Leoaicele DC (13)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

quote:
Salutare.
Muncesc de zor si eu ... sa termin tot pana maine sa plec in liniste, sa nu ma sune nimeni in legatura cu muncile


Daria , unde pleci? ceva concediu?






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Catutza, daaa, mergem eu cu o colega si 3 pitici: Giulik, fiul ei de 3 ani si fina ei de 5 ani. Lipseste finul meu care e in convalescenta :(. Sper sa avem vreme faina si copii cuminti necrizati si nevomitaciosi :-)))



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Daria , unde plecati? cate zile? va urez de pe acum distractie placuta, sa faci multe poze sa ne plimbam si noi si sa nu aveti probleme cu copii pe drum sau acolo
Va asteptam cu drag inapoi






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am uitat ... la salina Praid mergem, sa vedem efectele pozitive asupra tuselor nenorocite care nu mai trec :(
Sper sa fie totul ok :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

ia uite ca ati dat semn de viata

Adi, super, va duceti la balet, eu nu stiu daca Ameliei i-ar place asa ceva

Catalina, merci de idei, multe din ce ai zis tu, am facut si eu. Poate mai putin: vinete( cum le faci?) si supa de rosii
Apropo de orez cu legume mexicane, eu am gasit unul bun de la Casa Taraneasca, orez cu legume impreuna, doar le fierb
Mie imi place tofu, dar nu prea gasesc. In rest din soia mananc doar unele pateuri( din ala Hame de ex, sau Mandy)
Mailul tau l-am pr si am si raspuns la el

Daria, spor la treburi si sa aveti o calatorie placuta acolo unde mergeti

Cata, super ca deja ati stabilit detaliile vacantei de vara
La babyexpo vrem sa ajungem si noi, dar cred ca sambata sau duminica ca in alta zi nu pot

Va pupic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Va poftesc la cafele ca am un somn ... si mai si ploua ... va fi o zi grea de tot. Si ink sefii n-au plecat.
Adi, cum a fost la spectacol ???
Lilia, merci si eu de ponturi pt mancarici. L-am pus pe taica-mio la dieta slaba in grasimi (i-au iesit 2 analize aiurea, si desi are 68 de ani, suntem atenti sa corectam - noroc ca il pot speria rpd si atunci e foarte cooperant) asa ca tare bine mi-au picat sugestiile. Multumesc frumos !
Dodo, cum stati cu terapiile, gimnastica, logopedul ? Cum ti se pare evolutia lui Bogdan, esti multumita ?
Catutza, suuuper plan de vacanta, ma bucur ca ai rezolvat totul din timp, cred k esti mult mai linistita avand acest "tzel" temporar
Ledi, cum esti , cum stai cu amenajarile ?
Ralcat, Katty, Anca - ce faceti , cum sunteti ?

Sa trimiteti soarele incoace, da ?!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Daria da sunt multumita de aceea:
Dragele mele,
o sa intru cand pot ,am muuult de lucru cu"Donu'",logopedie,kineto...,efectiv nu am timp pentru nimic.
Scuze,dar acest an este fff important pentru recuperarea lui Bodo si trag cat pot ,ce putin cand o sa trag linie sa nu ma supar prea tare pe mine ca nu am dat tot ce am putut.
Azi e la gradi,de acolo il duc la logoped.Apoi hranit ,culcat si o luam de la capat acasa.
Acum creierasul lui are mare nevoie de informatii si poate sa le acumuleze.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Gabi draga, Doamne ajuta. Sa aiba Bogdanel sanatate si dorinta sa invete si tu putere sa-i fii alaturi.
Noi incercam sa ne revenim dupa teambuildingu lui mami, dar cred ca ne va fi mai usor, ca de maine incepe weekendu - ne-am luat o zi libera si plecam cu Mitzu si cu nasii lui sa ne odihnim creierii la Lepsa. Sper sa avem vreme buna, ca la strutu vesel unde am fost eu, erau 0 grade, lapovitea si taia vantu de numa numa.
Asa ca iar mai intru pe forum saptamana viitoare.
Sa fiti nebunatice si in forma, ca nu se mai poarta fetele cuminti :). Pup leoaice si puii lor

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Puiul meu se pregateste de armata: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Pregatire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna!
Nu am mari noutati, am intrat doar sa va !
Catutza, unde v-ati aranjat exact in Bulgaria?! Cred ca o sa fie tare frumos! Si va costa 30 euro pe noapte ambele camere dau doar una??
Daria concediu placut si distractie sau odihna placuta (asta daca se poate cu 3 pitici voinici dupa voi)! Sa va intoarceti cu forte proaspete de acolo! Stiu ca salina chiar e buna ptr. tuse si probleme respiratorii, a fost anul trecut o mamica de la copii de 2002 si a fost multumita!
Lilia, vinetele sunt coapte si puse la congelator, le dezghet, le scurg, le bat si le amestec cu ulei si sare, si cam atat! Dintre pateurile de post si eu prefer Mandy, doar ca e un pic cam picant ptr. gustul meu!
Noi nu ajungem la Baby expo, nici nu am stiut ca este si avem altceva planificat zilele astea!
Anca cum ai trecut primele zile la noul loc de munca? E greu, usor, te-ai acomodat sau inca nu?
Gabi, succes, o sa vezi ca perseverenta ta va va aduce succese si Bogdanel o sa fie bine!

Simt adierea weekendului! Voi? Chiar v-ati facut meniul de paste? Ce aveti de gand sa gatiti?

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare salutare!

La noi a inflorit liliacul!Am o tufa in fata dormitorului si miroase super!

A fost excelent la balet.CAtalinei i-a placut mult..ma asteptam sa se plictiseasca si sa bazaie insa a fost absorbita de poveste,bineinteles ca a trebuit sa-i explic ce se intampla..cine e eroul pozitiv si cine e cel negativ,i-a placut de print si de Odette-lebada(bineinteles)a fost vrajita de costume(mamiii vreau si eu asa o rochita!!)ce mai..am avut un copil cuminte care s-a comportat excelent(am avut emotii)...toata stima ptr trupa de balet a Teatrului Bolsoi...mai mergem si cu alta ocazie!


WK-end placut Daria si Ralcat!

Mergi la inceput