Cristi Brancu si Oana Turcu

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Am citit si eu comentariile la articol, pai noi suntem mici copii aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna, fetele!
Hai sa ma bag si eu in seama cu ceva!
Deciiiii.....
O stiu pe Oana din copilarie,am fost colege de liceu, in clase paralele,din clasa a 5a si pana intr-a 12a.Niciodata nu a reusit a ma impresioneze la modul pozitiv. Extrem de invidioasa, de ambitioasa,foarte rautacioasa, vrand mereu sa fie in centrul atentiei tuturor.
Foarte frustrata de acneea care a fost mereu acolo.......
Intelectual...nimic de zis de bine.
Dimpotriva,a facut pregatire pentru admiterea la facultate cu cineva foarte apropiat mie,care, saracul, dadea ochii peste cap de fiecare data cand venea Oana.Zicea mereu " Domnule, de unde nu e, nici Dzeu nu cere". Insa parintii ei...nu si nu,ca Oana e desteapta insa nu intelege anumite mecanisme economice. Cu lehamite, acea persoana a acceptat sa continue meditatiile cu ea, in pofida faptului ca era o adevarata provocare pentru rabdarea sa.
Peste ani, ducandu-ma in Romania in vizita,ma intalnesc cu Dna Brancu in Gara de Nord. Isi conducea mama la trenul de Iasi. Asta se intampla acum 6 ani. "ce faci?" si alte chestii din astea,dupa care, la 5 minute, din nou a izbucnit cu sageti la adresa mea ,pe care m-am prefacut ca nu le inteleg. In definitiv,nu merita sa ma enervez iar, ca acum 20 si ceva de ani.
Deci, in concluzie: rea, urata (parere personala),invidioasa,fara scrupule. Cam asa as caracteriza-o eu pe Dna Brancu, alias Oana Turcu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ar trebui sa aibe un consilier de imagine, daca vrea sa mai salveze ceva. La ea ma refer, ca pe barbati nu-mi place sa-i barfesc.
Culoarea parului ii scoate in evidenta petele de pe fata, tinutele sunt de prost gust si gresit asociate cu evenimentele, rochiile mult prea scurte...Sa mai continui? Atitudine teatrala, exagerata, brrrrrrrrrr...Pacat!
O femeie care pretinde ca e in top 100, musai trebuie sa se straduiasca sa dea clasa, chiar daca nu are. E datoare sa aibe grija de imaginea sa, sa se stileze. Ori la ea vad ca se intampla taman pe dos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Pai,inseamana ca Brancu asta,chiar n-a vazut femei la viata lui,daca n-a putut sa gaseasca ceva mai bun.Prima care i-a iesit in cale,aia a fost.Sau,poate nici el nu e prea de soi,cum mi-a facut mie impresia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Butonam telecomanda si am dat peste frumoasa emisiune a familie Brancu... Era invitata o tanti dr. chirur plastic (din ce am inteles) care vroia sa-i recomande Oanei (ca tot se plangea ca a avut probleme cu tenul in adolescenta si lucru asta se vede si acum, prin semnele ramase... evident ca a amintit ca se da cu nu stiu ce crema) asa... in momentul in care a deschis gura sa zica ce-i recomanda n-a putut pt. ca Oana a interupt-o si i-a zis ceva de genul ... lasa nu-mi mai recomanda nimic

Este nesimtita rau, lipsita de educatie... si astia continua sa o dea la tv...

Evident ca iar au aratat nu stiu ce poza de la nunta lor... Erau diverse fotografii, cu diverse vedete... Tanti dr. spunea ce le recomanda sa "repare" ... la Oana n-a gasit nimic de corectat... altfel cred ca o paruia dupa emisiune



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

De ce e in top 100, daca intr-adevar e(stim noi cum functioneaza presa iar Oana stie bine sa manipuleze ziaristi,vezi cazul Brancu)?
Pentru ca fraierul de deputat, fostul ei, si-a trecut proprietatile pe numele ei(deh, era deputat nu avea voie cu avere) iar la despartire, "doamna" nu a mai vrut sa-i returneze nimic, ba chiar l-a dat pe om afara din casa. Si din pacate, desi pare un om ok si Cristi nu e chiar sfant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

http://www.cristi-brancu.ro/2008/12/01/craciun-cu-cadouri/

Va rog intrati pe acest site si pe urma sa-mi spuneti parera...cum naiba sa nu inteleaga cat de penibil e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Am fost colega de facultate cu Cristi...iar pe oana am cunoscut-o la un moment dat...cristi si-a facut plinul la femei (grupa mare....) dar si-a gasit nasu" Da cand i-a pus aceasta Oana poalele in cap...si-a pierdut mintile. Eu personal aveam o parere mai buna despre el...
Cat despre ea...o parvenita care se crede perfecta (exemplul - in fiecare emisiune spune cu nerusinare ca ea este frumoasa, desteapta etc...pe bune!!!!!). Mie mi se face parul maciuca cat de ridicola este si mai rau ca nu are simtul ridicolului. Da, de ce sa faca si ea....

Oana si Cati mica (23.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Ma amuza tare comentariile voastre

M-am uitat la link-ul de mai sus... ce sa zic, o publicitate agresiva si asa de dulceaga incat ti se strapezesc dintii citind...

Brancu a devenit(sau poate era dar nu am vazut noi) un catelus care se gudura pe langa jupaneasa iar jupaneasa...mi se pare a fi o tipa cu care sigur m-as bate dupa 2 minute de conversatie Oa...nu suport prefacatoria si pe cei care se cred imbatabili, mi se face parul maciuca atunci cand am de a face cu o persoana asa cum o descrieti voi.


Totusi, tipa asta a ajuns unde a vrut si presupun ca a avut suport destul de la alte ´´vedete´´ prietene pe care le tot piaptana ea(bahmuteanu, prodan etc)Cum..? Nu stiu,dar a avut.

Singura mea ´´problema´´ e : cum naiba sa vinzi cosmetice cand tenul tau arata jalnic?????? Retoric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

eu intotdeauna zic ca nu e prost ala care cere ci ala care da. asa cum oamenii l-au putut vota cu majoritate de voturi(chiar are cele m multe voturi) pe adrian nastase asa se vor gasi destul de multi fraieri care sa le cumpere marfa si sa le mareasca bugetul de craciun, ca doar si-au facut casa , nu?
"si-a gasit nasul cu jupaneasa"-nici ca nu se putea face o caracterizare mai buna.
ce ma deranjeaza cel m tare e ca se lauda ca e in top 100. din ce? din produse cosmetice expirate care in occident se vand cu 1 euro sau sub? tenul ei intr-adevar si la tv lasa mult de dorit. imi imaginez cum arata cand nu e pe sticla.
punem pariu ca intr-un an o depaseste pe bahmuteanca? are potential.

Mergi la inceput