Impresii despre insula Thassos (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Alex,


Noi avem cazare incepand cu 17 august deci vom pleca pe 16 seara. Asa cred, din cat m-am documentat cu privire la ora optima de plecare. Si pentru noi este primul drum in Grecia si primul drum mai lung. Avem doar experienta a 400 km pana in Sunny Beach- Bg.

Va trebui sa ma consult si cu "soferul" cu privire la ora, eu sunt doar copilot.

Nu ai PM activat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Au mai ramas 11 zile, atat de putin si totusi atat de mult. Cand ma gandesc ca am asteptat toata vara saptamana asta si ca o sa treaca ca vantul si ca gandul......si tre sa ma intorc la viata monotona, imi vine sa raman acolo de tot.

Lavi, la tine cum e ?

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Crinutz si mie mi-e dor de mare si abia astept sa vad bucuria fetitelor la nisip si la balaceala. Cu pregatirile - inca la nivel 0, trebuie sa ma apuc cu schimbat bani, asigurari medicale, samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_ spune:

LYADA am incerkt sa'tzi trimit PM shi nu mere, aku l'am activat shi yo... u il ai activat? :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Il am, uite acum am mai intrat sa arunc o privire pe forum.

Noi ne-am schimbat planul. Plecam maine dimineata la 5 si innoptam in Orestiada, imediat ce intram in Grecia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Pana la urma tot in Thassos mergem
Pentru ca ne-am hotarat in ultimul moment sa mergem, adica azi pentru data de 30 august nu am mai sunat la agentii crezand ca nu o sa gasesc locuri de cazare. Cum ma sfatuiti: sa gasesc cazare printr-o agentie din Romania sau sa merg acolo si sa risc? In ce localitate sa merg?
Pe ce drum mergeti voi? Cam cat costa ferryboat-ul pt o masina si 2 pers?
Preturi la mancare cum sunt?
Scuze pt atatea intrebari si multumesc pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Mihaela, eu am tot citit pe forumuri despre persoane care s-au dus pur si simplu fara cazrae si au gasit fara probleme. Eu una nu am fost asa niciodata deci nu te pot sfatui sa faci asa. daca nu ai copii cu tine cred ca se merita. Poti insa sa incepi sa dai mailuri la diverse vile si poate gasesti locuri.
Ca si localitate Potosul este mai animat si are plaja mare si buna, mie mi-a placut mult si skala poatamia si plaja fff frumoasa la golden beach, mai sunt si altele dar nu le stiu bine.
mergem pe drumul russe- veliko-stara zagora-harmanli-ormenio, mi se pare mai liber in weekend si fara politisti asa cum e pe sofia, plus ca am inteles ca pe centura sofiei se lucreaza si se cam sta.
Ferry costa din keramoti cam 2 euro de persoana parca si masina in functie de cat e de mare, ajunge si la 25 euro un ford focus mare de ex.
Preturile la mancare sunt si ele diferite in functie de taverna. mai cauta pe siftpedia la subiectiul despre thassos ca acolo au venit multi cu info proaspete. Dar la Irene de ex o portie de peste, de friputura e in jur de 6-7 euro, asta include cartofi prajiti, un pic de salata, un sos. Si portiile sunt imense acolo. Sa nu ceri niciodata garnitura pt ca la ei sunt incluse in portie.

Eu o sa plec sambata si ma intorc pe 30 dar tu o sa fi plecata deja asa ca....
Vacanta placuta !



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Multumesc mult pt raspuns Crinutz!
Ne-am petrecut ziua de azi cautand o camera, insa fara prea mare succes.Am sunat la agentii romanesti si nu mai au camere decat dupa 15 sept. Am sunat si la hoteluri din Thassos, dar au camere libere cate 3-4 zile apoi pauza Parca mi-e frica sa ma duc la risc...
Stie cineva despre hotelurile din Golden Beach?
Din ce am vazut pe harta nu se intra deloc in Turcia, deci nu ne trebuie pasaport, asa e?

Vacanta placuta si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Eu zic sa mai cauti poate totusi gasesti ceva. Stai 3-4 zile intr-un loc si restul in alta parte.
Cred ca la Golden Beach e ok. Ai incercat la Makryamos bungalows?
Nu se intra in Turcia decat daca vrei tu neaparat si nu trebuie pasaport pt Grecia daca urmezi drumul obisnuit Bulgaria-Grecia.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu nu m-as duce acolo fara rezervare. Gandeste-te ca vii dupa 12 ore de mers cu masina , ajungi obosit si abia astepti sa te intinzi undeva . Insa sa incepi sa cauti cazare o zi intrega intr-o caldura infernala, si sa risti sa nu gasesti...eu una nu as face asa ceva. Insula chiar daca e mica, tot e destul de mare ptr. a lua orasele la rand in cautare de hotel.
Mai cauta pe net sau la agentii , trebuie sa gasesti tu ceva pana la urma, desi este f. greu in perioada asta. Succes !

Mergi la inceput