LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:

quote:
Originally posted by ioanaradu

[
eu propun sa deschidem un club: al mamicilor care nu-si vad copiii in fiecare zi. va astept!!

si mai deschidem un club: al mamicilor nemultumite de bone!

si uite asa facem schimburi de impresii si depresii si poate, poate iesim la liman.



mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN si 1 luna!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!



si mai propun sa deschidem un club:....a celor care vor sa petreaca o zi fara copii...o zi numai a lor,in care sa nu faca curatenie,mancare,etc...ci sa mearga la cumparaturi ,la coafor,sa stea toata ziulica pe forum ca pe vremuri,sau...orice altceva care le relaxeaza..

Io-s prima pe lista,sa vedem daca se face coada dupa mine sau raman singura

Alionushca,...stiu f bine ce simti,si eu am trecut prin asta in ianuarie,iti doresc multa putere ,sa treaca repede durerea.


Mihaela de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Salutare, fetele.
Bine ati revenit pe la casele voastre :-).
Io nu ma enervez, nici cand imi cara bucata de mar, banana, piersica prin casa, nici cand imi stoarce portocala in bratze sau imi sufla mucii pe umar cand tocmai m-am imbracat sa ies.
Si-mi vine sa ma pup pentru asta, Doamne ce tare mi-s :-)))). Da casa-i ca la tulai, noroc ca fiind la gradinita am timp sa le pun toate la loc, daca nu nu garantez ca nu era poponetul batucit.
Fetelor ce-i mai important am reusit sa ne vedem cu Sherbi's family.Io chiar credeam ca Lucas e cel mai iute, da' nu l-am vazut pe David :-))).Zici ca avea cheitza in fund! Lucas a fost serios din cale afara, cred ca simtea concurenta
M-am bucurat foooarte tare ca ne-am vazut, abia astept urmatoarea , asta a fost cam din scurt.
poze la mine in picasa http://picasaweb.google.fr/amagrigus/IntalnireSherbi?authkey=3X0NqXbeg64

Sa nu va speriati de mine..a inceput sa cada cate-un smoc si m-am enervat si l-am ajutat sa cada tot :-))
Pupaturi la printese si printisori

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Alionushca, nu fii suparata, ingerasul tau e in siguranta.In noaptea de inviere se deschide raiul pentru toate sufletelele care pleaca,in special pentru astia micii.
Stiu ca nu-i o consolare prea buna acu, dar Doamne Doamne o sa aiba grija si de el si de voi. Doamne ajuta sa treci cu bine peste perioada asta.

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by Amma23

Salutare, fetele.
Bine ati revenit pe la casele voastre :-).
Io nu ma enervez, nici cand imi cara bucata de mar, banana, piersica prin casa, nici cand imi stoarce portocala in bratze sau imi sufla mucii pe umar cand tocmai m-am imbracat sa ies.
Si-mi vine sa ma pup pentru asta, Doamne ce tare mi-s :-)))). Da casa-i ca la tulai, noroc ca fiind la gradinita am timp sa le pun toate la loc, daca nu nu garantez ca nu era poponetul batucit.
Fetelor ce-i mai important am reusit sa ne vedem cu Sherbi's family.Io chiar credeam ca Lucas e cel mai iute, da' nu l-am vazut pe David :-))).Zici ca avea cheitza in fund! Lucas a fost serios din cale afara, cred ca simtea concurenta
M-am bucurat foooarte tare ca ne-am vazut, abia astept urmatoarea , asta a fost cam din scurt.
poze la mine in picasa http://picasaweb.google.fr/amagrigus/IntalnireSherbi?authkey=3X0NqXbeg64

Sa nu va speriati de mine..a inceput sa cada cate-un smoc si m-am enervat si l-am ajutat sa cada tot :-))
Pupaturi la printese si printisori

Ama si Lucas 12 Martie 2007




Amoooooo, nebuna mai esti, pupa-te-as. Chiar vroiam sa te chem la apel ca nu mai stiam ce a mai ramas din tine. Bine ca v-ati vazut frumusetile de baieti. Ia zi, care-i mai frumos? :-)))

Si da, in copouas m=am plimbat, ma da e asa frumooooos si verde, pe bune ca e cel mai frumos parc.

Ah, si daca io am tensiune arteriala crescuta cand il vad pe rares ca imi cotrobaie prin sertare si da cu smaltul oalelor de gresie, inseamna ca am o problema la mansarda? hai, ziceti ca nu ca sotu zice ca da macar voi nu ma lasati


Si io, si io in clubul mamicilor dornice de plecat lelea. Dar din cand in cand sa imi fie adus raresu sa il pup si sa il dragalesc putin.


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

radcarmen, roxanici ... nu , nu tati a facut pozele..trebuia sa le faca el dar mai bine ca nu altfel ar fi avut si el nevoie de un doctor , le-a facut o asistenta (asa se obisnuieste in spital in cazul in care taticul are rau de

Am vrut s-o tundem f scurt la 1 an sa-i creasca parul frumos...dar n-a fost chip sa stea

Imi place bucataria cunosssc ....asa e si la mine cateodata .
http://alina-vachim.magix.net

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

roxanici, ai sigur ceva defect la mansarda, oricum mai bine ca tine decat "ordinea" de la mine
Aliona
Amma
Avoogt ai o minune de fetita, multe inimi va frange, e o frumoasa
si eu si eu in clubul celor care vor macar o zi fara teroristi

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza ???

si eu si eu si eu in clubul celor care vrea o zi fara tero...

mai fetelor razvi acu chiar nu mai vrea sa pape,aseara a refuzat laptele la 10 a luat doar vreo 30ml,la1 evident k ii era foame dar tot nu s luat decot vreo 50ml iar la 6 a luat 100ml...ce pusca o avea????ciorba ieri abia a mancat,iar seara la 6 cerea haleala si mancat toate cerealele,dar sa refuze el laptele????nici nu stiu ce sa fac,ce sa cred...
of of of

va multumesc ca ne-ati admirat podoaba capilara!

v-am pupat




Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Roxano n-ai probleme cu mansarda... ca si io's la fel ... da' si soata mea e de alta parere...

Ma pun pe vizionat pozeeee... de la intalneili, cu bucatarii devastate, pitici la ziua lor... si ce mai era? pitici fruuuuuuuumosi... pur si simplu.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata! Am si eu o intrebare pt mamicile care inca mai alapteaza..cat de des le dati laptic la copilasi?(ca acum nu mai sunt bebelusi, au trecut de 1 an)Eu mi-am propus sa ramana 3 mese(dimineata, la amiaza si seara). As renunta la cea de peste zi dar problema e ca Alexia nu prea adoarme decat la san.Astept sfaturi..

Si inca ceva...imi place mult aici dar scriu mai rar, imi place insa sa citesc, sunteti o gasca pe cinste si aveti niste copii superbi!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

ALEXIA- 1 AN

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuuuuulti ani, Antonia!



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput