Timisoara, Impreuna! (98) pregatim editia 100

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

VREMEA PE 10 ZILE

VREMEA PE 10 ZILE

VREMEA PE 5 ZILE

Astia cu meteo lor se bat cap in cap la unii ploua la altii ii soare



Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">Votati:PartyDC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Raspund prompt la 'incolonare' spre Iosefin,un imobil foarte vechi gata de prabusire cand il vom invada si vom intreba 'Cat e halatul'!
Mai fetelor numai pot is varza,ma dor toate,am frisoane,am zis ca ma bag in pat dar trebuie sa merg sa cumpar ceva,nu pot misca capul ce ma doare,m-am saturat de scarbosenia asta de servici si am avut iarasi circ cu turcii mai bata-i sa-i bata de otomani,iarasi ptr niste amarate de ore,asa ca sapt viitoare imi bag picioarele si ii las sa faca ce vor,is ca reptilele ma,are deja ore in plus si eu nu am inca destule asa ca era logic sa imi fac eu orele acuma,dar nu si nu,asa ca acuma am scris dit-amai emailul ptr un dragutel de la birou cu tot ce ma doare si m-a durut cam o pagina si ghiciti,m-am inarmat cu dictionare dar acu am bagat de seama ca nici nu am deschis dictionarul,am valoare bey vai de capul meu si de steaua si de viata mea .



www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Hai Doris,trai-ti-ar stelele!Sa le porti sanatoasa tanti!

Claudia...la nervi..nu-ti mai trebe dictionar,stiu si eu asta...Si ai rezolvat problemu'?Au ba?

Mah,pe Accuweather zice ca sambata ploua de rupe si duminica e soare mult...si daca tin cont de vremea din week endul trecut,luata tot dupa ei...cam s-a adeverit.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

capu sus Clau!
asta trebuie sa intelegi tu! ca ai valoare! nu se comporta cum trebuie cu tine?! ok, next! cauta si alege cu buna chibzuiala si incearca sa cauti un loc unde ai putea sa te simti ok, ca si volum de munca, ca si implicare, ca si remuneratie, ca si tot!
mai bine stai o saptamana in plus si cauti bine decat sa mergi in prima chestie ivita!
parerea mea e ca nu rezolvi nimic cu mail-uri si depeshe nesfarsite!
un asa punct de vedere trebuie expuns franco dar si cu diplomatie - in fata!
fa-ti un CV din ala imbatabil si ai sa vezi cum se schimba lucrurile!

hai, da refresh si lasa-i in urma! nu te mai enerva!
tu poti multe chestii faine si bune! ai incredere in tine!





pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Hai sa-ti zic Mariaa cum e situatiunea lui papuc in De,orice studii ai terminat trebuie sa iti gasesti un loc de practica de 3 ani fara de care nu te poti angaja nici unde si care nici nu se dobandeste asa usor,merge totul pe relatii ca in Ro,noi cuc nu cunoastem pe nimeni nici unde,eu terminand sectia arhitectura,a vorbit Helmut la el la servici la biroul proiectari pentru scoala asta de 3 ani,dar aia cand au auzit ca am peste 30 de ani si 2 copii au zis ca nu ma iau ,lor le trebuie tineri care au terminat scoala,ce sa mai zic is babet,e o conjunctura nasoala cu joburile mai ales in regiunea noastra,crde-ma ca am bagat peste 20 CV de cand sunt aici, asa ca numai am unde,chestia cu refresh nu merge aici la neamu asta,scheize.



www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!
asa, ca sageata albastra, dar altfel nu pot acuma
am mult de umblat, evident cu robi dupa mine, am fost azi la testul psiho, cica sunt normala(oare???).am de facut mincare, smotru, umblat la gradi dupa fata si toate astea pe linga un robi super agitat
asa ca , scuzati de absenta dar nu pot mai mult
despre party inca nu stiu.
starea vremii:http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/weekend/ROXX0040?from=_topnav_business
dana, tin pumnii pt azi!!!!
aida, ma gindesc la voi! distrati-va fain!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare!

Recunosc sincer si cinstit ca-s intr-o pasa egocentrica cum mai rar s-a vazut pe acest forum. Citesc si nu intra in cap decat franturi de conversatie, in schimb bubuie in tot creierasul frica de vizita de dupa amiaza. Asa ca, din adancul butoiului plin cu egoism mai strig odata: pumnii stransi pt meu, sa scape cu bine din mainile dr si dupa aceea.

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Sa arzi - flacara, nu sa cazi - lacrima, platind tribut oricarui val...

Avem si poze noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Alooooooo!!!!! Pai cum va pregatiti mai dragelor pt cap. 100, din subsolul paginii 2?

No, am fost la dr.: tzeapa mare cat casa, am dat 50 de lei pentru o bataie de joc. Consultatia a constat intr-o discutie, adica nu tu macar sa arunce o privire, a zis ca din cate spun eu "i se pare " ca e o fisura anala, mi-a dat un tratament de o saptamana cu trei medicamente: unul e varianta naturista a celui prescris de dr de familie, iar celelalte 2 sunt ... calmante. Asta in conditiile in care i-am spus ca de 3 saptamani o duc tot pe calmante si nu mi se pare ok. In plus, mi-a prescris calmante din alea, de duduie rau la pret, nu Nurofenul meu care-si face treaba bine merci. Si daca nu da roade tratamentul? Atunci sa mai trec pe la el, dar dupa sarbatori...

Asa ca am tras o tura de plans de sarea chimesea de pe mine, am bagat o tigara, am tras niste urlete la adresa sistemului medical din Ro si a dr hoti si ... am dat tel la Proctoline. Luni ma duc acolo la consultatie si, rasul curcilor, cica beneficiez de "reducerea promotionala de sarbatori" iar consultatia e doar 30 lei.

Concluzie: am rezolvat ... nimic, dupa o zi de stress si liber luat de la serviciu!

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Sa arzi - flacara, nu sa cazi - lacrima, platind tribut oricarui val...

Avem si poze noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Pai seara buna...

Asa ma ajutati voi sa terminam capitolele mai repede? rusinicaaa...

A...ma rog, poate nu stiti, pentru ca nu v-am spus...
Eu in 25, adica vineri la ora 15 am tren spre Baia Mare, de Sarbatori vom fi acolo, si zau daca nu as plange de ciuda, sa nu ma pot bucura alaturi de voi, de cap 100 si de surpriza...asa ca va rog eu, mai cu talent, mai fara, dati din clape...

Toti oamenii te aud cand vorbesti. Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea pr[red]intesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">[red]CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Danitin, chiar ca bataie de joc, si bani aruncati pe fereastra...
Asa am patit si eu la o renumita clinica privata cu un control oftalmologic...

Toti oamenii te aud cand vorbesti. Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea pr[red]intesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">[red]CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput