Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

doamne, Ddana ce femeie dilie...
Hai p-asta n-o auzisem...
Pai femeia are dreptate, nene, asta e o minune nedescoperita, nestiuta de multi oameni,plus ca punem carpa/ buretele la gat, facem economie, nu mai dam atatia bani pe medicamente, nu?
A, si ca sa ramana chiar tooooaaaaateee vitaminele acolo, spatati mai putin burtele, ca se duc vitaminele la canal...
Pt cine are carpa, puneti-o in jurul gatului, ca la cow-boy.
Pt cine are burete, e..., e mai dificil,folositi cozi de leustean,ceva, oricum natural, ca vitamina la vitamina trage,paduche la paduche si uite asa, veti scapa de orice griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

quote:
Originally posted by carmenefr

doamne, Ddana ce femeie dilie...
Hai p-asta n-o auzisem...
Pai femeia are dreptate, nene, asta e o minune nedescoperita, nestiuta de multi oameni,plus ca punem carpa/ buretele la gat, facem economie, nu mai dam atatia bani pe medicamente, nu?
A, si ca sa ramana chiar tooooaaaaateee vitaminele acolo, spatati mai putin burtele, ca se duc vitaminele la canal...
Pt cine are carpa, puneti-o in jurul gatului, ca la cow-boy.
Pt cine are burete, e..., e mai dificil,folositi cozi de leustean,ceva, oricum natural, ca vitamina la vitamina trage,paduche la paduche si uite asa, veti scapa de orice griji.

poze cu Teodora

povestea nasterii Teodorei aici

Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007




It's only with the heart that one can see clearly. The essential is invisible to the eyes.
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

IUNITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA INTRA MAMA SI ZINE CE FACETI,CA MURIM AICI!!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

ddana deci dragos se simte bine. Asta este foarte bine. Cat despre “sfaturi” … cat traieste omul invata. Auzi!! Carpa de la vase! Asta chiar nu mai auzisem.

andra distractie placuta la “dezmotzatul” lui edy.

coolutz si tu stai la umbra?


mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN si 1 luna!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Doaaamne, mare e gradina lu dumnezeu da unii chiar vor sa sara gardu rau de tot. Auzi, plin de vitamine....sa il stoarcem in gura la copiii...pt pofta de mancare, bineinteles

Karra, da ce hiiiigh eraati, cea mai tare e poza cu sotu meditand la bolta cereasca

Iunia numa daca e rost de scandal vine, mai ales ca acu are bona si se duce toata ziua la coafor

Eliana, sanatate la pisici/pitici. Casa de piatra lu sora! Sa fie intr-un ceas bun, iar tu nasoaico sa iti gasesti toalete faine si cadou misto.


Andra, petrecere frumoasa! poate asa ne mai arati si noua poze cu Edy

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

STEFANYA DAR VOI CE MAI FACETI?NU ATI MAI DAT NICI UN SEMN!VA PUP!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

cateva poze noi cu Timeea incepand de AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

bai ce ofticoase nene, n-am mai pomenit asha ceva!

am zis ma ca suntem bine.. pe regim alimentar +humana milkezucker d'ala..si e supe rok.a zi am numarat 3 de kk buni bunuti.

elyanne distractie placuta si sa va traiasca finii!
andra petrecere frumoasa va doresc. ma bucur tare mult ca aveti noroc de vreme buna. s anu uiti sa faci poze,da?!

ddanaio zic asha: cine nua re ...carpa..sa-si cumpere soro!!!!

karra..a...mmm..aaaa... haaa haa ce fetze aveti... am vazut si restul pozelor, frumoaase lalelele.. frumaose amintiri!

hai ma ca uite io nu am facut inventarul la vocabular. deci..

CE ZIC IARINA : mama/mami , tata/tati, bebe/bebi/bebitza/bibi in functie de cel vizat - mai mare, mai mic, poza, jucarie... , baba -banana sau alba ca zapada sau.. chair baba, papa, apa/apitza, pa, apte(lapte)/aptic, nenea, nana( nu nu e voie), an an(un an), cheia, tei(trei), ana( da..chair ana inseamna, e pretina noastra), uite, dai , aide, hopa, capcap(capac), miam-miam( bun bun), cucuuuuu(cucu-bau), ata(alta), hhhhata(harta), cice(citeste), cici si lili( 2 papushi), puotea(pute pampersu), papu/papu shaaaaaa (papusha)


CE IMITA IARINA: caine( am-am), pisica(pis pis?!??), broasca(coca), vaca(mu), ratza(ma-ma), soricelul(chi-chi), cocoshul(choooo cuuu), pup-pup(iepurashul face tzup tzup), fffffll ffff( fluturashul face fal fal), puuuu(pasarea , piu, puiu..la gramda), brrrm(masina)

ALTELE deseneaza cu creioane colorate pe..unde apuca, danseaza, s esuie in pat, se intidn epe spate cand vede mancare, ne pupa cu zgomote si ne si mushca in semn de dragoste majora, duce pampersul la coshul de gunoi, pune jucariile la loc cand ii ceri asta, pune jucariile sa se pupe de buan voie, ne da sa papam si ne face pofta zicand miam-miam si "papi tu"...

cam astea ar fi asha, in mare.. zic eu ca sunt destule. intelege tot ce ii spui. daca nu vrea ceva iti zice niu sec si da din cap c anu... ce mabucura e c anu face talente..clar nu vrea ceva si gata, nu urla, nu face figuri. in shcimb urla cat o tin plamanii cand vrea ea ceva si tu ii spui NIU!!!

de mancat mananca la fel d ebine ca de obicei.. sper sa o tina tot asha. de mers merge dinc e in ce mai bine....sunt incantata de ea.



asha.... BOOONA a inceput sa vina d emiercuri.. e ok, ok,ok. iarina o place foarte mult, e super fericita cand o vede . in prima zi i-a adus iarinei un ursuletz de plush..azi a venit cu o mingiuca si o galetica cu lopattele... am iesi tpe afara, i-a schimbat pampers inclusiv cu kk, i-a dat sa manance, a adormit-o.. e ok. imi palce. sper sa fie totul bine si dupa ce am sa incep efectiv munca... adica nu luni acum, cealalta.

gata roxana e suficient?!?! ca ma dor deshtele, inclusiv alea d ela picioare ca am facut azi muuulti km pe jos...

noapte linistitia! va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by iunita


CE ZIC IARINA : mama/mami , tata/tati, bebe/bebi/bebitza/bibi in functie de cel vizat - mai mare, mai mic, poza, jucarie... , baba -banana sau alba ca zapada sau.. chair baba, papa, apa/apitza, pa, apte(lapte)/aptic, nenea, nana( nu nu e voie), an an(un an), cheia, tei(trei), ana( da..chair ana inseamna, e pretina noastra), uite, dai , aide, hopa, capcap(capac), miam-miam( bun bun), cucuuuuu(cucu-bau), ata(alta), hhhhata(harta), cice(citeste), cici si lili( 2 papushi), puotea(pute pampersu), papu/papu shaaaaaa (papusha)


CE IMITA IARINA: caine( am-am), pisica(pis pis?!??), broasca(coca), vaca(mu), ratza(ma-ma), soricelul(chi-chi), cocoshul(choooo cuuu), pup-pup(iepurashul face tzup tzup), fffffll ffff( fluturashul face fal fal), puuuu(pasarea , piu, puiu..la gramda), brrrm(masina)

ALTELE deseneaza cu creioane colorate pe..unde apuca, danseaza, s esuie in pat, se intidn epe spate cand vede mancare, ne pupa cu zgomote si ne si mushca in semn de dragoste majora, duce pampersul la coshul de gunoi, pune jucariile la loc cand ii ceri asta, pune jucariile sa se pupe de buan voie, ne da sa papam si ne face pofta zicand miam-miam si "papi tu"...

.




are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza
domnishoara nasturel



Mama..cate stie.............

Bravooo ei...mai are umpic si intra la liceu..........
Bravo Iarina....

Winnicu e undeva pe la jumate
Deci mai avem....de lucru..........


Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Aprilie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Buna fetele! Nu am mai scris de muuult... ne mai primiti inapoi?

Momentan Radu e la soacra-mea la Otelu-Rosu, de o saptamana, se pare ca ii place acolo asa ca il mai las o saptamana.

Raportam, una bucata copil cu personalitate puternica si nemancacios, dar Doamne-ajuta sanatos docamdata.
Merge destul de bine,
Vocabular: tata/tati/taaaatiii (ta-su), ma/(foarte rar)mama, apa/apu (apa), haide, nuuuu (asta e cel mai folosit), na-na (daca cade bate locul), data( gata), dobi(Tobi, cainele), coco(gaina), aaaaa( alo), pa - cam atat
Stie foarte bine ce vrea si ce nu vrea, daca ii zic ca nu e voie ceva renunta fara circ dar revine la problema cand i se pare lui ca am uitat, daca vrea ceva si nu primeste face scandal.
Ii plac mult copii, alearga dupa toti prin parc.
Doarme de pe la 21.30-22.00 pana la 7.00 (maxim) cu o trezire pe la 2.00-3.00 pt laptic, peste zi mai are inca doua somnuri dar scurte de o ora max o ora jumate.
Nu sta locului deloc, se plictiseste foarte repede de orice.

cam asta e puiul meu. Sa vedem cat de chimbat va fi cand il voi revedea.
acu va pup si mai intru si eu cand pot.

la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu
Varsta lui Raducu

Mergi la inceput