Piticlonti de iulie - august 2004 (251)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta, pupici la voi si multa sanatate.
Lia, io nu m-as duce orice ar fi ...
Ema, bine ati ajuns home !!! Felicitari pt soferit ! Pupam cupilu` nazdravan !
Rox, scaunul e al Giuliei si e super ok, copilu` obosit adoarme si-n ala, doar i se inclina capsorul in functie de drum
La salina a fost ok ... eu urasc spatiile inchise, in prima zi am crezut ca voi lesina pe acolo ... pe autobus, cele 5 minute am transpirat si simteam ca vreau sa fug afara, ma rugam sa tina franele autobusului ... insa ajunsi jos, mirare. Spatiul foarte inalt, mult aer curat, multe jucarii, multi-multi bebelusi, a fost neasteptat de bine.

Edit: Leeloo, galeria va asteapta pe 24 mai, cum iti doresti tu, pupam burtica !
Andreis, demential Vic cu orele de balet !!!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Daria, uelcome bac, ti-am simtit lipsa!!!!! Foarte frumoase pozele, ti-am spus ca si noua ne-a placut acolo, as aca ne bucuram ca v-ati simtit asa de bine!

Roberta - multi incurajatori pentru tine - eu zic ca tu stii cel mai bine ce decizie sa iei, noi te sprijinim neconditionat!

Papa - nici nu stiu cum sa te incurajez...ce o fi in sufletul tau, numai tu stii...eu insa iti tin pumnii si tie si lui Macu sa iasa totul bine! Sa ne spui cind e data operatiei... Multe !

Fetelor, eu va urez un weekend placut - petrecere frumoasa de Florii - noi oricum il sarbatorim pe sotul care e (si) Florin, deci vom avea distractie!

Gabriela 34+ cu AMR 6 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Neata....mamicile absente nu au revenit..hmm
Daria bien ai revenit..poze nu pot vedea decit acasa..
Roxa planuri de weeekend?
Papa..o sa fie bien..TREBUIE sa fie bine!
Ioana sa zici ce-ai facut la orl...Eu astept acum rezultatul la eco(de sini)
Robi tu stii mai bine..de ce sa dam cu parul? Sanatate multaaa!
Carmen ce nu are dreptate fata...f logic raspunsul!
Gabi peterecere frumoasa..Cum cine toaca varza? Eu o iau la borcan deja murata si tocata


La multi ani florilor de peste tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

`Mneatza
Steti tuoate in excursii si vacante ??? Doar io fac sarmalele in noua mea oala de lut de Corun ?

Un we frumos tuturor si tuturor florilor !!!




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria io te acompaniez..in bucatariefac supa de pui si la cererea mandrei orez ca la chineji si pui la gratar..desertul il prestez maine...trebuie sa ma hotarasc intre saratzele sau salam de biscuiti...btw sa va fie de bine minivacantza,mi-au placut pozele,in special pensiunea si voiosia Giulikai....meiii si cand imi amintesc ca te plangeai ca Giulik nu zambeste in poze
Vivia sper ca rezultatul la echo este foarte bun,ti-am tinut pumnii...de la orl am iesit cu rinita alergica,deviatie de sept si..pentru ureche mai facem niste investigatii luni
Robi tu stii ce este mai bine pentru Matei,multi pupici si sa se insanatoseasca repede!!!
Papa si eu zic ca fetele ca o sa fie bine,trebuie sa fie bine,o sa va tinem pumnii si o sa fim alaturi de voi!!!
Andreea de Pupi undee esti,ce mai faci,treci la apel!!
hai pupicei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Si io...in campu muncii, calare pe matura si aspiratorM-a parasit duamna de la curatenie si-s maestra de ceremonii. Maare problema cu duamnele astea...prefera sa moara de foame decat sa munceasca
Papa-tinem pumnii stransi tare pt cupil!!
Olivia- la voi nu se dau rezultatele pe loc la eco? Ca aici iti recita pe loc ce si cum.
Daria-f frumoase pozele, mai ales cea in care-s cupiii cu okelari de soare La salina am fost si noi, si ne-a placut, cred ca o sa-l mai ducem pe Radu. Pe mine ma cam strangeau peretii aia, chiar asa inalti cum erau.
Radu tuseste de rupe, nu stiu ce sa ma mai fac cu el. Ma intreb daca tusea are vreo legatura cu polipii.
La multi ani la toate florile, petrecere frumoasa maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna dimineata!! La Multi Ani! Si-un car de sanatate tuturor Floriilor, Florilor, Florinilor !! (inclusiv mie )

Cred ca la mine e primul week end in ultimele doua luni, in care sunt ceva mai libera si mai relaxata!!

Ema, despre sofat eu iti dau un singur sfat: orice masina ai lua la inceput, sa fie una comoda si de care sa nu-ti para rau sa o busesti!! Mai pe romaneste una ieftina!! Eu am luat carnetu' acu' 11 ani si in primele 6 saptamani am avut 6 incidente in trafic...nu mare lucru, sa nu va inchipuiti cine stie ce...dar era turtita pe la toate marginile, colturile nu mai zic!! Cand m-am dus la service si am inceput sa scot "dovezile de reparatie" de la politie, se tavaleau baietii aia pe jos de ras... eu...ca o floare eram...le tot explicam cum am lovit-o "asta e in intersectia cutare, aici am luat un tarus de parcare, aici am harsait un perete, aici m-am lovit cu altul tot in parcare...etc" ...mama ce petarda eram!!! Da' nu m-am lasat intimidata!!!

Robi un car de sanatate si tie, sa nu-ti para rau de decizile luate, uneori o pauza e mai buna decat orice altceva!!

Papa sus inima!! Hai ca o sa fie bine!!!

Cristal sa-ti traiasca domnisoara si sa va bucurati de viata, de familie si de tot ce aveti bun si frumos!!!

Roxana nu ne certa prea tare ca lipsim la apel, dar uite ...sincer am muuult de lucru.

Daria bravos pentru concediu, mi-ai dat idei!!

gabitzu vad ca ai "emotii' cu municipalul si badiu, daca ai indoieli, nu uita ca poti sa ma suni oricand!!

Ioano...am vazut mai demult pozele cu mandra... e o artista!!

Carmen... de-ai stii tu ca de-abia astept sa-i trimit si eu pe-ai mei cu autocarul...fraaatee....cand vine si vremea meaaaa....sa am si eu un pic de relache tet'a'tet cu husband!

Olivia...deci sunt bune analizele sau nu? Ca eu nu am inteles...sorry...eu oricum am o curiozitate fata de sistemul medical americanesc Felicitari oricum, am vazut ca mostenitorul le are cu matematica

Ina si Victor al meu tuseste de numa' , mai rau... miercuri a dat in otita, asa brusc...bang febra 38 ...il durea urechea tare rau...antibiotic imediat si acum e bine.

Lia...sincer iti spun, cu vizite in spital sau nu, riscul de a te imbolnavi e cam tot ala...daca tu te simti inspaimantata mai bine trimiti pe altcineva, asa pentru confortul tau psihic, pur si simplu fara explicatii.

Marcelle am citit faza cu gradinita...pacate multe au gradinitele noastre...pe ine nu ma mai mira nimic. Sper sa gasesti altceva convenabil si rapid!!

Fetele de peste mari si tari... Andreea ...Anca... ce faceti de sarbatori?




Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Dragelor, LA MULTI ANI de Florii tutror celor sarbatoriti, voi si celor dragi!
Toata sanatatea si fericirea din lume!

Papadioara, multa sanatate Macului si operatie reusita!

Gabitza, nastere usoara! Daca Badiu iti stie istoricul vine la nasterea ta val-vartej. Stiu din experienta, nu trebuie sa iti faci griji! Io is fericita ca si-a mutat unul din abinetele de la CMU in Opera center, adeca la parter si poci sa ma'c peste el oricand Ca deja mi-a reprogramat 2 randuri de vizite...

Daria, bine ai revenit din vacanta!

Cat despre bucatareli si curatenii de Paste si alte sarbatori luminate... io cu durere in suflet si regret netarmurit va declar ca am devenit imuna. Daca n-ar fi bona ca mama, daca nu ne-ar fi adoptat cu de toate, cred ca acum eram la balamuc de mult... Saraca femeie face tot ce nu apuc io sa fac si mi-e o jena de ea ceva de n-am vazut...

Altfel suntem bine, Victor cu ifose si fitze si nazdravanii de nu mai poate nimeni sa-l opreasca, io cu sula in coaste pe partea de multe la munca si omul de bazacare s-a decis sa plece si am ramas fara acoperire... in rest viata e frumoasa si plina de bucurii
Sper ca anul asta sa treaca si sa nu se mai intample diverse altele, ca a inceput mirobolant si se pare ca se va termina spectaculos!

O primavara minunata tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

LMA tuturor floricelelor de pe aici!

am aplicat sfaturile voastre cu socrul, si cum majoritatea s-a nimerit sa fie in consens si cu parerea mea, am luat mancare din oras si trimis-o prin sot acolo. Nu e multumit si tot nu ne intelege dar ideea e ca pur si simplu nu am timp de sclifoseli si moftureli. Poate sa ma creada rea sau cum o vrea, mai mult nu imi permit sa fac.

Daria, vazut pozicile, mi-a placut totul, inclusiv tu, asa fata radioasa si calma si multumita ai, de Giulia nu mai vorbesc, este o frumusete rapitoare de pe acum, vai de capul baietilor va fi

am fost cu Dea la vaccin, nu pot sa va descriu in cuvinte ce si cum a facut acolo, niste zbierete inainte sa fie macar atinsa, s-a zbatut, au venit 3 asistente pe langa mine s-o tinem s-o vaccineze, toata trepida de frica. Nu stiu cum facea Dani dar nici nu clipea la impuns, ea e toata ca un iepure numai cand vede cabinetul, si sa stiti ca nu am dus-o mai des decat pe el pe acolo, cel putin pana acum, doamne ajuta, iar dr se poarta f frumos cu amandoi, asa ca nu inteleg de ce e asa panicata fetita mea

eu gatesc asa ca ...va pup si va urez numai de bine in continuare pt ce-a mai ramas din weekendul asta dar si pt saptamana ce urmeaza
































Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

tuturor care sarbatosesc azi!

Nu ma dati la disparuti, dar am avut sambata un examen in Bucuresti si saptamana trecuta am incercat sa invat ceva, vineri am plecat spre Bucuresti cu Matei dupa noi (ca inca il alaptez, pe Stefi am lasat-o la soacra mea) si azi ne-am intors. Examenul a fost ciudat, nu ma asteptam la asa subiecte, astept raspunsurile la grile ca sa-mi dau seama daca am sanse sa-l iau. In schimb Matei a fost un scump si dulce, a suportat foarte bine primul drum afara din Iasi, ieri am fost la Ikea si am cautat pat pentru Matei, dar nu am gasit ce vroiam eu si am cascat gura la ce s-a putut construi. Si daca mai cochetam cu ideea de a veni in Bucuresti am renuntat complet la ea, nu as da linistea si verdeata din cartierul nostru pentru aglomeratia si viata super rapida din bucuresti.

Nici saptamana care urmeaza nu se anunta mai usoara, am cam ramas in urma la lucrarea care o fac, poate reusesc sa fac si eu un pic de curatenie, iar sambata plecam pentru o saptamana la bunici (cred ca-mi ia o zi intreaga numai bagajele).

O saptamana frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput