Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

NEATZA!!!
Miri...am descoperit-o...da il baga el al loc...si sincer in 2 ani decand stam impreuna deja am obosit sa ma cert...asa ca am descoperir cu cine sa vorbesc...cu Bibi...daca e treaza ma asculta cu ochisorii ei gogonati,daca doarme mai imi raspunde cu cate un part
Domnu sot mai imi tranti una de dimineta...Bibi nu prea a mancat azinoapte...si ciudat a si dormit pana la 9.30 si eu langa ea...cum a facut ochi am fugit sa-i fac lapte...si in buimaceala mea ma izbesc de sos...venise acasa cu niste crenvusti,statea cu ei in mana:Ce faci nu mancam?!eu il rog sa-si faca si el singur ca eu tre sa hnesc bebe...si suparat ca mereu trebuie sa-i dau lu bebe sa manance cand vrea si el sa manance,a trantit usa si dus a fost...tre sa apara el la 2 nu rezista fara hrana(e de munca)...da nici eu nici bebe (evident)nu o sa fim acasa

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

lala20, oooooooooooooooooooooof!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Lala, nu fii suparici! Daca rezista la primul bebe (si sigur o va face) la al doilea va fi antrenat deja! Glumesc!
Este genul de barbat putin mai mult egoist si uneori gelos pe propriul copil. Stiu cum e specia asta pentru ca am si eu unul acasa. Este un tata excelent, un sot care ma ajuta mult si cu godpodaria si cu copiii, dar uneori are accese de genul celui pe care l-a avut al tau de dimineata. Si ti ai reactionat f bine! Ii trece! Important este sa nu te afecteze pe tine (desi e greu uneori sa teci peste...). Iar cand il prinzi calm si cu chef de vorba...nu-l ierta! Spune-i ce te doare si chiar in plus. Garantat ramane ceva in creieras si data viitoare va reactiona mai calm.

Miri, trece faza cu scoala si c nervii aferenti! E la fel ca si cu notele din gimnaziu; atunci pareau un capat de tara, acum....mai nimic!


Pup fetele dragi!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hei, me back!

emabucuresti, merci, esti o scumpa!

anca.b, felicitari pentru baietelul tau!!! Si eu as plange de fericire daca l-as vedea ca face ceva... Dar al meu sta ca o placinta... S-a rostogolit de cateva ori in viata lui si atat...

Ven, nu vreau sa iti stric bucuria, dar nu era mai bine sa incepi cu legumele? Adica stiu ca nu mai poti de fericire ca a luat si fructele, ca ai mai povestit ca ai avut belele mari cu Markus, dar... Daca o sa respinga legumele?

alina023, bine ai revenit!

Cu totul offtopic, azi de dimineata m-am trezit cu un sentiment de relaxare totala desi nu dormisem prea mult; nu am mai avut sentimentul asta din dimineata in care a murit tatal meu... Asa ca... le-am sunat pe mama si pe sora-mea sa vad daca-s bine... Si sunt ok.... Dar ... A murit bunicul copiilor astora la care stau in gazda... Asta nu ar fi tot dar simteam o prezenta straina in camera... Adica e asa, ca atunci cand dormi si intra o persoana in camera si nu o vezi, nu o auzi, dar simti ca e acolo, ca ocupa spatiu. Si ce credeti ca s-a intamplat?? A inceput catelusul ala vorbitor sa zica "Picior galben" si "Te iubesc" de am zis ca o rup la fuga! Doamne, daca se intampla si deseara, dorm afara! Catelul nu vorbeste decat daca e strans de labute/ burtica/ nasuc... Ce sa cred?! Are we haunted?!



Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">NOU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

miri, merci de sfat, dar tanti aia se chinuie cam o ora jumate si abia il face sa pape ceva... Si cand mai incearca peste ceva timp nici sa n-auda! Adica vrade si se joaca, nici afara nu papa...



Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">NOU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Ceska, tocmai pe tine am uitat sa te felicit! Ce bine ca si-a descoperit baiatu' manutsa! Pai, gata, de-acum incolo incepe sa devina mai independent! Si al meu si le vede, dar nu il atrag foarte tare, decat atunci cand trebuie sa facem poze si in loc sa se uite la mami si sa rada se uita natang la propriile maini/picioare, de zici ca nu le-a mai vazut ever!



Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">NOU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata fetelor,

(adik e cam 'ziua' nu dimineata, da' acum m-a lasta la calculator - baga somn).

Lavi (mishu), cam scary ce povestesti tu acolo; i-am luat si eu buburuzei catelul de la fisher price.
Dak l-aud vorbind, iti dau SMS

Miri, gandeste-te ca si instructorului i s-a oprit candva masina in intersectie; si fii fericita ca nu faci scoala in Bucuresti.

Lala_20, felicitari pentru reactie (eu cred ca l-as fi dat afara din casa - da' eu nu am toate cestile-n dulap)

Ema, multumesc pentru urari

Acum, m-am hotarat sa-i dau buburuzei 150 ml (adik cam 175 ml lichid) la toate mesele; sa n-o mai vad cum isi mesteca buzele dupa ce mananca.

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Cine are tipm si chef, ultimele aparitii foto cu buburuza de 5 luni.
(la pozele de la semnatura, albumul se numeste "am cinci luni")

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

mitsu, ia de citeste un picut aici , o fi fost luna plina ceva? :-)))) http://ereena.blogspot.com/

Irina de Matei

PRIMUL PASTE
ALBUM ZUZE
ATAT SUNT DE MARE
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

http://community.webshots.com/album/563356897XwysZi?start=12

poze din seria: bruno si bulgaru':))) (adica ala de are stramosi in bulgaria:))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput