Piticlonti de iulie - august 2004 (251)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, spor la lucru ... daca e musai sa mergi ...
Kim, succes sa ai rezultat bun la analize si la tot, tinem pumnii !
Cristal, suuuperbe bubulinele, sa-ti traiasca !
Amironeanu, dai de bautpt test, da ?!
Roberta,
Rox, ca tot ziceai de scaunul Inglesina, eu sunt fff multumita, il spalai cu dusul, l-am aruncat in balcon, totul ok fara niciun efort
Ema, "dumnealui" e "dus cu pluta". Are ragaz pana in octombrie sa-si revizuiasca prioritatile in viata, dupa care mergem mai departe, oricum ar fi asta. Vestea buna e ca am supravietuit eu, iar Giulia neasteptat de bine a luat totul si sunt mandra de mine
Spor la gasit masinaaa !!! Poze noi cu voi ... ?

pt chiul




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna fetelor!

Am intrat sa-mi pun cenusa in cap si sa va rog sa ma iertati ca n-am mai dat nici un semn de viata de atata timp. N-am patit nimic grav, dar s-au acumulat o gramada de chestii si am intrat intr-un carusel din care n-am mai putut iesi. In toata aceasta perioada nici macar n-am mai putut intra sa va citesc, deci nu stiu ce s-a mai intamplat.

La o saptamana dupa ce am iesit din spital, Tudor a facut bronsita, pe care am tratat-o acasa de data aceasta, Mara a luat si ea tot ce a facut Tudor, la fel si eu. Deci au fost si probleme de sanatate. dar problema principala a fost aceea ca am fost foarte prinsa la serviciu, luna martie si aprilie au fost niste luni horror (o gramada de cursuri de pregatit si sustinut, deadline-uri de proiecte), si pur si simplu nu am avut timp sa intru. Seara de obicei cadeam lata de oboseala.

Mi-e dor de voi, de discutiile de aici, dar o sa schimbe treaba peste vreo luna doua si o sa intru iarasi ca inainte. Acum s-a mai eliberat orarul meu, nu mai am atat de multe cursuri, in schimb ma pregatesc de sustinerea doctoratului, si asta va fi de asemenea o chestie mancatoare de timp si nervi.

Acum suntem bine, Tudor la gradi, suntem in saptamana in care nu e bolnav, (rad eu dar nu e rasul meu).

Va pup si mai intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

La multi ani Oana! Sa cresti mare, sanatoasa si ai o viata frumoasa!
Tare frumoase fetite ai Cristalina!, dar nu imi vine sa cred cum a trecut un anisor deja!

Va pup pe toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

panoul de onoare
Tot vroiam sa va arat unde expunem noi "capodoperele".

Mitzu, multi, multi pupici la voi, sa treaca bolile, sa termini doctoratul, sa ai timp de "barfe".
Marcelle, tot uitai sa-ti spun de faza cu gradi ... imi pare tare rau, sper sa gasesti una mai buna in orasul asta "minunat".
Papadieee, cum steti ???



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Super panou de onoare, Daria! Dar si mai super e artista!

La multi ani pentru Oana-Barosana - numai bucurii sa va aduca si in continuare!!!! O pentru mami!

Mitzule - chiar nu mai stiam nimic de tine - bine ca sunteti ok!

Gabriela 35+ cu AMR 5 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ema pupicei. hai, curaj, curaj, chiar si cu mertanu si tot e bine. cand o veni Lupo nici nu o sa iti vina sa crezi ce usor e
Mitzuuuuu pupicei!!!!! iar te amenint cu venitul....dar sper ca de data asta sa fie adevarat, vreau sa venim de pe 30 mai pe 3 iunie.
Marcelle ce ati mai facut cu gradi?
Oliv, cum esti? ce ati facut in week end?
Dariaaa.... iar m-ai bagat in ceata. nu ai luat alt scaun, nu inglesina? |(sau inglesina era ala vechi?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Io tot astept poate s-o indura vreuna din voi sa-mi dea vreo reteta cu nuci...sau am gresit clubu....stiam ca pe la noi...bucatarese de clasa ca la nimeni altii ...sau ati evoluat toate...si-am ramas numa eu la cratita....ce umilinta m-a incearca!!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Artista a descoperit ca poti colora un desen si`n doo ore, folosind pixuri cu gel cu sclipici
Rox, atunci cand cautam modelul perfect, am ramas la Inglesina MilleMilia www.inglesina.com/it/products/details.php?itemid=312§ionid=9" target="_blank">asta doar k l-am luat pe rosu/gri. Scuze daca te bag in ceata. In poza aia, copiii au schimbat locurile.

Schimbul treeei ?! ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

eu am scaun de masina inglesina moovy pentru mirciu, este ft ft bun (mai bun decat neonato monza pe care l-am avut la vic).

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare!
Io am intrat direct in treaba..nu am dati disparuta!
La noi we..activ ca deobicei. Simbata am fost la un party..o fetita de la gradinita (pt care am condus 60 km)...va las citeva poze si un filmulet(asta mine):
http://good-times.webshots.com/photo/2306203400100032467xMeBUp?vhost=good-times

Duminica parc la greu si asta a fost!

Ma tot intrebati de ce nu am rezultatul..aici este altfel sistemul (tot vroia Andries sa stie). Orice procedura de imagistica este facuta de tehnician ,nu de dr! Tehnicianul face pozele si masuratorile..le prezinta dr-ului..care le interpreteaza, apoi le dicteaza(pe un reportofon), vine nenea care le scrie dupa dictare, merge apoi raportul la medicul de familie..si el iti trimite scrisoare daca este ok ori ba (fara amanunte!!!). Eu am incercat s-o trag de limba..dar mi-a retezat-o brusc..Nu vorbesc cu tine despre aceasta examinare!..Asa ca am batut din picior si miercuri ma duc sa ridic rezultatele
revin

Mergi la inceput