Impresii despre insula Thassos (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Cine merge pe 31 august spre Grecia?
Noi am renuntat sa mai mergem in Thassos pt ca patronul hotelului unde am fost anul trecut ne-a facut o oferta de nerefuzat, asa ca mergem in Platamonas.
Am si eu o rugaminte la voi: daca am putea pleca din Bucuresti impreuna cu voi pana la intrarea in Grecia pt ca nu stim drumul si nici nu avem GPS



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Nu te speria, te poti descurca si fara gps si fara sa mai fi fost. Noi asa am fost tot singuri si nu am avut nici o problema, dar ne-am informat f. bine inainte asupra traseului pe care il vom urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu am un atlas rutier cu Europa, fara o harta mi-ar fi frica sa calatoresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Si noi avem harti, dar fiind vorba de traversat Bulgaria mi se pare cam infricosator sa fim doar noi 2 cu masina si am si auzit ca multi s-au ratacit prin Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nu fi asa stresata ca ce-o fi Bulgaria, Afganistan? Irak?
Noi ne-am facut 2 concedii in Bulgaria la mare, am facut o excursie de o zi la manastirile din stanca de langa Ruse, am vazut calaretul trac de la Madara, niste prieteni si-au facut revelionul la ei in statiunile de ski...

Bulgaria e un fel de Romania cu preturi mai mici si populatia o idee mai saraca. Infractori sunt si in Romania.

Noi ne-am simtit foarte relaxati in Blg, n-am avut nicio treaba cu politia, infactorii, samd, drept e ca n-am depasit limita de viteza cu mai mult de 10km/h, n-am parcat aiurea, samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_ spune:

Hello,
am si eu o intrebare pt. cei care ati fost la Haus Elsa, aveti idee in cat timp trebuie platit avansul de la primirea mailului cu datele pt plata?
multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

alex_, cat mai repede ca sa fi sigur(a) ca e totul ok cu rezervarea.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_ spune:

10x Crinutz d reply. am rezolvat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_ spune:

Mai are cineva drum spre Thassos p 16 aug (undeva p la 22:00 ne gandeam sa plekm din Buc. pt a ajunge p 17 akolo... in timpul zilei chiar din kte am intzeles)? Noi avem k destinatzie Potos shi fiind primu' drum am fi vrut totushi sa nu fim sg :p dak sunt doritori d "colegi" d drum ashtept un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Am gasit o noua modalitate de a fi mai aproape de Thassos macar virtual:
http://www.go-thassos.gr/thassos-webcam/golden-beach/webcam.html
In direct cu skala Potamia si Golden Beach.


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput