Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Yaia

Alinamuller, am inceput cu solide duminica trecuta, desi Tudor abia marti face 6 luni. Dar am zis ca sa-l obisnuiesc la lingurita, ca si asa nu papa prea mult. Azi a mancat cel mai mult, vreo jumatate de borcanas de piure de morcovi si cartofi. Aici se incepe dupa 6 luni, cu piure de morcovi si de cartofi. Nu stiu cu ce se continua, dar aflu maine, cand mergem la 'revizia tehnica' si ne comunica si asistenta ce si cum e cu diversificarea. Oricum, eu as vrea sa-i bag marul si banana si ceva alte fructe. Primele 5 zile a mancat doar morcov, facut de mine. Cel mai mult a mancat miercuri, adica tot morcovul pe care i-l pregatisem, vreo 30 de grame. De vineri i-am bagat cartoful simplu, piure, facut de mine, dar nu prea ii place ca e cam fainos. Pentru ca nu a facut alergie, ieri si azi i-am dat borcanel morcov si cartof de la Hipp. Azi a papat cel mai bine. Probabil o sa-ti pot zice mai multe maine, dupa ce vin de la control.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze



nici Andrei nu prea se impaca cu cartoful, de cate ori il bag mananca mai putin, am incercat sa subtiez f. mult cu zeama de supa, dar nu prea-l conving. cel mai bine mananca meniul de la hipp care contine conopida, rade urgent un borcanel mic. bafta la revizie !


Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Roxana, e bine acolo ? te-ai dezlantuit cum se cuvine ?
te astept cu povestiri .

Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Sabinescu, ce-ti seamana copii intre ei! Doi ochiosi verzi!

Teodoran, doi bebelusi sanatosi sa ai! Nastere usoara!

Bernix, saru' mana! Mai am de dat si un examen, felicitarile cred ca le mert dupa ce-l iau...daca-l iau!

Celia, saru' mana!

Vazut pozele cu ciresii si cu migdalata, Carpatina, nu-ti fa griji, lui Tudor nu i-am aratat-o.

Mai aveam multe de spus dar trebuie sa fug sa-mi distrez baiatul!



Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Papanash, multumim!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am vazut doua surori frumoase foc: Erika si Sabina Y.




Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi, multa sanatate si noroc in viata !





Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Hai ca am intrat si eu sa vad ce faceti. Profit de faptul ca pitica mea doarme, e la a 3 a repriza de somn pe ziua de azi. O mai dormi la noapte? Bine ca am apucat sa fac si eu mancare in reprizele ei de somn, se pare ca vremea asta o trage la motait.
Eu deja sunt tare plictisita, chiar daca n-am stat deloc de azi dimineata, simt nevoia sa ies afara, dar avand in vedere ca suntem singurele, sotul e la serviciu si vremea e cum e.....

Am vazut pe mami Devylla si printesica ei Erika, superbe pozele cu ciresii infloriti.

Am admirat si puii de Sabina.

Papanash intr-adevar e bine ca-mi adoarme si singura, dar nu te gandi ca mereu, doar cand e prea obosita. La noi problema mare e ca seara nu se culca pana la 12 noaptea. Aseara a facut excepte s-a culcat la 11:30 si a dormit pana la 5 fara sa se trezeasca, de am zis "Aleluia', bine ca apoi pana la 6 a stat si s-a jucat. Dar nu mai conteaza, ea sa fie sanatoasa.

Bai vremea asta e buna de numarat banii si de facut copii . Pacat ca nu e sotul acasa .
Si eu imi mai doresc tare mult un copil, nu conteaza ce o fi fata sau baiat. Bine mai asteptam sa mai creasca bucalata noastra.
Apropo, Teodoran sarcina usoara si copii sanatosi.



Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Saptamana asta mergem si noi sa luam premergator si masa pt papa. Asa ii mai fac de lucru ca si asa e tare dornica de lucruri noi. Papanash si eu am pus-o intr-un premergator cand am fost la niste prieteni si a fost tare incantata, asa ca ii voi lua. Fiecare face cum considera mai bine pt copilul lui, daca tu consideri ca e bine de ce nu-i cumperi?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Hai ca aici facem cu randul . Cine preia stafeta?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

greyeras, da-mi-o mie

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput