Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Fetele care a-ti avut botezul...se cumpara ceva la nasa(cadou,ceva anume)...????!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

lala numai noi mai bantuim la ora asta pe aici?
nu am auzit ca la botez s-ar lua ceva nasilor.la nunta da,unii cumpara la mot/turta,dar la botez nu cred



gabrittza si Daria Maria
www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">poze Daria
poze mami,tati si Daria
povestea nasterii
poze Daria 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

am ramas singura?
doar eu cu dariuta mea care nu doarme si nu stiu ce are?
somn usor zuzici si clopotei!
noi nu facem galagie sa va trezim,vorbim in soapta,da?


gabrittza si Daria Maria
www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">poze Daria
poze mami,tati si Daria
povestea nasterii
poze Daria 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

buna dimineata!tot eu dau deschiderea cu o cafea calda!nu a dormit daria mea decat de la 2.30 la 7.atat!acum casca si se uita la mine!

gabrittza si Daria Maria
www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">poze Daria
poze mami,tati si Daria
povestea nasterii
poze Daria 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Neata zuzici.
Vin la voi cu o intrebare:
De cateva zile(2-3), Andrew isi scarpina nasul.Nu e vorba ca nu-si coordoneaza manutele.Si le duce la nas cu intentie si isi freaca manuta de el...exact ca un adult...pe care-l mananca nasul.
Oare ce-o fi???Sa fie oare vreun simptom spre altceva,sau... doar.. intr-adevar, il mananca nasucul si nimic mai mult???

Revin mai tarziu cu mesaje si impresii asupra pozelor vazute.Acum fug in pat,caci abia a adormit,fiind ora unu noaptea.

Pup...si...astept pareri referitor la scarpinatul nasucului.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

si daria isi scarpina nasucul.
de ce oare?

gabrittza si Daria Maria
www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">poze Daria
poze mami,tati si Daria
povestea nasterii
poze Daria 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

'neata!!

Miki, pe maine ma aumza mai putin Serban in ultima vreme pt. ca la mine nu mai rade, se pastreaza pentru tat-su! discriminare pe fata!! mananca la mine-n brate si rade la tat-su, asezat langa! sa nu fi avut Freud dreptate? sau mai bine am rabdare, ca o sa se dea pe brazda...

Despre filmat, eu ma bazez pe telefon (de aici si calitatea deosebita a filmelor ) si ii distrage mai putin atentia, e mai discret... da' tot se vede ca se holbeaza la el interesat...

e normal sa vrea sa se ridice in fund cand ii dai manutele sa se prinda de ele. e reflex, noua ni l-a controlat dr. de la prima vizita dupa maternitate. Cum e si tendinta de a face pasi cand il tii vertical de sub brate si simte sub picioare ceva tare.

Honey, cred ca ii face pur si simplu placere si repeta miscarea. nu cred ca se scarpina. incearca sa-l scarpini tu si vezi daca mai face. e prea mic totusi sa faca asta voluntar (scarpinat adica). Oricum e precoc in coordonarea mainilor!!

Lala, habar n-am de traditii cu nasii, eu la cununie am cumparat un lant cu pandantiv pentru nasa, de nasu' s-a ocupat sotul cu o tarie ceva si gata! iar la botez n-am de gand sa respect nici o traditie, adica cumparam noi tot si ne ocupam de tot.

pupam maimicile si copilasii, indiferent de culoarea si consistenta kk, bubite pe fata sau greutatea saptamana asta...

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

Gatta,te inteleg mai bine ca oricine prin ce ai trecut...incearca sa nu te mai gandesti la ce a fost(cine vorbeste,nu e zi sa nu-mi amintesc si sa nu plang de fericire ca a trecut),multumestei lui Dumnezeu...ca acum e bine(atat cat se poate)...Capul sus...mamico...si te sustin in evitarea lucrurilor aglomerate si in micsorarea numarului vizitelor...numai k pe mine nu ma intelege nimeni...la tine cum au acceptat prietenii,rudele?
Cati la multi anicu fericire si sanatate petrecuti alturi de cei dragi!!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!




Lala , ma gandeam ca tu ma intelegi cel mai bine...sa dea Dumnezeu ca nicio fata de-aici sa nu treaca prin ce-am trecut noi !
Cat despre intelegerea rudelor cu privire la vizite...nu-mi pasa ce cred despre mine. Le-am zis ca Sara trebuie sa creasca mai mare , sa capete imunitate si ca prefer s-o feresc cat pot de contactul cu persoane straine. N-am facut din casa mea o fortareata in care sa nu intre nimeni...vine lume pe la noi , numai ca nu ii las sa intre in camera ei.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Neatza zuzici!
Miri multumesc mult de raspuns! Nu-mi vine sa cred prin ce ai putut trece...bine ca v-a ajutat Dumnezeu si bb Sacha e sanatos! Si tu linisteste-te ca nu ai de ce sa-ti faci procese de constiinta - asa a fost sa fie... conteaza ca s-a terminat cu bine.
Irinouka ma rog sa treceti cu bine si cat mai repede si peste incercarea asta!
Monica-doc ce precoce este Serbanelul! Bravo lui! Manca-l-ar mama de inginer!

Fetelor cu Gavisconul, dc il gaseste fata din Londra, ii dau comanda de mai multe sticlute, da?


Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Gabrittza si noi stam tot la o cafea.Daria e foarte frumoasa.Are niste ochisori si o gurita care vor face multe victime.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput