LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (82)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

adina, Rotarixul este impotriva rotavirusului, virus vinovat mai ales ptr enterocolitele copiilor pana in 2 ani. La 7 zile dupa administrare virusul viu se elimina prin fecale. De aici banuiala ca de-asta are asa ceva. Adica e mai mult ca sigur.Cine stie, poate asa nu imi va mai face vreo enerocolita urata mai tarziu. Ca acum in afara de febra si kk mai des nu a vomitat, nu a avut scaune apoase, nu s-a deshidratat. desi am fost reticenta cand m-a pus sa i-l dau stiind ca se administreaza cam pana in 24 de saptamani, nu i-am zis doctorului NU ca nu ma consider mai desteapta decat el. La prima administrare, nu a avut nimic, dar uite ca rapelul ne-a pus capac.

Luca, dragostea mea

Luca 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Multumesc, Kitty. sa stii ca la fel ca Giulia, si Luca e mai kkcios, cu scaune moi. Face si de 3-4 ori pe zi in mod normal. Isi mentine silueta 'mnealui. Ca ma-sa!

Luca, dragostea mea

Luca 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuulti ani: Maria Gabriela, Irene-Nicole!


Crina_mio ai fo poza cu jucareaua???
Vai ce frumoasa-i fii'ta... fustita-i de la Z?
Eu n-am vazut nimic interesant aseara in acuhan... si daca nu si nu... cred ca nu le mai iau nimic, decat sa iau ceva ce nu-mi place... Ma gandeam la o galeata din aia mare de lego cu piese mari (cu toate ca mai avem vreo 3 seturi), dar nu erau...

Diana, mama denaturata... lasi copilu pe strazi... sa umble in 4 labe... Vazut, placut

karla multa sanatate Eu stiu de ex. ca ROR da reacti la o sapt. Poate asa a fost si cu vaccinu vostru...

Kitty profiti ca nu-i mama zmeilor, zisa diiiiva, in zona si speri sa nu vada la retur ce-ai scris... las ca te parasc io...

Martutza si aveti grija de voi toti.

Nu mai stiu ce poze am mai vazut ieri Ba da... Iarinaaaaa si Raresu... Alti frumosi...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna feteleee...ne mai tineti minte????

intru si eu azi pe forum dupa fo 2 luni sa vad ce si cum mai e pe aici sa va urez sarbatori fericite si un iepuras bogat si ...peste ce dau......acu va gasira-ti si voi in saptamana mare???
Zadi nu ai mai avut rabdare pana dupa Paste?

sa trecem la altele

edy ma TERMINA!!!!! nu sta locului 1 minut e curios mai rau ca o pisica , el trebuie sa vada sa stie TOT!DAR CRED AC ASA SUNT TOTI NU NUMAI AL MEU.

la 1 an a avut asa: 10 kile, 77 cm ( mie acasa la masuratoare mi-a dat 79) in fine.
intr-un an a racit de 2 ori, a facut febra (38.5) o singura data inainte sa ii de-a primul dintisor, dupa un an a facut o enterocolita minora care a trecut in cateva zile cu tratament si acum 3 sapt o viroza care l-a tinut 2 sapt. la 6 sapt a fost operat de stenoza hipertrofica de pilor dar aia nu se pune pt ca nu a facut-o din cauza ca deh chipurile nu am avut eu grija de el.
alaptat doar 3 sapt., baga in gura tot ce prinde , de mic face asa, sterilizat 3 saptamani, nu am exagerat cu nimic mai degraba acum am un fix si stiu ca nu e bine dar nu ma pot abtine...ma astup cand mergeM in parc si incepe sa se tarasca pe jos si SE MURDARESTE. SCOT SERVETELE SI INCEP SA IL CURAT.baga pietre in gura, frunze si tot ce prinde, mananca si piscoturi, biscuti, grisine si pufuleti, manaca si ciorbitza facuta pt noi dar pe care nu o condimentez ca pentru noi ( fiecare isi aduga ce vrea in farfurie) , mananca paine.DE TOATE limita in care are voie la varsta lui.

stie multe dar e smecher mare...cand vede aparatul foto/camera nu mai face nik, la poze inchide ochii intentionat iur la filmat fuge si se ascunde. si io MOR DE CIUDA!!!!

VREAU SA ZIC MULTE SI UIT MAREA MAJORITATE A LUCRURILOR CE VREAU SA VI LE POVESTESC.
fetele din claca de pe mess vin si io in conf imediat si aduc si o punga se seminte sa avem la "barfa".aiurea mie din feb pana acum de cand mi-a fo stricat pc-ul mi-a fo dor de sfaturile voastre si de glumele si atmosfera de acolo.vb Andrei, dimi ne bem cafeaua, mai vb de una alta, ,ai fugim ca ( mi s-a ars tocanita de fo 2 ori), mai ne spunem of-ul.

ioana -- oare vb de semnatura mea cu "mama perfecta"?

dupa Paste probabil ca voi pune poze sieu cu Edy.sa vedeti ce flacau mare am .

aaaaaaa

a ales de pe tavita asa: cartea de drept penal a lu ta-su , oglinda si cheile de la masina. oare ce va fi?

caM atat ca am uitat si ma duc sa fac papa , maine plecam la "oltenia city" si venim marti...VA UREZ UN PASTE LINISTIT SI UN IEPURAS BOGAT BOGAT SI CU SANATATA MAXIMA LA TOATA LUMEA INCLUSIV SI IN SPECIAL BOLNAVIORILOR SI MAMICILOR LOR RABDARE SI CALM.

VA PUPAM

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

UITASEM

enterocolita a facut-o de la laptele de vaca( cumparat de la o tanti, e asa de bun, gustos si curat laptele) dar lui nu ii face bine acum m-am convins.edy e pe lapte de vaca ( danone de 1.8% gasime de pe la 4 luni) pt ca orice al fel de lapte praf sau alul cumparat il vomita .el bea ii placea nu il refuza dar il vomita si acum ca facuse 1 an zic hai sa incer cu asta ca daca danone e bun asta ce are? ei bine uite ca are ca a dat in diaree si vomitatura de mi se rupea inima in mine.asa ca am revenit la SINGURUL lapte care il acepta organismul lui si pe care nu l-a vomitat niciodata! in schimb iaurturile de la danone le vomita.( cele de fructe) asa ca am inceput treptat cu iaurt simplu si vad ac acum il acepta dar cu conditia sa il pape cu o felie de paine altfel nu il vrea.

am incercat s aii dau capsuni ( a mancat 1 capsuna si s-a strambat tot ) si la 3 ore i-au iesit 3 bube mari pe picior.dra zis ca e alergic sa nu ii mai dau .dar nu mi-a zis pana cand ..AVETI VOI IDEE CAND POT SA INCERC SA II DAU DIN NOU???



AVEM ASA : 6 dinti( 4 sus +2 jos + gingia sparta la ceilati 2 de jos) si 4 masele ( 2 sus si 2 jos)

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Laura_oana bine ai revenit printre noi.
Eu am facut alergie la capsuni dupa 25 de ani. Pana la varsta aia mancam 2 tone in fiecare vara. Acum pot sa mananc dar moderat pentru ca altfel fac bube in palme...nu rade, asa e, in palme...si mananca asa de rau bubele astea de iti vine sa iti tragi pielea jos. Ce e interesant e ca abia in al doilea an de bube mi-am dat seama de la ce sunt, credeam ca am alergie la detergent.
Cred ca anul asta nu mai poti incerca sa ii dai capsunele, dar incearca la anu'.

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

quote:
Originally posted by elyanne

La muuuuulti ani: Maria Gabriela, Irene-Nicole!


Crina_mio ai fo poza cu jucareaua???
Vai ce frumoasa-i fii'ta... fustita-i de la Z?
Eu n-am vazut nimic interesant aseara in acuhan... si daca nu si nu... cred ca nu le mai iau nimic, decat sa iau ceva ce nu-mi place... Ma gandeam la o galeata din aia mare de lego cu piese mari (cu toate ca mai avem vreo 3 seturi), dar nu erau...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica





Multumim !! Da, si fustita si bluzita sunt de la Z.
uite aici poza cu jucareau cu pricina.




Crina si Maya Georgia

Luna a 11-a


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hello,

LOL Marta, pai eu daca-s mai urata si creola nu pot sa fac copii frumosi? Seamana cu sotul... Sigur e al meu, are formatul picioarelor exact ca al meu, si o pata pe ceafa, sub par, pe care o am si eu identic. Deci, clara treaba?

Ma bucur ca v-am dat idei cu xilofonul ala, mie pe site mi-a placut, cand l-am vazut nu mi-a mai placut, dar Alex... canta la el fix cand vrea ta'su sa doarma si rade in gura mare si bilutele de la el raman unul din jocurile lui preferate.

Crina, frumoasa domnisoara

Alergie la capsuni - am avut si eu pana prin adolescenta... si da, mananca bubele alea ca naiba mie imi ieseau pe corp si pe degete... primele erau cum erau, dar pe degete... brr. Mi-a trecut de la sine, de la un an la altul, eu nu m-am putut abtine niciodata de la ele ...

Legat de mersul in 4 labe pe strazi - daca numai asa vrea sa umble, eu ce sa ii fac? la Zoo se opreau oamenii si faceau poze cu el mai ceva decat cu animalele

Gata, noi plecam deseara la munte, va uram sarbatori frumoase, copii sanatosi, voinici, frumosi...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Eliana, uite jucaria in functiune

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

apropo de asta... ne intalnim cu o vecina io, soata si elena (era mititica)... si zice cvea de genu: vaaaaaai ce frumoasa e, cat seamana cu tine (cu sotul), zici ca ai facut-o singur...
Ea a avut cele mai bune intentii... dar a iesit ce a iesit


Saru'mana pt. link... acu nu stiu ce sa fac... sa iau doo la fel? Poate chiar treeei... Bine ca nu urla tare.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput