FIV 174

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

Fetelor, azi am facut punctia si au prelevat 9 ovocite. nu am simtit chiar nimic pentru ca m-au adormit si cand m-am trezit era totul gata si aveam o durere ca la ciclu.

Mi-au bagat o perfuzie cu un medicament si acum nu mai am nimic

Luni va fi ziua cea mare, am programare la 10 jum.

Multumesc pentru incurajari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Felicia, Oanademunk, LucaLuca va multumesc frumos pentru urari!
Gabita78 felicitari pentru cele 9 ovocite si multa bafta luni!
Merg sa dorm si eu mai devreme in seara asta pentru ca maine dimineata am punctia si am niste emotii! Sper sa fie totul bine!
Ciarli, Cellu, Sheritra, Aniast72, AndradaP., Danyalo va multumesc frumos pentru incurajari si vreau sa va spun ca am petrecut o seara absolut minunata in prezenta voastra! Sa va traiasca bebicii dulci si ma bucur ca i-am cunoscut!

Astept fiv-uletul meu norocos de martie aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bravo Gabita! Acum nu le ramen decat sa se iubeasca si sa nu faca pe timizii.
Ioana, daca nu ai adev de la medicul de familie ar putea sa te interneze de "urgenta". Gasesc ei o solutie.
Dar POZE de la marea intalnire unde sunt??????

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

Fete dragi, va doresc o zi frumoasa si un sfarsit de saptamana cat mai placut.
Eu astept cu nerabdare ziua de luni, sper ca nu vor fi probleme cu. Dr a spus ca sunt 9mil si sa nu ne facem griji ca vor gasi ei 3-4 sanatosi pe care sa-i injecteze in ovocite.

Referitor la iperstimulare ma simt foarte bine, nu am nici cea mai mica durere desi ieri mi-a curs un pic de sange. Oricum nu m-am speriat pt ca de la voi stiam ca e ceva normal.

Acum ma rog la DD sa-mi dea rabdare pana la capat desi vad ca voi face o multime de teste de sarcina pana in ziua 14.

FACA-SE VOIA DOMNULUI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

zouzoudin cate stoiu sotul meu are IKA. De ce nu sunt pe asigurarea lui? Habar nu am. Nu ne-am gandit din timp, probabil multa alergatura, nu stiu. Dar o sa o facem.
Anestezia pt punctie la Mitera este generala. Cat te lasa sa stai in pat dupa? Cat vrei. Pana iti revii. Eu pt ca am reactionat mai nasol am stat 4-5 ore.Dupa ET cel putin o ora.
Un nr. de tel de la Mitera eu nu am. Ma refeream la nr. doctorului meu sau al asistentei lui care se ocupa de absolut tot. Fiind un tel. privat parca am o retinere sa fie pus pe prima pagina.Dar daca te intereseaza iti pot trimite un mesaj privat.


Fetelor in ceea ce priveste secretomania FIV-ului eu am decis sa nu ma eschivez si sa nu bat campii cu gratie.Asta e.

Pup si tin pumnii ovocitelor de weekend.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

gabita78 felicitari pt cele 9 ovocite!!!Bafta multa luni!
Ioanatugs te asteptam cu vesti bune!!!

Multumesc tuturor celor care sunteti alaturi de mine!

Fetelor mi-au ramas doua cutii de menogon ( data expirarii sfarsitul lunii mai 2008).Daca are nevoie cineva va rog sa ma anuntati!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria215ro spune:

Kora, Claudia, Ioana va tin pumnii sa veniti cu bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria215ro spune:

Fetelor trebuie sa stau numai in pat perioada asta?
Kora, ET-ul l-am facut cu 2A8 si 1A6.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Fetelor am facut azi ET cu 2 embrioni de 4 celule, unul clasa A iar celalalt clasa B. A mai ramas unul clasa B, care va sta pana luni cand vom vedea ce fac si ceilalti care erau mai puturosi. Daca isi vor da drumul si aceia, ii vom congela pe toti. Luni aflu ce si cum.
Progesteronul din ziua punctiei este 3.7, luni il voi afla pe cel de azi, si probabil mai recoltez inca unul luni.
Va tin pumnii tuturor!


Mergi la inceput