Gravidute si mamici de Constanta (23)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salut!
Angi, eu sunt patita si "tratata" (si nu definitiv rezolvata)... la clinica privata... Proctoline (Str Ion Ratiu, Nr 29, tel 0241548463; orar: L-V 9-21, S 9-16-- nu stiu daca mai este valabil!). Parerea mea sincera este ca socrul tau are nevoie de un chirurg bun (oricum si la Proctoline tot chirurgi gasesti, chiar daca metodele de tratament nu sunt cele clasice chirurgicale)! Sanatate!

Mokika, nu stiu ce sa zic despre probleme ta... Daca ti-a intarziat si dupa cum spui tu, ai contractii... pare sa fie sarcina la prima vedere... Prima lucru pe care l-as face: test de sarcina. Al doilea, o programare cat mai curand la dr meu!
Poti sa iei linistita No-spa, cum ti-a zis Mada! Imi pare rau ca nu esti ok.... Multa sanatate!

Jojo, Roxana, Tinna, va multumim si voua! ...Eu ma umflu in pene, de parca finutu' ar fi bebele meu, il iubesc mult!

13+


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mav, multumesc mult. problema e ca inainte de toate are nevoie de un diagnostic pt ca pana acum nu a avut pb. zice ca hemoroizi nu a avut niciodata si nici acum cel putin nu la exterior, dar acuza dureri, usturimi si mancarime. saracu a lasat rusinea la o parte si mi s-a confesat. asadar la Proctoline e ok dc mergem sa vedem ce are?



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Inimioara mea

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Angi, sunati pt programare. Nu stiu cat mai costa prima consultatie (e destul de scumpa oricum), insa un diagnostic ii pune sigur la Proctoline. O sa-i faca un examen neplacut (care am uitat cum se numeste...) cu o camera de luat vederi minuscula... Daca ar putea sa faca socrul tau o clisma acasa... ar fi tare bine... ca tre' sa aiba intestinul gol...
De cele mai multe ori, adevaratele probleme sunt cele interne, la hemoroizii externi... ei le zic... in gluma "moatze"....
...Fetelor, scuzati pt offtopic si pt detaliile astea... gretoase...
Angi, sper ca v-am fost de ajutor!

13+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Mada, Mav si Angi - multumesc mult pentru sfaturi, am luat no-spa si s-a mai ameliorat si durerea de mijloc si asa zisele contractii. Nu stiu ce sa ma fac mai ales ca nu am avut niciodata o intarziere atat de mare. Deja a trecut o saptamana. Oricum ma gandesc cu groaza ca daca ar fi sarcina ar trebuie sa fac chiuretaj. Offfff!


Mada - sper ca fetele care au spus ca vor participa la actiunea noastra de sprijin sa fie in continuare alaturi de noi. Nu le enumar pe cele care si-au exprimat dorinta ci asteptam doar sa confirme daca pot veni sambata la tine sau nu. Ramane sa ne spui tu ora la care putem veni. Asteptam reconfirmarile pentru a va putea trimite PM-uri cu anumite detalii stabilite impreuna cu Madaluta.

Va pup si sa ne ajute DD sa bucuram impreuna un bebelus nevinovat!

Mokika - mami de Crina (11 ani) si Theodor (8 luni)
www.flickr.com/photos/12207142@N08/page2/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Angi - in legatura cu problema tatalui tau, sora mea a fost operata la Spitalul Port de dr. Chiriac Nicolae care are si cabinet pe la Dacia. Daca vrei amanunte, caut cartea de vizita si ti le dau. Oricum, a fost foarte multumita si se simte foarte bine. Si dr. este un tip de treaba si modest.

Mokika - mami de Crina (11 ani) si Theodor (8 luni)
www.flickr.com/photos/12207142@N08/page2/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
Mada - sper ca fetele care au spus ca vor participa la actiunea noastra de sprijin sa fie in continuare alaturi de noi. Nu le enumar pe cele care si-au exprimat dorinta ci asteptam doar sa confirme daca pot veni sambata la tine sau nu. Ramane sa ne spui tu ora la care putem veni. Asteptam reconfirmarile pentru a va putea trimite PM-uri cu anumite detalii stabilite impreuna cu Madaluta.



Da, ar fi bine sa imi faceti confirmarile cat mai repede k sa stiu cum fac...Trebuie sa o invit si pe ea si nu o pot face pana nu vad dc iese sau nu ceva...Azi e deja joi....
Daca nu puteti veni, dar totusi vreti sa participati, luam legatura pe PM si gasim o solutie, numai sa-mi spuneti...
ora o vom stabili impreuna dupa ce vedem cine si cand poate veni...Dc nu puteti sambata si duminica e bine...
Madalina37
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Hristos a inviat!

A lipsit din motive si am fost plecati si la rude.

Mav felicitari pentru BB baiat sa dea DD sa fie sanatos si pentru finutz.
Doc sa-ti fie sanatos crestinul si sa va aduca numai bucurii.
Ina ce-ti face flacaul?
Mirela ;
Madaluta daca vrei poti sa ma treci si pe mine pe lista.

Multa sanatate tuturor puiutzilor .

intregului .


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna fetelor,

Stiu ca nu am mai intrat pe forum de vreun secol si cateva luni, dar poate nu m-ati uitat chiar de tot...as avea si eu cateva intrebari la care cred ca doar voi, fiind mai active decat mine, din experienta voastra (recenta) sau a altora, poate stiti raspunsul si ma ajutati, ca n-am timp si nici pricepere sa caut pe net:
1. cam cat mai costa cezariana?
2. cat costa kitul pt epidurala? de unde se cumpara?
3. care e pretul kitului pt recoltare celule stem?
4. la ce firma serioasa ati apelat pt acest kit?
5. cu cat timp inainte se cumpara?
6. cum se procedeaza?
7. cam cat se da anestezistului?

Multumesc mult celor care vor avea bunavointa de a0mi raspunde, atat cat pot sau stiu. Sarcina usoara, copii si mamici sanatoase sa avem!
O zi buna!
p.S. Citesc din urma (ca sunt in vacanta) si revin!

MADALINA 25+ si SOFIA MARIA(12.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
Originally posted by Fiquelle

Buna fetelor,

Stiu ca nu am mai intrat pe forum de vreun secol si cateva luni, dar poate nu m-ati uitat chiar de tot...as avea si eu cateva intrebari la care cred ca doar voi, fiind mai active decat mine, din experienta voastra (recenta) sau a altora, poate stiti raspunsul si ma ajutati, ca n-am timp si nici pricepere sa caut pe net:
1. cam cat mai costa cezariana?
2. cat costa kitul pt epidurala? de unde se cumpara?
3. care e pretul kitului pt recoltare celule stem?
4. la ce firma serioasa ati apelat pt acest kit?
5. cu cat timp inainte se cumpara?
6. cum se procedeaza?
7. cam cat se da anestezistului?

Multumesc mult celor care vor avea bunavointa de a0mi raspunde, atat cat pot sau stiu. Sarcina usoara, copii si mamici sanatoase sa avem!
O zi buna!
p.S. Citesc din urma (ca sunt in vacanta) si revin!

MADALINA 25+ si SOFIA MARIA(12.08.2004)


1.in jur de 300 euro, dar depinde si de medic2
2.pana intr-un milion si de obicei il are anestezistul
3. kitul nu costa nimic
4.Cord Blood Center. au site si dau detalii foarte multe.
5-6. le trimiti mail si le spui k vrei sa recoltezi celule stem, iar ei iti vor trimite prin curier contractul, pe care tu il analizezi f bine, il semnezi si il trimiti inapoi.In acel contract vei trece si DPN-ul, iar ei vor avea grija k sa iti trimita kitul cu aproximativ 6 sapt inainte. la nastere medicul iti va recolta celulele si le va trimite la ei, iar ei vor face toate analizele posibile pentru a vedea calitatea si viabilitatea lor. Numai daca vor corespunde din toate punctele de vedere le vor pastra si abia atunci va trebui sa trimiti si banii( 32mil)- toti odata sau in 3 transe egale, dar asta se va intampla cam dupa 2 luni de la nastere. Apoi va trebui sa platesti anual cate 1 milion pentru pastrare.
dar cel mai bine e sa citesti cu atentie situl lor si vei gasi mult mai multe raspunsuri decat ti-am oferit eu.
7-dc faci epidurala , in jur de 100 euro, dar iara depinde de anestezist si de tine..
Nu sunt tarife batute in cuie..fiecare da cat vrea, cat poate , daca vrea si daca poate pana la urma...
Ce ti-am scris eu sunt sumele la care ma gandesc sa le dau eu,dar de exemplu la galati a nascut o prietena prin cezariana si a dat 4,5 mil...si a fost ok...

Madalina37
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput