Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

neatzaaaaaa

hai la o cafea repejor de care vreti voi ...va serviti singure ..ospataru` e in concediu...

revin dupa ce dau cu aspiratoru...poate va treziti pana atunci...sau poate voi sunteti mai norocoase ca ai vostrii nu se trezesc la ora 6 dimineataza.

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza....si eu laura la cafea caci vad ca sotul meu nu mi-a facut!ce am mai ras de edy cu bulinele!!!

Loradin multumesc de incurajari!

vad ca a dormit bine ,ieri a si mancat bine,azi vreau sa ii fac sshake banane cu capsuni,caci nici bananele nici capsunile nu vrea sa le manance asa normal,decat dak i le pisez cu furculita!!!

ma duc sa fac treaba!pup fetele!

am uitat Rianna sa iti traiasca printul si printesa,sa te bucuri de bucurii de ei,sa sa ai multa putere!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!
hai ca ma bag si eu la cafea!
daca tot am facut apel si au mai aparut fete ia sa mai facem o strigare: ghibuadina, suzy78, Val!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN si 1 luna!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

mady ...ce buline???

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Neata!Multumim de raspunsuri.
Ne-a prescris romergan ca i-au aparut niste bubite mici, aspre la pipait pe picioruse, care in timp s-au inmultit si care nu au trecut daca am dat cu crema sa hidrateze.Si nu sunt de la fructe, ca nu ii dadusem in acea perioada, sau ceva nou.
I-am dat cate o 1/2 lingutita romergan dimineata si seara.Nu a avut reactii de la el.Si nu i-au mai aparut bubite noi, iar cel vechi s-au mai estompat.

Elena M.&Adrian Atit de mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Pt cine doreste.....poze de la Amsterdam

Si astea-s alea cu drogatii:))))

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Aprilie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La mine AMR 1 zi pana la taierea motzului,uff asa am niste emotii,sper sa se simta toata lumea bine si sa fie toti fericiti.
Azi bag smotru mare ca maine am ceva musafiri ,oricum motzul il facem la restaurant ca in casa nu e loc cu toate ca il facem in familie,dar cum familia e mareee,asta e.
Le-am luat copiilor haine pt ca daca i-am luat lui Edy le-am cumparat si celorlalti sa nu se simta mai prejos,cu toate ca sifonierele gem de atatea haine,dar nu ma pot abtine,cel putin pt fete sunt o gramada de chestii dragutze.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Andra spor la munci si petrecere frumoasa maine! O sa fie o zi superbaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Salutare!

Aparem si noi, ca am stat la umbra. Dragos are nu mai stiu cate kile - la un an avea 12, deci pe acolo, ceva mai mult, in inaltime nu l-am mai masurat de la 6 luni, da' e maaare, mananca toata ziua daca primeste, daca nu primeste, cerseste, daca nici asa, urla, deci in final tot se alege cu ceva.
Are un somn pe zi, in jur de o ora jumate-doua, seara la 9 sforaie si se trezeste dimineata in juur de 8, cu cateva treziri pe parcurs ca nu-si gaseste suzeta in patutul lui si taica-so il aduce sa o caute pe la noi prin pat Adoarme singur, de cele mai multe ori fara nici o maraiala, alte ori mai urla un pic sa ma duc la el, dar se trezeste mereu la noi in pat. Nu ma deranjeaza asta, e ok, putem sa ne odihnim.
Are 7 dinti si unul se intrezareste, deci pot sa il numar... In momentele critice, cand il doare gingia, face scandal si nu doarme noptile ore in sir. Dar nu face asta decat doua-trei nopti, pe urma pauza vreo saptamana, si din nou...
Stie sa imite caine, pisica (bine, pissica la el face un fel de pisssss, dar se pune, nu?!), cocosul (asta e preferatul lui, iese un fel de "tiiiii tiiiiii"), porumbelul, maimuta si magarul. Ii ajunge.
Spune mama, tata, uite, si in rest silabiseste tot felul, dar nu cuvinte pe care sa le pot identifica. Stie sa se strambe urat cand aude "caca" sau "gunoi".. si gata. A... danseaza ca un hip-hopper, pe orice muzica.

Eu de fapt intrasem sa va zic o povestire din ciclul "babe care dau sfaturi in parc", cu deosebirea ca baba nu era chiar f batrana si nu eram in parc, ci in maxi taxi. Dupa "vai, ce copil frumos, am si eu o nepotica etc", urmeaza "sa ascultati ce zic parintii, ca ei au experienta, ca au trecut prin toate astea. Ca si eu am ascultat de mama. Sa nu fugiti la doctor pentru orice fleac. De exemplu, daca il doare gatul, nu dati medicamente. Puneti in jurul gatului carpa cu care spalati vasele, dupa ce o spalati de detergent. Ca e plina de vitamine din alimente..."

Va jur ca daca auzeam chestia asta povestita de cineva, ziceam ca e inventata. Dar mi s-a intamplat mie. Groaznic.. de neimaginat... chiar exista oameni care gandesc asa, si mai ales, copii care sufera consecintele acestui tip de gandire.

No bun, acu sa stiti voi, mamicile cu bebei bolnavi, de ce nu le trece boala. Pai daca nu ascultati de batrani... Io cu o singura dilema am ramas: io am burete de vase, nu carpa. Cu asta cum procedez? Il leg asa ca la un Saint-Bernard?!

It's only with the heart that one can see clearly. The essential is invisible to the eyes.
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Karra super pozele de la Amsterdam.Si locurile pe unde ati fost...si faptul ca era primavara, si o groaza de flori...Supeeeeer.
Niste prieteni care au fost acolo, ne-au aratat poze doar din oras... Te plictiseai de atatea case, altfel colorate.
Dar pozele tale...mmmm, grozave, i le arat si sotului.
Cat despre drogati

Mergi la inceput