LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

roxanici am avansat nu mai suntem varza , am ramas la stadiul de salata

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

Multumim fetelor pt mesajele de incurajare.Noi sintem deja de o sapt aici la tara, Ilincai ii merge nesperat de bine, maninca de rupe, chiar si alimente noi, chiar si CIORBA!!!Doarme 12 ore pe noapte neintoarsa si inca 3 ore in timpul zilei, toata ziua cu cateii, cu puii cu flori, nisip si buruieni.Deja incep sa ma gindesc la momentul sfisietor cind voi pleca si, probabil, vom avea o senzatie timpita ca o abandonam :(Ma consolez insa cu ideea ca aici e f bine pt ea si e lume multa si vesela in jurul ei.Si noi inca pe lapte praf, trecuram pe Milumil junior, l-am gustat si eu si nu e asa aromat ca celelalte, are parca un gust asemanator cu laptele de vaca.O mai las putin pe praf, apoi trecem pe lapte de vaca ca doar e la sursa...si ne-a iesit si analiza de Fe mai buna.Maine ne tundem si noi...tineti-ne pumnii!Vazut copii frumosi si tunsi!Floricele si pupaciuni pentru mamicile necajite!Mami de Ilinca 15.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

B_Zara mult curaj. asa e! o sa va vina foarte greu cand veti pleca si va fi si mai greu cand veti intra in casa, la bucuresti, si nu veti mai gasi lucrusoarele ei toate. insa vei vedea ca ei ii va fi foarte bine acolo, va avea niste evolutii uimitoare de la 1 saptamana la alta. conteaza f mult aerul, libertatea de miscare.

eu propun sa deschidem un club: al mamicilor care nu-si vad copiii in fiecare zi. va astept!!

si mai deschidem un club: al mamicilor nemultumite de bone!

si uite asa facem schimburi de impresii si depresii si poate, poate iesim la liman.

marta egzact asa cu jucariile. eu dau banuti grei pe toate "prostiile" de jocuri si jucarii care mai de care mai educative si musiu matei se uita la ele cu dosu'.

roxanici v-ati plimbat prin copou? sunt chiar individioasa pe voi!!
aaa ... fetita de vroia matei sa o manance, e nasica. are 9 luni. la 3 luni ale ei a plecat nasu' pe coclauri (cred ca v-am mai spus). acum 1 luna s-a pronuntat divortul. si ce credeti??? cica de 2 zile s-a intors acasa. abia astept sa dau ochii cu el .

mady ce par are razvanel!!!

andra nu mai tin minte daca i-am urat de sanatate lui edy, dar iti urez tie acum.

karla noastra hai la raport. ce-ai renegociat cu bona?

va dau timp tot vichendul asta sa va mai adunati de pe ici de pe colo. luni dimineata bag apelul la cafea!!



mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN si 1 luna!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Fetele, m-am uitat la pozele voastre sa va cunosc si eu mai bine...v-am vazut puiutii, sunt scumpi foc (si ciuperca cu pricina )

http://alina-vachim.magix.net

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by AVoogt

Fetele, m-am uitat la pozele voastre sa va cunosc si eu mai bine...v-am vazut puiutii, sunt scumpi foc (si ciuperca cu pricina )

http://alina-vachim.magix.net

AVoogt





las' ca nici Bianca nu e mai prejos . Seamana la mutrita cu tati si a furat ochii de la mami, zic bine?


aaah si nu stiai ca aici nu mai primim albinute "paroase"?!?! ca murim de invidie?! nu, nu, nu, tb sa tunzi fata imediat



si daca vrei sa ne cunosti mai bine bazaitorile sunt albumele de pe prima pagina, cum aratau ei in fiecare luna, si mai e album si cu mamicile, alea care au vrut sa se faca publice
roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:


las' ca nici Bianca nu e mai prejos . Seamana la mutrita cu tati si a furat ochii de la mami, zic bine?


aaah si nu stiai ca aici nu mai primim albinute "paroase"?!?! ca murim de invidie?! nu, nu, nu, tb sa tunzi fata imediat



si daca vrei sa ne cunosti mai bine bazaitorile sunt albumele de pe prima pagina, cum aratau ei in fiecare luna, si mai e album si cu mamicile, alea care au vrut sa se faca publice
roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)



Zici foarte bine , Bianca a furat de la fiecare ce a vrut/placut mai mult .
In legatura cu podoaba, noi am vrut s-o tundem dar nu a stat si pe moment am renuntat ...mai asteptam cateva luni si incercam din nou.
O sa ma uit si la albume pe rand , cand am mai mult timp

http://alina-vachim.magix.net

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Andra sanatate lui Edy!

Mady, ptiu ce podoaba carliontata are frumosul Razvan cel nazdravan. Da te ajuta nu gluma la facut curat in dulapuri.

Roxana te-ai intors deci de pe coclauri. Sa va fie de bine aerisirea si plimbarea...

Avoogt cine a facut pozele de la operatia ta de cezariana? Daca tati le-a facut, e curajos nene. Bravo!

Cine e curios:
- in halul asta arata bucataria mea in fiecare zi de min 4 ori.
- Vlad e gata de voiaj, inca nu am stabilit destinatia... Pana una-alta facem repetitii acasa.




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

DAaa, chiar voi nu va enervati cand vedeti bucataria ravasita sau dulapurile vraiste?! io nu rezist prea mult.....il las numa cand am treaba si nu ma lasa in pace ca in rest imi creste tensiunea cand vad


Vazut si io pozele din burta de la ...Avoogt, mai avea putin si iti poza si interiorul burtii, foarte tari poze mi se par alea. Si io am glumit, nu tunde ma fata, las-o pletoasa. Io il las pe raresu pletos da mai am de asteptat vo 5 ani cre'ca.

Ioano, m-am plimbat prin copoul din vaslui, nu de la iasi, e unu si la vs, io in ala m-am plimbat, la iesi nu am ajuns; ah, si nici cu Biky nu m-am mai intalnit, nu ne-am potrivit.

io raspund pe parcurs asa ca nu mai tiu minte toate....

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Carmen, ai baiat gospodar, ce mai, iti face inventarul la oale...una peste alta e foarte curat la tine, eu ma asteptam sa vad o poza cu mancare peste tot, dupa masa lui Vlad

eu nu ma crizez la dezordine, o las in pace sa se desfasoare si cand vad ca a obosit si nu o mai intereseaza nimic din ce a insirat , le strang ...asta se intampla de vreo 2 ori pe zi in dormitor si ceva mai des in sufragerie...la mine bucataria nu e teritoriu de explorat, mi se pare prea rece gresia si nu o las.

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

Roxana adica te-ai plimbat prin Copouas. eu asa ziceam la parcuri cand eram mica. ca ma dusese matusa la iasi, in copou, si mi s-a parut IMENS. asa ca orice alt parc era copouas.

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN si 1 luna!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput