as mai putea sa plec dupa ce m-am gandit toata vara la asta. As muri !!!!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mda, clar nu ii convine, doar de-asta se fac rezervari ca e mai avantajos sa ai clientul asigurat pt n zile. Dar supararea ii este consolata de cei 200 EUR.

Mergi la inceput