Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (127)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Buna Luy. Credeam ca sunt singura pe aici. Te las ca s-a trezit pitica.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna ziua sau buna seara, dupa cum doriti, cu vremea asta mohorata nici nu mai stiu daca e zi sau seara
Revin si eu pe baricade...
In primul rand muuuuuuuuuuuuuuulte pentru fetele care ieri si-au sebat prima oara ziua de nastere in calitate de mamici:
Cecilia, supermamica de Cristian
Marunzika, supermamica de Yannisa
Tomitza, supermamica de Naty
Va doresc multa fericire alaturi de comorile voastre nepretuite !
Cecilia, m-a rugat "teroristul" tau www.flickr.com/photos/septoct2007/2391913101/" target="_blank">ceva

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Nana, mi-a umplut inima de bucurie mesajul in care ni-l laudai pe fluturashul tau frumos si bucalat , cum a papat el... Bravo ! S-o tina tot asa !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy multumesc mult, doar tu puteai sa-mi faci asta.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

micutilor sarbatoriti azi:

Rares de mami Pinacolada
Miruna de mami Prisi
Gheorghe de mami Sabina
Stefan de mami Mariadia
Eliza de mami Ramonaiani
Raisa Maria de mami Si_Bv
Vlad Constantin de mami Ancasilv
Ana Iasmine de mami Pico!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Papanash felicitari pt. vestile bune de la 'revizie'!Se vede ca ii prieste lui Andrei diversificarea..
Devylla super pozele! Frumusica mogalneata,dar are cu cine semana..
Yaia daca ajungi la Onesti si faci ceva poze prin oras,vrem si noi sa le vedem...de fapt mai mult Mihai,ii e dor de orasul natal..
Chiar radeam azi de Miru ca la un moment dat a scos ceva gen 'aiasta' si am zis ca se vede ca are radacini moldave

Miru azi a vorbit mult si a inceput sa zica si ta-ta,apa..Cred ca o cam necajesc gingiutele,i le-am masat cu dentinox si a adormit dupa aia...Ieri si azi a mancat piure cu un pic de carne de pui,nu stiu daca i-a simtit gustul,la cat de putina era,dar n-a zis nu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Yaia
Primele 5 zile a mancat doar morcov, facut de mine. Cel mai mult a mancat miercuri, adica tot morcovul pe care i-l pregatisem, vreo 30 de grame. De vineri i-am bagat cartoful simplu, piure, facut de mine, dar nu prea ii place ca e cam fainos. Pentru ca nu a facut alergie, ieri si azi i-am dat borcanel morcov si cartof de la Hipp. Azi a papat cel mai bine.


Gata, ai si trecut la borcanele? Maiiiiii....

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by devylla

si aici ne puteti admira pe noi

http://www.flickr.com/photos/septoct2007/2391605891/

V-am pupat,fug!!


Sunteti niste frumoase amandoua.. dar tu esti enervant de slaba....

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by greyeras


Bai vremea asta e buna de numarat banii si de facut copii . Pacat ca nu e sotul acasa .



De ce surata, nu te descurci cu numaratul?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Helou!

No news,bad news:tocmai ce-am aterizat de la camera de garda a spitalului Panduri(ORL)!Vesti nu tocmai grozave:dupa 4 zile de Augmentin,am niste amigdale de s-a crucit si dr-ta,si cred c-a vazut multe la viata ei,problema este ca dupa febra 40.5 de vineri seara,au urmat alte doua episoade similare ieri si azi,de-am fost nevoita sa stau si sa zac ca o leguma!Noroc ca Mihnutzu papa bibe si s-a ocupat exclusiv tati de el!
Azi au fost si ai mei cu mancarica pt saptamana viitoare,nu ma puteam concentra sa stau de vb cu ei!
Ca urmare,de azi incep Penicilina injectabil,1 la 6 ore,timp de 7 zile si Gentamicina injectabil,1 la 12 ore 5 zile,plus o multime de alte pastilute.
Cred ca o sa-mi pun branula maine sa-mi injectez singura,ca mi se pare oribil sa fac intramuscular,inafara ca doare de mori,tre s-o chem pe soacra-mea din 6 in 6 ore,si nu cred ca ar putea ajunge de la scoala mereu!
Noroc ca Mihnutzu' e f bine,mai rau e ca nu ma pot ocupa de el cum trebuie,totul e sa ma lase febra,ca se simplifica lucrurile...
O sa reincep diversificarea cu legume de data asta,ca nu prea mi le-a primit dupa fructe si dupa 1 sapt de pauza,reincep epopeea diversificarii!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput