Impresii despre insula Thassos (2)

Impresii despre insula Thassos (2) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Capitolul 1


Va suparati daca deschid un capitol nou? sper sa avem impresii cat mai frumoase anul asta. Cine pleaca cel mai curand? Noi mai avem fix 1 luna.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Io mai am fix 3 luni. Mi se lungesc urechile pana atunci. Pe 23 august plecam. Grecul de la Elsa m-a asigurat ca vremea se imbunatateste pe zi ce trece si se face din ce in ce mai cald, asta pt ca eram eu ingrijorata de cum e vremea pe la noi anul asta, ca mai toata ziua ploua. Sper sa avem vreme buna ca intotdeauna. In doi ani am prins doar o data 1 zi de plaoie, de fapt jumate de zi si in al doilea an a plouat nopatea, a fost un pic de vijelie dar a doua zi era soare. Daca ai noroc sa prinzi o zi cu vant e bine sa mergi la Paradise Beach pt cei care vor valuri mari si frumoase, pt ca acolo se formeaza. E fantastic ! Sunt atat de albe si mari ! dar e bine sa nu va aventurati prea tare caci curentii sunt destul de puternici. Mai e frumos la Golden Beach cand sunt valuri pt ca se sparg cu viteza de dig, de stanci, si sar fff sus. noi am facut poze frumoase anul trecut cu valuri in spate.
Ah, abia astept !!!!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu plec pe 24 iunie dimineata devreme, prima zi de cazare este 24 . Daca mai merge cineva in aceasta perioada , poate mergem impreuna. Sper sa avem vreme buna si marea sa fie calda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Eu am mai putin de o luna!!!
Plecam pe 14 iunie -7 nopti pe bratul Kassandra, iar pe 21 ne vom indrepta spre Thassos -Elsa Haus unde vom ramane pana pe 29 iunie.
Abia astept... si eu!!!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cornelia deci cu tine voi fi in aceeasi perioada la vila si parca mai e cineva in perioada "noastra", nu? Noi pe 22 dimineata plecam si stam pana pe 2 (1 iulie e ultima noapte de cazare).
Crinutz, mersi de pont cu valurile. Am cam tanjit dupa asa ceva in ultimii ani, acum 2 ani am prins vant la mare dar era fff rece si agitata marea, nu am putut intra. Anul trecut a fost "lac". Daca prind zi vant ma duc la Paradise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragelor
revin si in episodul 2 cu intrebarea daca pe 1 august pleaca cineva spre Thassos?
Sau sa inteleg ca in perioada aceea nu o sa avem parte de dulcea limba romana pe insula?
Vacanta frumoasa celor care pleaca in curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rov spune:

Revin si eu la intrebare....Stiti ceva despre hotel Vournelis sau taverna Thassian din Limenas?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

quote:
Originally posted by aissa

Cornelia deci cu tine voi fi in aceeasi perioada la vila si parca mai e cineva in perioada "noastra", nu? Noi pe 22 dimineata plecam si stam pana pe 2 (1 iulie e ultima noapte de cazare).
Crinutz, mersi de pont cu valurile. Am cam tanjit dupa asa ceva in ultimii ani, acum 2 ani am prins vant la mare dar era fff rece si agitata marea, nu am putut intra. Anul trecut a fost "lac". Daca prind zi vant ma duc la Paradise.

Cris





Da, cu mine te vei intalni si mai este ralcat in aceeasi perioada la Elsa. Sa ne vedem cu bine!!!!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

quote:
Originally posted by CORNELIAP33


Da, cu mine te vei intalni si mai este ralcat in aceeasi perioada la Elsa. Sa ne vedem cu bine!!!!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!
_

_
"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."






Super, super! Abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La studiourile Tarsanas a fost cineva? Am inteles de pe forumuri ca taverna ar fi f buna , dar nu stiu nimic cum e cu cazarea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Da da si io la Elsa, de pe 20 iunie ... mai e un pic mic mic. Deja fac liste de cumparaturi cu ce ne trebe pentru vacanta. N-am mai vazut marea de 4 ani ... abia astept.
Crinutz, vroiam sa te intreb, cam cum sunt fructele de cumparat p-acolo. Au o piata ceva ? Sau de la supermarket ? Sau mai bine ma duc cu ele dupa mine ... tinand cont ca noi suntem dependenti de fructe mai ales dimineata ?


Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Mergi la inceput