Piticlonti de iulie - august 2004 (251)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Slabaaa miscarea:)..astenie de primavara sau ce?Eu acum am venit de la analize..pt prima data m-au morit!..Numai o a treia persoana a reusit sa -mi ia singe!

Roxa bine ca nu protesteaza! Al meu a casunat si nu mai vrea decit ..short pants! Peste 10-15 ani o sa umble dupa fete nu o sa stea cu noi! Fetitele sint altfel!
Ioana nu am intrat la dieta..dupa Pasti,imediat!
Gabi si pt mine a fost prima data cind am facut asa ceva ...din lene de a face sarmale..Dar nici nu mai fac curind sarmale..are acelasi gust si se face rapid! La chec nu am avut cacao in casa si am pus cranberries ( nu stiu similarul romanesc)..si a fost delicios!
Gabi va tin pumnii sa gasiti resursele necesare!
Monicule sa aveti petrecere frumoasa chiar si numai in familie!

Ieri la bazin am vazut o chinezoaica de 3 ani..care statea mai mult sub apa decit la suprafata..m-a socat!


edit Lia...daca tu consideri ca este vreun pericol pt copii tai...atunci nu merge. Se poate duce sotul tau cit de des vrea..si tu o data pe saptamina! Asa impaci pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
ce bine ca e vineri.... n-am chef de nimic. si am si un drum la primarie pe la 11 cand e traficul in toi.
Gabi, te inteleg...mai fac si eu invitatii din astea, doar-doar o percuta cineva
Mitzuuuu! la raport te rog frumos, deja devii ingrijoratoare.
Alice!
hai ca scot daca nu merge cu frumosul.
Lia sanatate multa socrului tau sunt tare pacatoase infectiile astea... tu fa mancare si trimite-l pe sotul tau sa o duca, mi se pare fair .
mai treceti si voi pe aci ... ca e mare plictiseala.
sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

roberta, sanatate mamei tale
lio, io n-am fost la infectioase cind o trebuit (cupiii nici atit) iar cei in cauza au inteles, sh`asa ca, sa mearga sotul tau ca doar ie tat`su;))
in alta ordine de idei, cupilu` al mare e`n excursie pin iasi, cind a vazut autocarul ce fel arata a uitat de ma-sa;)) sigur ca vom da raportul cind ne vin rezultatele, nicio grija:D
olivia, ilinca e bine, multumesc. saptamina trecuta a avut lectie deschisa dna la gradi si trebuia sa invete care e narcisa, zambila si laleaua evident ca nu mi-a iesit astfel ca la lectie cind a fost intrebata ce floare este a raspuns "o floare colorata care miroase frumos";))
mey, da` niciuna nu aveti numarul de tilifon al lui alice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza...meii mi-a adus iepurasu' opinci rosii asa ca azi is superactiva
Liooo nu te du bre, n-ai ce face??lasa-i sa se supere ca le trece repede dar daca s-ar imbolnavi cupii,pe urma ar fi mult mai rau...in vizita sa se duca tati,iar mancarea-i buna si de la catering..
Vivia io ma duc luni la analize,azi am programarea la orl
Robi multa sanatate mamei tale si lui Matei!
Cristalina sa pui poze cu galustele si tortuletzul....si insanatosire grabnica finutului!!!
Meii Daria mai are concediu,ca io deja mi-am ros toate unghiile
Roxi io vin la vara,la mamaia ca asta-i cerintza mandrei..ca si clovnii de la teatru mergeau acolo
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, neata! Mai ce ma bucur cind ziua incepe cu soare si vreme buna!!!

Lia - nu te duce! Punct! Fa de mincare in limita timpului si trimite sotul sa o duca. Eu zic ca socrul tau trebuie sa inteleaga, oricum faci efortul de a-i face de mincare!
Roxana - pai bafta in trafic, sa nu fie prea aglomerat!

La noi azi se deschide cel mai mare mall din Buc - mor de curiozitate sa ma duc si eu desi sufla vintul prin buzunarele mele...

Ioana - pai iepurasul a venit in avanpremiera?
Kim - deci zici ca e usor de facut? Pai dar varza cine-o taie? Eu cred totusi ca am sa ma limitez la checuri....

Gabriela 34+ cu AMR 6 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Helooou, vi-am lipsit ?
Spal a cincea tura de haine, Giulik imi canta ceva urlat si io rontai pe furis prostii. Revin mintyenash cu pozili. A fost super fain, mai vreeem !!!
Va tzuc, sper ca stem bine tuoate !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

A venit primavara drept care mi-am pus floare rosie in cosite :))
As fi vruts a va intreb ce mai faceti de mincare da' nu va mai intreb
Io'st asa intr-o semi boala depresie ...cu cat se apropie operatia cu atat albesc mai tare. azi constatai ca de-a ghiocei in paaaaaaaaar. u mai stiu care ziceati de narcoza. nu, macu incredibil da n-are inca 10 kile...nu asta e pb. Pb e ca are o elasticitate fff mare si in aceste conditii a trecut la categoria cu risc mare de infarct la narcoza. NU se stiu motivele. St asa la un pas de voila.
In rest stem albe, slabe si frumoase (mai putin Mielu care e la categoria alba, grasa si frumoasa).

A luati de colea sa va radeti.
va pupes*


papadie, zen-sei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

aici poze din minivacanta.

Papadie, pe cand sa tinem pumnii stransi-stransi ? Pupam Macu fotomodel de 10 kg



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

De dimineata tot deschid DC-ul si as vrea sa va scriu dar am o stare de... si nu vreau sa ma transform intr-o plangacioasa pentru ca nu imi sta in caracter.


PAPA, noi tinem pumnii stransi si...eu mai cred ca Doamne Doamne e mare si ca o sa va ajute. Si cu parul alb... eu cred ca sunt campioana, de aia ma incapatanez sa ma vopsesc blonda pentru ca in caz contrar as arata ca la 60 de ani.
LIA, eu am refuzat sa merg la soacra mea la spital la gastroenterologie (era in perioada cu gripa in toi) si am procedat exact cum ti-au spus fetele- i-am facut de mancare si i-am trimis. Cred ca sotul tau intelege ca e vorba de sanatatea copiilor.

Acum despre noi- Matei e in continuare bolnavior, are stari febrile, ieri a stat cu soacra mea si nu stiu cum a reusit dar aseara avea si scaune proaste rau, tuseste cumplit prin somn si ca sa puna capac la toate, al meu sot vrea sa il trimita o saptamana la tara pentru ca nu avem ce face cu el. Asa ca (nu dati cu parul, va rog), m-am decis sa ma mut cu Matei saptamana viitoare la ai mei si sa-mi las barbatul solo acasa. Mama mea, asa operata si batrana si bolnava, cred ca o sa aiba grija mai bine de Matei...

EDIT- DARIA, vazut pozici, pupam plimbaretii! In topul meu e cea cu pijamalele!

Cam atat, va pup si in avans LA MULTI ANI celor ce se serbeaza de Florii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria welcome back! tare frumoase pozele!!! locul ala de joaca e in maruntaiele pamantului in salina? eu am asa un sentiment creepy a propos de chestia asta.... brrrr.... nu pot sa intru in locuri asa
(spune-mi te rog, colegul de vacanta Daniell are scaun inglesina,da? cum se comporta, e ok? (scaunul of corz). cum ti se pare comparativ cu cel al Giuliei? e comod?)
Robi sanatate multa multa lui Matei. cum se simte mama ta? (da' de ce ma rog sa dam cu parul? tu stii mai bine cum va impartiti )

Mergi la inceput