LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

lauramar tot metodele de care spune mihael@ am folosit si noi. la noi functioneaza sucul de fructe si ceaiul de musetel. incearca sa-i pui supozitor pana i se mai regleaza burtica, sau cu termometrul.
pupam pitica pe burtica!

Avgoot si eu am vazut ca piticuta are asa niste ochisori albastri ...

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN si 1 luna!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Si afara ploua ploua si fimiu doarme in sfarsit asa ca e putin timp de scris.
Ioana am vazut pupaciosu de Matei si ma cucerit.Se vede ca e nascut in aceeasi zi cu fimiu ca tot jucariile traditionale sunt la loc de cinste:bidoane,linguri de lemn si carlige.cu astea din urma inca nu si-a prin sdegetu dar ma astept la asta.

Lauramar fa-i o coproultura din ce recoltezi intr-o zi pentru linistea ta.Intre timp cum a zis si Mihael@ da-i suc de mar cu morcov,ceia de musetel cu miere,spanac,loboda si scoate banana,orezul si morcovul fiert din alimentatie.Si Vic mi-a facut chestia asta si partaia si afcea maslinute dar am bagt suc de morcov si spanac si sa reglat.Poate la unii copii cand dau dintii fac moale si altii tare...reactii diferite pot fi.

Andra ai o tona de cafea de la mine si mii de pupici lui Edy sa-i treaca repede raceala.

MAdy eu am turbat 2 saptamani de nemancare dupa vaccin si acu se intrevad caninii la orizont asa ca ma pregatesc psihic.Pana atunci fimiu baga la greu cate un castron de mancare la pranz,iaurt cu paine sau cozonac si 1 banana pe la 10,cereale sau budinca "made by Iunia" cate un castron la 18 si lapteee.Eu am fost nevoita sa-i schimb laptele ca nuami bea mai mult de 250-300 pe zi din Nan junior.Acum bea Cedra de la Napolact sau Milli si baga cate 300 seara.Fa-i si tu puiului hatarul,da-i cei place si cat ii place si dupa 2-3 zile sigur il va incolti foamea.Distractie placuta la aniversare.Eu voi fi plecata si fara net in weekend dar av sun sa aud cum chiuiti prin Lacul Sarat.

Avoogt fii binevenita.Intrebai de 1 mai..noi am fost la gratar la niste prieteni care au casa si curte.Fimiu sa distrat copios ca avea acolo si nisip sa se mozoleasca,iarba si flori sa rupa si catei sa aibe motiv de strigat non-stop "cus-cus" ca asa le zice el la catei.In plus fiind singurul copil a fost in centrul atentie motiv pentru care aseara in loc sa doarma topaia in pat si chiuia pana la 11.30 de imi venea sa ma urc pe pereti ca imi picau ochii in gura...aaa si cred ca a vista frumos ca pe la 3 noaptea radea in somn si batea din palme... daca nu era asa dulce il luam eu la palme ...nu o faceam dar nici mult numai lipsea.

Carmen eu am vazut ca seamana Victor si cu Vlad si putin cu Andrei al lui Coolutz.Sunt unele expresii pe care le-am intalnit la ei,dragalasenia si aerul de smecheras.

Ca veni vorba de smecheras.Fetelor ma face fimiu din priviri.Ieri a mutat cosul de jucarii pentru a ajunge la priza pe care eu special am mascat-o cu el.Ii zic eu frumos "nu e voie mami ca faci buba"..el se uita candid la mine si se preface dezinteresat,imi mut privirea el hop cu mana la priza ma intorc rapid si il admonestez "ti-am zis ca nu e voie?ce cauti acolo?" Teroarea ce credeti ca face....se intinde cu botul la mine si-mi trage un tzoc in timp ce mana dreapta o ducea fix la priza...eu ocupata cu pupatul remarc in sfarsit ca e cu mana acolo si ma incrunt...el... se uita candid la mine si incepe sa rada...ceva de genul "te-am facut" ...of of...mi-e frica fetelor.Asta ma face din priviri si mai tarziu din vorbe ...sunt vrajita de el si simte smecherul.

Apropo de lapte.Voi fierbeti laptele pasteurizat sau doar il incalziti? Intreb pentru ca am cunoscut un cuplu al caryi baietel a facut afta de la laptele pasteurizat nefiert si ei ne-au recomandat sa-l fierbem ca se pare ca stand in cutiile alea de carton laptele se poate contamina cu ciuperci si spori din carton...zice-se...eu il fierb acum dar oare nu sunt exagerata?

Acum fug ca am o friptura la cuptor pentru masa de pranz.
Va pup cu drag si sper sa mai intru pana plecam.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am fost afara... ne-am intors la fix... cand intram in casa incepuse sa picure...

Marta noi halim lapte UHT asa ca nu fierb.

Sapt. viitoae trebe sa ajungem si noi la pediatru, pt. ror...
Daca nu uit, il pun sa-i cantareasca... ca la 1 an dadusera inapoi 200 g, fata de 10 luni... asa ca vreau sa vad ce au de gand... tot pe loc sau au mai pus ceva...

fug sa le dau sa manance... cat e liniste in casa... Elena e la cumparaturi

Edit: am pus poze noi, am facut ieri in parc... cu matele in iarba...
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Mai2008



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Mihaela, si eu regret cateodata ca nu am invatat-o cu biberonul dar asa a fost sa fie...am crezut ca nu mai ia sanul daca da de biberon...Si pe mine ma infioara intarcatul dar o sa o fac progresiv, scotand cate o masa de lapte..Teorie stiu sper sa-mi iasa si practica.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

ALEXIA- 1 AN

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Marta, Vlad bea lapte UHT si nu il fierb.

Eliana eu vizionasem deja pozele.





Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

lapte ... bea de vaca, fiert. daca se intampla sa ii dam "la cutie", doar il incalzim.

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN si 1 luna!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

helloooo

prezent si eu dar mai greu. inca suntem la maman, maine revenim la capitala. ne-am fugarit zilele astea de cred ca imi cad unghiile de la picioare. a bifat si o tona de bushituri din toate pozitiile dar nimic grav. avem si un porcoi de poze dar merge cam anapoda netul si nu m-am aruncat sa le pun pe toate.. de vazut recunosc..n-am vazut nici o poza ca si aia e complicat.

lapte uht . pai aia mai lipseste sa mai stau sa il fierb si p'ala ca trec pe formula la loc... daca as da lapte de vaca de la "sursa" l-as fierbe.. da' asja... pana mea.. NU

constipatie iarina e lider..mereu a fost constipata. acu de 1 sapt ii dau lactulose.. singurul efect e ca de 3 zile nu maif ace cu sange..in rest nimic , azi ia rnua facut. miercuri de dim mergem la medic pt trimitere la eco abdominala si tranzit. sa tineti pumnii.

bona io zic sa stati stramb si sa judecati drept si sa ajun geti la un acord. sa discutati clar zilele ca tot s-a ajuns la subiect..si sa ramana la tine dar fara nici un cui in inima. Ca e GROAAAZNIC de greu sa gasesti o bona buna.

Aliona

Eu sunt suparata tare. o amica , gravidutza cu gemene a nascut prematur si una dintre fetite nu a supravietuit. duminica merg la amternitate sa o vad pe mamica si pe bebelina. nici nus tiu cum o sa fac..ce sa zic..cum sa reactionez.. felicitari si..condoleante? oof doamne....

gata, fug, va pupam, sa auzim numa de bine!!!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Iunita pupam pretena ... offf... tare greu trebuie sa-i fie... mie de asta mi-a fost cel mai frica. Tinem pumnii sa fie bine bebelina.
La cate sapt. s-au nascut?

Magda da si tu un semn sa stim ca esti bine... ca io intru la idei... cand nu vad nici un mesaj o vreme... Mai

Vroiam sa zic una alta... dar, na ca s-au trezit terorile...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Aliona

gata, suntem la noi acasa, ne-am adunat.

Am vazut ceva poze cu bebei da mai am de vazut, am vazut pe tunsulica Matei cum musca cu pofta din fetita, si pe Alexia cu zulufi blonduti. Tre sa vad si pe Biencuta si Karl ca nu am apucat. Am mai vazut niste pisoi prin iarba si pe Eliana cu tzatzele in vant Eliano, da jos baietii din carucior sa se joace si ei, nu mai fi asa "severa" cu ei.

Noi lapte tot formula deci nu fierbem nimic;

Constipatie nu ne confruntam asa ca nu stiu decat teorie.

Noi ne-am "distrat" bine pe unde am fost, plimbare, aer liber, oboseala da a fost bine peste tot. Ceea ce nu e bine e ca raresu are fundu rosu iar, acu e de la kiwi si am constatat ca de la f multe chestii noi care incerc sa i le dau face fundu rosu. Asta e, mai usor cu noutatile da incep sa ma oftic ca nu o sa mance si el fructe bune cu pofta anu asta. Aaah, plus ca nu e f entuziast la incercat chestii noi de unul singur.

Vreau sa stiu cum e Deliuta ca era varza cand am plecat. Paxela?!


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

iunia imi pare tare rau pt prietena ta si dak tot ziceai k nu ai avut timp sa vezi pozele,iti mai dau de lucru incepand de aici http://good-times.webshots.com/photo/2474297140101726224RhrAiC


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput