Piticlonti de iulie - august 2004 (251)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
LA MULTI ANI OANA BAROSANA,SA TRAIESTI, SA CRESTI MARE,FRUMOASA DESTEAPTA SI VOIOASA!!!
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE FLORII!!!!Asteptam poze de la sarbatoriti:)
Noi raportam un week-end superactiv,imi trebuie un masaj bun,pentru oasele si muchii mei batrani si chinuiti...meii io numar zilele de joi is in vacantza
Hai pupicei sa avem o saptamana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
La multi ani pentru Oana sa cresti mare si sanatoasa si sa ii bucuri pe ai tai! sa va traiasca fetele Cristal!!
la multi ani si pentru ieri pentru Floricele si Floricei!
noi am avut un week end normal, ceva plimbareli, parc, am vazut in portul Tomis delfinii, ieri la o petrecere de copchii... din astea. totul bine si frumos numai ca mai nou are niste fite la gradi si niste plansete si urlete.... de te doare capul. cica nu il iubeste Dimi prietenul lui [????] asta dupa ce pregatise briose sa le duca la "copiii lui". trebuie sa lamuresc misterul asta maine.
Andreea succes mult la examen, tin pumnii sa primesti rezultate bune.
Daria asa, credeam ca erau doua scaunele in masina.
Gabi cum te mai simti? gata, incepe ultima saptamana de munca!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
Cam slaba activitatea in weekend...cred ca ati fost cu toate la plimbari...
Andries - multumesc din suflet - sper sa fie ok, daca nu, nu uit oferta ta!
Dana - pai din mai Badiu e doar la CMU din Opera Center - m-au sunat sa-mi mute toate programarile din mai acolo...si mie imi convine, e aproape de mine!
Rox - pai practic mai am 2 saptamini de servici mai vin si in saptamina 5-9 mai...AZi am aflat ca peste weekend a mai nascut o colega (avea termenul saptamina asta) ceea ce inseamna ca acum eu sunt in "pole position"...
Kim - nici nu m-am gindit ca exista varza murata la borcan, gata taiata - eu sunt obisnuita cu varza pe care o pune la butoi tata, de asta ma gindeam cine o toaca...
Amironeanu - ce examen a fost asta - pentru vreun post? Eu iti tin pumnii sa il iei!

Sunt prin zona, mai revin...

Gabriela 35+ cu AMR 5 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

IOANA ADRIANA de Cristalina !
Buna dimineata si o zi frumoasa tuturor !
Voi fi prin zona ... bleaahhh, n-am kef de lucruuu :(((



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

papa, lasa brei ca dumnezeu e mare! desi ai motive sa dai in depresie, sa n-o faci ca tu ejti aia care ne ridica pe noi la suprafata in caz ca nu stiai. n-ai zis cind e operatia... sau ai zis?! mac in urma sa recitesc. pup iu all, asa cum steti, cu ghiocei si zece chile

quote:
Originally posted by papadie

A venit primavara drept care mi-am pus floare rosie in cosite :))
As fi vruts a va intreb ce mai faceti de mincare da' nu va mai intreb
Io'st asa intr-o semi boala depresie ...cu cat se apropie operatia cu atat albesc mai tare. azi constatai ca de-a ghiocei in paaaaaaaaar. u mai stiu care ziceati de narcoza. nu, macu incredibil da n-are inca 10 kile...nu asta e pb. Pb e ca are o elasticitate fff mare si in aceste conditii a trecut la categoria cu risc mare de infarct la narcoza. NU se stiu motivele. St asa la un pas de voila.
In rest stem albe, slabe si frumoase (mai putin Mielu care e la categoria alba, grasa si frumoasa).

A luati de colea sa va radeti.
va pupes*


papadie, zen-sei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, barosana lu` cristal!!
roberto,
vazut giulika a okioasa, se vede ca v-ati simtit bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumim de urari!
La multi ani tuturor floricelelor care s-au sarbatorit ieri!

Nu-mi vine sa cred ca a trecut un an! Daca as mai putea as mai da un bis...
Iata cam cum ne-am distrat noi:
http://family.webshots.com/album/563167533LzoQrV
La mic, ca la mare ne petrecem de Pasti!

Papadie, acu' nu stiu daca ai auzit zicala asta ca vi se potriveste la fix ...cate bube-n lume rele, toate'n fundu' babii mele!
O sa fie bine Sofia, noi tinem pumnii stransi si ne gandim la voi!

Mie nu-mi ies "esperimentele" si sunt intr-o criza majora de timp...O saptamana minunata va doresc!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Helou!

LA MULTI ANI IOANA!!

Fetele cochetele, multumesc ca nu ati dat cu parul, motive erau, ca voiam sa o tai frumos de acasa cu copilul dupa mine si sa-mi las barbatul cu ochii in soare exact in saptamana Pastelui, sa vad daca mai are sau nu nevoie de noi, dar intre timp si-a rezolvat ca prin minune problemele si a reusit sa stea el azi cu Matei acasa... Deci se poate

Sambata am bagat-o pe maneca, Matei a inceput sa urineze galben ca Rivanolul, am sunat pediatra, imediat mi-a zis sa ma uit la ochi... so, suspiciuni de hepatita, ochisorii lui curati ca lacrima, so am stat cu ceaiul, apa, sucul dupa el doua zile si cum i-am dat lichide si-a revenit si culoarea cu pricina- motivul fuse ca doua zile, cat a stat cu soacra mea, cred ca nu a baut nimic micul de el.
Febra nu a mai facut de vineri noaptea, sper ca e spre bine, dar refuza cu indarjire sa manance, numai in cap nu am stat.

Ieri i-am sarbatorit (in trei, ca invitatii ne-au tras plasa ), Sf.Gheorghe, cica nu se sarbatoreste in Saptamana Mare, asa ca i-am facut tort, a suflat in lumanare si a fost foarte fericit.

Va doresc o saptamana usoara si frumoasa!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

super pozele de la petrecerea Oanei. are o fata super dulcica de fata cuminte. iar Maria e leita John. da' leita, frate (ce fericita-s ca mai sunt si altii copii care n-aduc cu mamele deloc)
Robi imi pare bine ca s-au rezolvat problemele.
Gabi, ufff, inca o saptamana ....nu te lasi deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

La multi ani florilor din lumea toata.
Oana,sa cresti mare si sa fii fericita si iubita.
Multumesc ptr. sfaturile despre sofat,deocamdata tot pieton,n-am gasit inca masina visurilor,dar macar am insemnat-o.Asa ca Vw Lupo,un bijou nu altceva,neaparat argintie.Cum o gasesc o si salt ...pina atunci bag si eu germania olanda cu mertanu maret si cu sotu in dreapata...altfel cica nu mi-o da pe mana singura.
o rugaminte mare si fromoasa...dati-mi si mie o reteta de prajitura cu nuca...mi-am adus printre altele si nuci de acasa...dar nu stiu vreo reteta mai de soi...poate m-ajutati iar.Danke.
Papa,ia-o catinel,de-ti lasi sufletul cuprins de frica...e mai greu....ti-o zice una patita.O sa fie bine,cum zicea si Olivia,trebuie sa fie bine.
Daria,fff frumoase locurile,foarte bine ptr. voi ca iesiti si va distrati.Dar n-ai mai zis nimic de....dumnealui.Pin la urma...cum ramane...?nu tre sa-mi raspunzi daca e rascolitor.
Gabitu...io am plecat sa nasc...culmea culmilor amindoi baietii de la lucru...primul de la magazinul mamei si pe al doilea de la magazinul meu.In nici unul din cazuri nu eram in trecere...eram la program normal de 8 ore.....!Spre mirarea multora...se poate si asa.





Mergi la inceput