Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multe lunite sarbatoritilor de azi:

dragutul papanas Rares de Pinacolada
iepurica cocheta Miruna de Prisi
Gheorghe dulce si cumintel de Sabina
papanasul Stefan de Mariadia
dulceata nazdravana Eliza de Ramonaiani
buburuza scumpa Raisa Maria de Sibv
dulceata Ana Iasmine de Pico!



Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

quote:
Originally posted by papanash

Sunt intr-o mare dilema: ieri am fost la un mic shoping, l-am pus pe Ghighi intr-un premergator si a fost tare incantat, de-abia l-am luat de-acolo. Se juca cu toate jucariile alea atasate, pocnea zdranganelele, picioarele nu ii erau atarnate, statea cu toata talpa sprijinita pe podea. Nu stiu daca sa-i iau sau nu. Parca i-as lua.
a, inca ceva . madam dr. mi-a zis sa-i dau carnita la 2 zile si sa incep si cu branzica de casa.

Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )





pai nu scriai chiar tu recent ca dr. ti-a zis sa nu il lasi prea mult in picioare din cauza hidrocelului. Parca asa retinusem. Sper ca nu ma inseala neuronul.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza






pai nu scriai chiar tu recent ca dr. ti-a zis sa nu il lasi prea mult in picioare din cauza hidrocelului. Parca asa retinusem. Sper ca nu ma inseala neuronul.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze
[/quote]


asa ziceam dar sta toata ziua catarat, se ridica la masa, la scaun, la pat, sta f. putin pe salteluta cu jucariile, acum si le ridica si se joaca cu ele la 'inaltime'. iar hidrocelul s-a retras, acum nu se mai vede nimic.Am uitat s-o intreb pe. dr. daca poate recidiva.

Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

i-am luat pampers let's go, chilotei, sunt incantata deoacamdata de ei, cu active baby de cate ori facea kk iesea pe langa si-l schimbam si de haine.


Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Helou

M-am intors!Cu cateva poze...nu am uploadat decat doua...restu' pe maine
Sabinel bineinteles ca si de aproape...macro sunt preferatele mele...daia vreau eu obiectiv

So...especialy for you...www.flickr.com/photos/54445410@N00/2392419194/" target="_blank">cherry blossom and www.flickr.com/photos/54445410@N00/2391588381/" target="_blank"> cherry blossom


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

si aici ne puteti admira pe noi

http://www.flickr.com/photos/septoct2007/2391605891/

V-am pupat,fug!!


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Carpatina, ce fel de gradi, cate ore o sa stea acolo ? Nu poti sta cu ea si tu la inceput , cateva ore, pana se obisnuieste printesa ?
Si eu vreau cresa, mai degraba decat bona. Nu te intreb de costuri ca sigur e mult mai ieftin decat aici, si cu totul alte conditii, nu ?

Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Betty, sa-ti fie de bine noua tunsoare. Si io tot neconformista-s tunsa, de mana dreapta ! mie-mi place ce-a iesit!

Sabina, frumoasa poza, ai copii foarte frumosi, sa-ti traiasca !
si zici ca al meu n-o sa fie maxim de destept fiindca nu l-am alaptat ? hai nu ma baga iar in depresie ca de-abia am rezolvat-o !

Bikmaria, acolo-i exploatare pe fata, cum adica si sambata si duminica ? Ia atitudine si pt. sambata ! sefu-i sef doar 5 zile pe saptamana, in rest sefi sunt cei doi pici, si din cand in cand il mai lasi si pe sot sa se creada un pic de sef, ii face bine la moral . Mario a inceput sa exploreze lumea, ai mare grija mami !

Afibebe, ce mai face Cristi, a iesit dintisorul ? Bubite mai are ?

Sim, pupam dulce iepurasul. La noi nimic, deocamdata.
Ti-ai luat canapea ? Sa nu te ascunzi acum, pe motivul asta.

Rodica ( mereu imi vine sa-ti zic Rodi ), si noi suntem la fel cu spalatul mainilor, pe toti ii trimitem intai la baie ! Cu adormitul e mai greut, mai adoarme in brate cand e foarte obosit , cu bibele mufat, suzeta nu o mai vrea de la 3 luni. Pana acum 1 luna adormea numai cu feonul. acum il legam pe picioare si adoarme in max. 5 minute. Singur si neajutat n-a adormit niciodata, poate in prima saptamana de viata, dar e mult de-atunci.....

Bernix, mercic de recomandare, am fost si mi-a placut . Acum am un dubiu, geogescu se numea si primul medic pediatru ( ala care ma punea sa-i dau morcov de la 2 luni ), n-or fi cumva neamuri ?

Alinamuller , bine ai venit ! Sara e o frumusete de fetita, sa-ti traiasca ! mai spune despre voi, baga mai multe mesaje ca inca nu te vedem decat mult dupa ce scrii, inca-s moderate mesajele. Hai ca ma bucur ca avem si o fetita din Paris, daca ai citit din urma stii ca Andreiul meu e conceput in Paris, deci numai sentimente bune am pentru orasul ala.

Mami 25, eu sunt foarte dura cand e vorba de copil, i-as da afara pe toti si i-as mai chema inapoi cand serbam majoratul . suntem in secolul 21, epoca primitiva s-a terminat de mult, nu au abolut nici o scuza ca nu-s informati cu cunostinte minime de alimentatie bebei, macar de la tv daca nu din alta parte.

Greyeras, ce ferice de tine ca printesa adoarme singura...

Mandarinuta, ce frunze erau alea de-a adormit repede Antonia ? Cum e acum in gradina botanica ? noi am fost in herastrau si in ior. fain in amandoua, ne-am dat in leagane, putin pe topogan....

Bebeka, vezi ai ai o optiune de bifat, in caz ca ai uitat parola o primesti pe mail. pupam iepusasul .

Teo, ce mai faceti, sper ca sunteti mai bine !





Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Alinamuller, am inceput cu solide duminica trecuta, desi Tudor abia marti face 6 luni. Dar am zis ca sa-l obisnuiesc la lingurita, ca si asa nu papa prea mult. Azi a mancat cel mai mult, vreo jumatate de borcanas de piure de morcovi si cartofi. Aici se incepe dupa 6 luni, cu piure de morcovi si de cartofi. Nu stiu cu ce se continua, dar aflu maine, cand mergem la 'revizia tehnica' si ne comunica si asistenta ce si cum e cu diversificarea. Oricum, eu as vrea sa-i bag marul si banana si ceva alte fructe. Primele 5 zile a mancat doar morcov, facut de mine. Cel mai mult a mancat miercuri, adica tot morcovul pe care i-l pregatisem, vreo 30 de grame. De vineri i-am bagat cartoful simplu, piure, facut de mine, dar nu prea ii place ca e cam fainos. Pentru ca nu a facut alergie, ieri si azi i-am dat borcanel morcov si cartof de la Hipp. Azi a papat cel mai bine. Probabil o sa-ti pot zice mai multe maine, dupa ce vin de la control.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Carpatina, , bine ai revenit. Imi fu dor de dumnia voastra!
Mersic de felicitari, dar asteapta sa iau si examenul si nu numai ca beau sampania, dar va dau si voua! Promit ca tie sa nu-ti dau Lindt!
Cat priveste inotul, sa stii ca pe atunci inca nu incepuse inotul, dar ai dreptate, a inceput sa-i placa mult. Oare o fi de la gaturile de apa ce le ia? Nu prea cred, ca uneori plange dupa cate-o scufundare.
Si hai, nu mai fi trista, eu il duc pe Tudor la gradinita de la 1 august. Si cica ar trebui sa stea cu sotul in iulie, ca eu incep serviciul si are e 'luna tatalui' libera de la serviciu. Dar acum nu sunt sigura ca il las pe Tudor singur cu tata-su. El adoarme doar la tzitzi si nu mananca inca o masa diversificata exclusiv, fara sa ceara si tzitzi...probabil de sete...hmmm...ia sa-l bag in piscina dupa masa, ca sa-si potoleasca setea. Hihihi
In concediu mergem acasa la mine, in Onesti (Bacau). Sotul e din Baia Mare, dar ai lui nu mai stau acolo de mult timp. Mai are doar ceva prieteni in Maramu...si m-a dus acolo vara trecuta, cu burta la gura! Acum mergem la Moldova, sa mancam sanatos! Si asa sunt trasa prin inel...de butoi.
Mai, mai, draga iti mai sunt...mi-ai scris la mesaje...dar nu am fost pe faza, scuze. Am prestat papa, dar nu-ti zic ce, ca sa vii aici sa gusti!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput