Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (127)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by greyeras


Bai vremea asta e buna de numarat banii si de facut copii . Pacat ca nu e sotul acasa .



De ce surata, nu te descurci cu numaratul?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)






Pai si de ce mai am sot, sa m-i numar singura?
Vorba la bancul ala: "La ce nu trebuie sa renunte o femeie dupa casatorie? Raspuns: La vibrator!"


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Teo nasoale vesti, cum ti-am mai zis sunt trecuta prin asa ceva. sa treaca repede si sa scada febra aia nenorocita. Insanatosire grabnica.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Toate ca toate dar sunt fericita ca fata mea a acceptat foarte bine iaurtul. De astazi papam iaurtel, i-am dat Campina si am amestecat cu putina banana si tragea de mine sa-i mai dau. De miercuri bagam carnita. Yaaammmmmiiiii!

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Va las, ma duc la sot ca a venit acasica si avem ceva de numarat.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Duamnna de Belgique,cind ai ajuns tu la concluzia ca mi-am pierdut simtul umorului si nu mai tin la glume?Huh?Mai am rabufniri pe aici,dar doar cind se depasesc anumite limite.....

De-ai sti cu cita sfiala m-am urcat pe cantar,mai intai un piciorush,apoi celalalt,daaaaaaaarrrrrrr,al naibii ac arata exact acelasi nr de kg ca acum 1 luna.Sa mor nu alta,dupa ce ca eram si lesinata de foame,n-am slabit nici un gram,stii ce-i aia?
Asta este,praji nu pap,paine nu pap,prajeli nu,si totusi minunea intarzie sa apara.E clar ca tb sa suplimentez cu gym,ca altfel,no chance!

Cecilia!
Maruntzika!
Tomitza!



tuturor sarbatoritilor de ieri si de azi,in special scumpei Teutza,iubita lui Mihnutzu!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Vai,Sabinutele,ce scumpei aveti:Gheo,Sofia si Erika!Parc-ar fi o papusica din vitrina,mogaldeatza cu okii migdalati,iar Sofia si Gheo seamana ca doua picaturi de apa!Sa fie sanatosi si fericiti cu totzii!

Vai,nu mai vorbiti de lasat copiii la cresa,ca mi se face rau cind ma gandesc ca ar trebui sa incep si eu serviciulNu cred c-as putea sa-l las pe Mihnea cu altcineva,mi-e f greu sa gandesc asta,dar s-o si pun in practica.....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cumatraaaaaaaaaa,n-ai ajuns inca?
Sim,pe unde bananai?
Luy,nu ne-ai povestit nimic de diversificarea micutei farsoareZi-mi si mie cum ai luat-o,step by step,ca eu as lua-o de la ,,O'' maine,cu supa chioara de legume,piure...bla-bla

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Off, Teo, sanatate multa, sa scapi de nenorocirea asta ! Bine ca macar Mihnutzu' s-a stabilizat si nu mai stai stressata pt el. mamica bolnavioara
Am admirat mogalneata cu ochi migdalati si pe frumoasa ei mamica - sunteti superbe
Iar Sofia si miniatura ei, Gheo, te lasa fara rasuflare...

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

raportam primul TATA clar si raspicat.

are temperatura 38.5 intrarectal, ii frige capul, mainile si picioarele sunt reci. I-am dat Panadol 3.5 ml ( asa a scris pe reteta ) dar pe prospect scria 5 ml . Ce-mi ziceti de temperatura, e cazul sa sun la medic ? e prima oara cand o patesc.



Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

papanash, felicitari pt Andreiutzul cel "precoc" in toate, vad ca se grabeste si cu vorbirea...
Si Maria dupa ultimul vaccin a facut temperatura, avea 38,6 si ma ingrijorasem, chiar le intrebam pe fete daca e grav. Se pare ca vaccinul asta de 6 luni s-a lasat cu febra pe la mai multi bebei... I-am pus supozitor si am urmarit-o, dar a fost ok


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput