Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

mcrissa , hai ca numaram impreuna si luna asta
Sper doar sa nu ajungem sa numaram ca luna trecuta


O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Fetelor , daca cumva se face o listuta la inceputul capitolului , ceea ce zic eu nu ar fi o idee rea , treceti ma si pe mine cu 2 av spontane si de 10 luni aspiranta


O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

FLAVIA. De fapt toate fetele. Idee excelenta,eu dupa cum stiti nu prea intram, dar de citit va citeam! Pur si simplu,nu stiam ce sa scriu, in afara de faptul ca daca vreti ceva si luptati mult, se poate! Ma simteam cumva in plus mamica fiind, dar i-mi sunteti dragi toate ptr. ca stiu prin ce a-ti trecut,treceti! Asa ca zilnic va citeam, ma bucuram, sufeream alaturi de voi! Multumim FLAVIA

BRIGITA mami de TIMEA(13.11.2001) si ADRIENN(16.10.2004)
desene TIMEA ... alte poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fete dragi!

FLAVIA felicitari pentru initiativa. Mi se pare foarte bun acest subiect, intocmai pentru motivele enumerate mai sus.

Eu sunt bine. Putin trista, adica incerc sa ma gandesc la bb-ul meu. Stiti bunica s-a dus la ingeri ieri. Era bolnava saraca. Se stia ca era pe duca. D-zeu s-o ierte.

In rest, gravidanza merge bine. Inca mai am sechele in creier.....adica ma mai ia spaima si panica uneori. Dar incerc sa gandesc pozitiv. Bb este foarte activ. Uneori imi deformeaza burta intr-un hal ca ma lasa fara glas. Adica ma impresioneaza fosrte mult. Cand Alin ii vorbeste reactioneaza foarte mult. Cand nu-l simt....il chem sa poarte o discutie cu "domnul fotbalist". Reactioneaza la muzica. Adica am jucarie de aia....care tragi de ata si incepe sa cante. Ii pun muzica asta cand se agita prea tare. Si se linisteste. Imi este frica de tripla circulara de cordon. Uitati frica mea. Ca el se misca , ptiu sa nu fie de deochi, foarte mult si tare. Stiu ca va fi bine. PAna acum am luat 8,5 kg. Seara ajung sa am si 9,5 kg. Dar eu zic ca e ok. Abia astept sa il vad pe 22 aprilie. Cam atat despre mine.

ALINUSCHA ma bucur sa vad ca totul merge bine.







mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Dana, imi pare rau pt bunica ta!

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

NINIA, LIANA va multumesc mult. Sunteti dragute. Cand a murit tataia, nu l-am vazut.....acu' mamaia...la fel. Pe-o parte ma bucur ca pastrez vie amintirea de ei. In sensul ca in mintea mea ii vad vii. Nu morti.....cum o vad in mintea mea pe bunica de pe mama. Dar hai sa nu mai vorbesc de lucruri asa triste. Oricum va multumesc.





mult asteptat

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Va pup si eu, dragele mele!
Intr-un fel, imi pare rau ca s-au format doua grupuri, ca imi sunteti toate dragi si multe dintre voi ati fost langa mine cand mi-a fost mai greu... si unele ati venit la subiectul acesta, dar unele au ramas la subiectul celalalt.... si n-as fi vrut sa dau bir cu fugitii de acolo... Mereu am citit la "durerea", este subiectul meu "de suflet", insa pur si simplu nu mai puteam sa scriu acolo, mai ales ca in ultima vreme, au tot fost fete care au spus deschis ca nu suporta mamicile si gravidele... Sunt eu destul de speriata si am destule probleme, ca sa ma mai incarc si cu invidia altcuiva. Eu intotdeauna m-am bucurat pt fiecare fata de-a nostra care "a reusit", indiferent cat de plansa eram eu, pt durerea mea. Ma straduiesc sa raman "pozitiva", chiar daca e greu...
Pe de alta parte, iti multumesc, Flavia, ca ai deschis acest subiect, tare imi era dor de povestile tale si... de o atmosfera mai optimista!!!!!!!

Noi suntem nici bine nici rau. Lui Seb i-au trecut bubitele si a mers la gradi saptamana asta. A fost ingrozitor de greu pt mine, cat am stat cu el, izolati in casa 3 saptamani si fara tati al nostru.... Eu ma trezeam cu o greataaaa imensa si abia ma tineam pe picioare si varsam zilnic, iar el era cu febra, cu bube si marait pana la Dzeu si nu vroia sa manance si era plictisiiiiit... Eu n-am putut sa-mi iau concediu medical, sa am numai grija lui si-a mea.... am facut eforturi supraomenesti sa rezist sa si lucrez, uneori am stat si 12 ore pe zi cu ochii in monitor si fundu' (meu cu hemoroizi) intepenit pe scaun....
...Si apoi am avut marele stres ca eu n-am avut varicela (asa mi-a zis mama) si ca daca as fi facut... ar fi fost foarte rau pt bb, in primul trimestru... Dar, din doua, una: ori am avut o forma usoara si mama n-a stiut despre ce a fost vorba... ori Dzeu a fost cu mine si puiul meu, care a avut zile...
Acum au trecut astea.... dar au venit altele...
Tati iar e plecat, ma innebuneste cu serviciul asta al lui....
Si mie mi-a iesit infectie urinara cu... enterococ. Am fost ieri la dr, nu a putut sa-mi dea niciunul dintre antibioticele la care era sensibil balaurul (pt ca erau prea puternice si nu erau sigure pt bb)... M-a pus sa repet azi recoltarea... si a zis ca e bine sa mai asteptam putin cu tratamentul, pana trecem in trimestrul al 2-lea.
In rest, am fost foarte emotionata, ca l-am vazut pe miscaret, are deja 5 cm si mi-a facut cu mana.
De fapt, acum am alta grija...... ca n-am reusit sa-i vad decat o mana... si sper ca totusi... are doua....

11+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Dana, sincere condoleante!
Sa se odihneasca in pace bunica ta si sa vegheze asupra voastra, sa va fie bine!

Mergi la inceput