Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daro26 spune:

Adevarat a inviat!

Multumesc, anadomnica! Cred ca e o idee buna sa fie trecute toate aceste informatii pe prima pagina. As mai avea o sugestie. Cand am dat listuta la o manastire mi-a luat ceva timp sa sterg nickname-urile si sa las doar numele de botez. S-ar putea, va rog, sa faca cineva si o alta lista numai cu numele de botez ale fetelor(eventual ca document atasat, daca se poate, ca sa nu fie prea mult spatiu ocupat pe pag. 1)? Ar fi mai usor doar sa o listam si o dam ca pomelnic.

Doamne ajuta! ... si spor la rugaciune tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna fetele mele dragi
Hristos a invita ! , va spun si io , cu ceva intarziere , sper indurare , insa am fost plecata din oras , si n-am avut net ...si colac peste pupaza , nu am reusit sa intru pe site pana acum 30-45' , si uite asa , am aparut asa tarziu ...

am sa mai revin cu ceva comentarii , mai tarziu caci acum am de treaba multtttttt

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

raculete (Iuliana) - bine ai venit.!! Asteptam si povestea ta daca doresti sa o impartasesti. Esti trecuta pe listutele noastre. Domnul sa te ajute in implinirea visului
daro26 - din pacate eu nu pot sa te ajut cu stergerea nick-urilor... nu ma pricep cum sa fac un link sa vezi doar lista de nume, insa iti spun solutia adoptata de mine: am facut un fisier in excel in care am scris numele pe 3 coloane. Cand se adauga un nume la lista de pe prima pagina, il adaug si eu la mine pe lista din calculator si apoi o listez din nou.
georgia_c- te mai asteptam cu vesti!!! Ai reusit sa te spovedesti in postul Pastelui? Ai facut sfestanie la casa? Te asteptam si cu alte vesti bune. Doamne ajuta
Hristos a inviat! Adevarat a inviat!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karelina spune:

Adevarat a inviat!
fetele,
Bine ai venit printre noi ioanactus si raculete
Anadomnica iti multumim pentru noul capitol sa speram ca acest capitol ne va bucura sufletele cu multe gravidute.
Livsy draga mea am citit ce ne ai scris si m-m intristat mult dar nu te lasa si lupta pentru casnicia ta iti recomand sa citesti Acatistul Maicii Domnului- Bucurie neasteptata(a mai fost postat aici de catre Cleo ).Eu de cate ori am citit acest acatist mi-a adus multe bucurii unele chiar neasteptate.Acest acatist se citeste pentru aducerea de mari realizari.
Cami antonia iti mulumim pentru pomelnicul dat.Cami antonia as vreau sa iti pun o intrebare pe privat .Iti multumesc
Fetelor cu inchinaciune sa ne inchinam Domnului si sa speram ca ne va binecuvanta cu ingerasii frumosi si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Dragele mele,

Eu imi cer iertare pentru disparitiile mele in ceata.... reusesc sa scriu din cand in cand, cand m-apuc nu ma mai opresc.... poate voi gasi si eu curand un echilibru... sau poate ca nu. In fine!

Va pe ABSOLUT TOATE, fara nicio exceptie. BUN VENIT fetelor noi si trecere rapida la va doresc!

Karelina, MULTUMESC din suflet! Fiecare vorba buna pe care am primit-o aici pe forum a fost si este un balsam pentru sufletul meu! De asemenea, am uitat data trecuta sa multumesc lui Sandaa, te rog sa ma ierti, draga mea, pur si simplu nu am scris, dar in sufletul meu am multumit pentru cuvintele tale minunate... si va rog sa ma iertati de asemenea daca am uitat sa mai multumesc vreuneia dintre voi care mi-a adresat incurajari, ganduri frumoase, indemnuri, chiar daca nu v-am raspuns m-am bucurat din suflet pentru ce mi-ati scris si L-am rugat pe Dumnezeu chiar in clipa aceea sa va rasplateasca! SUNTETI MINUNATE! Va multuemsc din suflet tuturor!

Nu prea am ce vesti sa va dau... sotul a fost plecat si maine vine... eu ma lupt cu mintea mea, in care se cuibaresc tot felul de ispite (sa ma laud si cu asta, nu?!)... mai pleaca, mai vin, le-am tot gonit cu rugaciuni.... poate e o perioada mai rea si atat. Imi doresc, asa cum mai spuneam unora dintre voi, sa fac Voia Lui Dumnezeu si atat... sa fiu curata, buna si Credincioasa... si toate se vor rezolva, fiindca de fapt Dumnezeu tine totul in Mana.

Va las, in curand incepe Rugaciunea. Consider ca sunteti unul dintre marile daruri primite in viata mea! Dumnezeu sa va binecuvanteze!



Cu dragoste,
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Desigur... ca am uitat ceva. Offf!!!
Anadomnica, si eu subscriu la ideea de a scrie obiceiurile dupa care tinem Rugaciunea undeva pe prima pagina, cred ca ar fi de mare folos fetelor noi.

si MULTUMIM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Anadomnica multumesc!
Karelina multumesc pentru primire!
Astazi este Pastele Blajinilor si am dat si eu de pomana pentru rudele mele dragi de pe cealalta lume! Dumnezeu sa-i odihneasca!

cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

bunaaaaaaa feteleeeeeeee

imi place ideea lui anadomnica....de a da amanunte celor interesati de la inceput.....ca sa nu se mai stresezze sa intrebe mereu acelasi lucru.....

si este buna si ideea de a face o lista fara nick-uri
pe care sa o atasam....si sa o printam....il voi intreba pe sotul meu daca stie sa faca asta.....ca se pricepe la calc....

karelia nu stiu sa imi activez privateul....daca e ceva da-mi mailul tau si iti voi scrie....fara nici o problema....

va urez bun venit noilor fete.....si sa duceti listuta noastra la cat mai multe biserici si manastiri ....dar cel maqi bine ar fi sa vb in prealabil cu parintele caruia inmanati biletul si sa incercati macar putin sa explicati de ce dati atat de multe nume....sa stie ca e pt o cauza nobila.....si ca nu suntem nebune....ca f multi se ingrozesc cand vad atatea nume la un loc....

va pup pe toate...
numai de bine sa auzim
asteptam povestile fetelor noi intrate...
DOAMNE AJUTA!
CAMI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna dimineata feteleeeeeeeeee

vad ca de cand am scris aseara tarziu n-a mai aparut nimeni inca....stiu ca sunteti la munca si poate va savurati cafeaua inca....eu una nu mai beau decat atunci cand am musafiri....abia ma mai dezintoxic.....ahahahahah....

sunt destul de bine dispusa in dimineata asta....astept sa-mi vina rusii.....sa ma pot apuca de treaba apoi.....

spor la treaba pe ziua de azi....

anadomnica treci tu toate datele despre noi pe prima pagina???? iti iei tu acest angajament???? sau ai nevoie de ajutor????

karelia astept adresa ta de mail...

doamne ajuta!
cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

hei feteleeeeeeeeeeeeee

azi chiar sunt singurica pe aici???
nu ati terminat inca acele cafele????
sau aveti prea mult de munca????
ce mai faceti cu incercarile de bebici????
cine mai are sa ne mai dea ceva vesti?????
anadomnica tu cum mai stai cu incercarile????

cami

Mergi la inceput