Piticlontzi de iulie-august 2004 (252)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata!
Azi am fost la Fundeni sa-mi iau rezultatul la screeningul de trombofilii - bineinteles analizele nu mi-au iesit bine (desi ma asteptam ca in timpul tratamentului cu clexane sa-mi iasa in limitele normale, nu?) - dar mi-a spus ca e ok. Trebuie doar sa opresc injectiile cu 12-24 ore inainte de nastere, desi Badiu mi-a spus ca nu e problema, si daca se declanseaza nasterea pe neasteptate, doza e destul de mica astfel incit sa nu fie pericol...

In rest am inceput sa numar zilele ramase pina la concediu, adica de fapt zilele de birou - mai am vreo 6...

O zi buna la toata lumea!

Gabriela 35+ cu AMR 5 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Io o astept pe Ioana sa ma ajute la "esperimente" ca nu mai reusesc sa ies din ele...:)))
Nu apuc sa vad poze si filmulete si sa citesc pe indelete, ceea ce ma streseaza la maxim...evident...

Insa dupa amiaza in timp ce strang bagajele, dupa ce ma duc la dentist, fac ordine prin casa si pregatesc niscaiva mancare tre' musai sa i-o arat lui Gabi pe majoreta sefa...Aseara se plimba Barosana nu niste chestii din alea lucitoare dintr-un pampon in mana, am zis ca pe ea o pun sa faca galerie cand o fi sa fie...Taur sau Geaman, important e sa fie sanatos...:)))

Fetele sunt super extra simpatice, Barosana i-a luat locul Mariei, vomita pe unde apuca...dar macar e mai calma si nu plange ca la nebuni...vomita si rade!
Normal, sterge muma-sa...de ce s-ar stresa.
Azi dimineata mi-au dat desteptarea la 5, am facut lapte pe care l-a executat si se auzea de dincolo o jeleala continua "vreau la mamiiii"...
La 6 scormonea la usa ca soriceii, am luat-o in pat, frichineala la maxim, o auzea pe sor-sa cum respira si tzasnea ca din pusca "ma duc sa-i spun ceva la uleche"
pe la si jumate am dus-o la desene, intre timp Barosana a umplut un colt de pat si si-a dat pe tot parul cu lapte branzit, era pankista. Cocheta de mica!
Distractia cea mai mare e sa mearga in picioare, nu sta decat cand cade in fundulet, dar se ridica repede. Pana acum cateva zile mergea cu amandoua mainile in sus ca sa-si tina echilibrul, ca maimutica, si nu stia sa ia viraje...
Acum vine pe langa Maria, fura de la ea ceva de obicei chilotii (ca Maria se dezbraca de fiecare data cand o pun pe olita "m-am pitisit de atatea haine" ...si se dezbraca de tot!)...si fluturand trofeul victorioasa da ture prin toata casa...
Aseara am bagat niste bluze la spalat, am bagat si una roz a Mariei care mi-a facut roz toate bluzele mele albe...ih...si eram asa suparata ca Maria a venit la mine si m-a mangaiat "lasa mami nu fi supalata ca-ti face bunica alta!"...:)))Apoi s-a dus la taica-su si i-a zis in soapta "tati, tlebuie sa-i facem lu' mami un cadou!"

Hai ca ma intinsei...o zi buna sa avem!

Peseu...O vazui pe Gorodica, e simpatica foc!

Papadico, sanatate multa!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa !
Cine vine la o cafea tare-tare ?! ... K eu ink mor de somn si-mi pik uokii`n gura ...
Leeloo, la asa galerie vei naste in 5 minute !
Rox, asteptam pozeleee !
Cristal, idem, baga poze cu cucuietele !
Carmen , unde e poza cu noul look ??? Ha ?
Ioana, vazut Gorodica, o minune de fetiscana !!!
Matza e din`aia interactiva, io nu`st amatoare de animalutze adevarate :-)

Sunt prin zona ...

Btw, de ALICE nimeni nu stie nimik ?????????????????





Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Dario da' de ce esti asa in urma cu somnu' mah?
CRistal e coma Oana... pune si tu o poza cu ea majoreta
Gabi daca nu-s "prea" proaste rezultatele macar e ok. pls take care cat mai stai la munca. mare minune sa nu te innebuneasca aia de la munca cu telefoanele in spital

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cu somnu` meu lipsa ... nush-nush
Cert e ca si cand apuc dorm ca un urs, timp in care Giulik face sarituri peste mine Ultima data m-am trezit ca nu puteam respira ... Giulik isi pusese poponeata peste capu` meu "k e comoda, mami, poponeata mea, si miroase frumos a crema"

pt chiul !




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Roxi, azi m-au intrebat daca nu am nevoie de un blackberry - ma bate gindul sa le accept oferta - asa pot raspunde la mailuri si pe masa de operatie!! Cit despre rezultate, din ce am vazut eu nu prea difera de ultimele rezultate, adica cele de dinainte sa ramin gravida si sa ma puna pe tratament...

Fetelor, sunteti niste dragutze, accept toate "galeriile" si majoretele oferite, numai bine sa fie!



Gabriela 35+ cu AMR 5 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by leeloo2004

Roxi, azi m-au intrebat daca nu am nevoie de un blackberry - ma bate gindul sa le accept oferta - asa pot raspunde la mailuri si pe masa de operatie!!


hahahaha potoleste-te, inchide-l macar atunci . dupa aia e bun ca putem schimba mail-uri fara probleme


quote:
Originally posted by leeloo2004
Fetelor, sunteti niste dragutze, accept toate "galeriile" si majoretele oferite, numai bine sa fie!



adica nu am inteles, te indoiesti ca va fi bine??? normal ca va fi totul, super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Roxana, please, please, mai pune o data reteta de cozonac. Mi-a venit "idioata" sa fac cozonaci, sa miroasa in casa. Si daca ai vreo reteta buna pentru umplutura de ciocolata pentru pasca.

Carmen, vezi sa nu patesti ca mine. Stefi are o rochie, numai cu aia vrea, nu ma lasa nici macar sa o spal, intro noapte a avut cosmar cum ca i-am inchis rochia in balcon. Mi-e si frica ce va fi cand ii va ramane mica ...

Nu am citit, daca doarme Matei la pranz poate recuperez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Hello,
Dupa atata tuse care nu mai trecea cu siropuri si ceaiuri, radu a inceput sa haraie rau, l-am dus la dr si cica pneumonie Acu e pe antibiotic, face aerosoli (am cumparat nebulizator)si sta in casa. Ne-a trimis si la orlist, si e al treilea care ne zice ca tre sa-l operam de polipi. Acu' nu stiu ce sa aleg, anestezie partiala sau generala. Fiecare varianta are avantaje si dezavantaje
De Pasti mergem la ai mei, si daca Radu e bine, il las acolo toata saptamana viitoare. Mananca f prost si ai mei se tin de capu lui si il hranesc mai bine decat ar face-o bona aici.
Nu i-am cumparat nimic inca de iepuras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by ina32

Hello,
Dupa atata tuse care nu mai trecea cu siropuri si ceaiuri, radu a inceput sa haraie rau, l-am dus la dr si cica pneumonie Acu e pe antibiotic, face aerosoli (am cumparat nebulizator)si sta in casa. Ne-a trimis si la orlist, si e al treilea care ne zice ca tre sa-l operam de polipi. Acu' nu stiu ce sa aleg, anestezie partiala sau generala. Fiecare varianta are avantaje si dezavantaje
De Pasti mergem la ai mei, si daca Radu e bine, il las acolo toata saptamana viitoare. Mananca f prost si ai mei se tin de capu lui si il hranesc mai bine decat ar face-o bona aici.
Nu i-am cumparat nimic inca de iepuras.




Of, Ina - saracul Radu! Multa sanatate!!

Gabriela 35+ cu AMR 5 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput