Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Dana (danonique) vroiam sa ti-l laud pe Albert, e un dragut cu ciuful lui! -noi suntem cam Basel (cheliuta adica) si admiram podoabe capilare!
Iar Vanessa e o dulcica-dulcica!! mai pui poze? (ca sa nu mai spun ca si tu arati f.f.f. bine!)

Gabritza, da' ce pat ROSU are Daria! frumos tare!

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

cati_magureanu si Ginger00 LA MULTI ANI !!! sa va dea Dumnezeu mlta sanatate si fericire

- multumim pentru albumul foto care este deosebit , am putut sa vad si eu pe toate mamicile si copilasii lor

- miri_mik imi pare tare rau pentru intamplarea nefericita de care ai avut parte , bine ca bebe nu a patit nimic

- eu declar una bucata noapte nedormita din cauza Mariei care a avut colici
- in rest suntem bine toti cei din familie , va pup pe toate din grup


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

neata la toata lumea
Gatta cum ai stiut ca bebe are infectie E coli?
eu am avut in sarcina si am tratat-o dar mai stii?cum ti-ai dat seama?te rog

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Revenim si noi dupa o absenta in care ne-am luptat cu o mica raceala ( Angi multumim de interes, esti o dulce ).
Intre timp am implinit 3 luni si ne-am facut mari
Avem 6.200 gr si 63 de cm , radem in hohote si ne jucam de zor .
Din cauza racelii din pacate alaptatul este pe duca insa incepem sa ne obisnuim cu formula.

Am ramas in urma cu cititul , imi cer scuze, sanatate puilor bolnaviori, mamicilor si pupam toate zuzele si toti puiutii .

Avem poze noi in album.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

'neata!
Miri, join the club ....si eu am patit asa ceva cu Markus. Am parcat caruciorul in fata farmaciei, pe trotuar. Care trotuar coboara putin, asa, in panta, pana in strada. Pana am intrat sa-i zic la sotul ca plecam la plimbare, caruciorul era in strada!!! Cu copil in el! Nu stiu in cate secunde am ajuns in strada sa-l iau, veneau masini din ambele sensuri, noroc ca cea mai aproape era a unui vecin, care a incetinit, ca de nu zbura copilul prin aer foarte original.........
In fine. e horror sa patesti asa ceva. Atata am plans si m-am invinovatit, cateva zile numai imagini de cosmar am avut in cap, a fost O_RI_BIL!!!

Si inca o faza, aanul trecut in vara, aveam ceva muncitori in casa, Markus in curte, eu merg sa pun niste rufe la spalat. In rastimpul asta (scurt, 2-3 min.), din cauza ca idiotii de muncitori lasau poarta mare deschisa, copilul a plecat din curte.........Doamne, am innebunit cand am vazut! In cateva minute 6 oameni il cautau pe Markus (eu, sotul fugit din farmacie, muncitorii idioti - carora Cristi apucase sa le zica scurt, ca ii omoara cu mana lui daca a disparut copilul - si doi vecini). Si dupa 10 min, de cautare, ne-am strans toti again in fata portii cu mainile goale......Doamne, nu doresc la nimeni sentimentul de goliciune sufleteasca, durere si neputinta incercat atunci....si atunci plec eu iar, intr-o directie in care nu mersese nimeni (am realizat atunci, intr-o fractiune de secunda). Si nu fac 30 de pasi, si il vad pe Markus intr-o gradinita, in fata unui bloc, culegea flori de iris....
Nici n-am stiut cum sa reactionez, trebuia sa ii dau o lectie sa tina minte ca n-are voie sa iasa din curte singur....asa ca a primit vreo doua la fund, dupa care, in casa, atata am plans si l-am pupat pe toate partile, de nu mai stia copilul ce se intampla...el imi tot explica ca "a trebuit sa culeaga florile alea frumoase" ....grrrrr...

Nu vreau sa va intristez cu povestile astea, dar vreau sa zic numai ca intamplari nasoale apar, oricat de bine i-am ingriji si pazi pe puii nostri....Noroc ca Doamne Doamne ii pazeste, dragii de ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

mai am o intrebare pentru voi.....la noi in casa din cauza izolatiei termice ,la etaj unde sunt dormitoarele ,temp nu coboara sub 25 grade ,fara centrala si am impresia ca Sara este tot timpul insetata....cata apa au voie bebei de 6 saptamani stie cineva??tot scoate limbuta afara si i dau ba ceiuc ba cate o lingurita de apa stiu ca daca ar fi alaptata initial si-ar stinge setea apoi s-ar hrani dar fiind vorba de formula nu imi pot da seama de cata apa ar avea nevoie
stie cineva???

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by stoisor

neata la toata lumea
Gatta cum ai stiut ca bebe are infectie E coli?
eu am avut in sarcina si am tratat-o dar mai stii?cum ti-ai dat seama?te rog

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA



Stoisor , nu mi-am dat seama . Sara facea febra si initial , pediatra a zis ca are rosu in gat. A facut 40.5 si am ajuns cu ea la spital si in urma uroculturii s-a constatat ca avea infectie urinara inalta cu E-coli.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Ereena, Angeliques si Docdecap va multumesc pentru aprecierile la adresa puiutilor mei.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Buna mamicilor, ce maifaceti voi si puisorii vosytri, noi suntem bine chiar daca eu am inceput serviciul de ieri o data cu samitul dar asta e , bubulina e la mama am facutop navetista dar macar imi dau si mie astea drumul la 3 nu la 5 cum era programul. vA pupic si acum sper sa stau si eu mai mult sa am timp ca momentan e mormanul de acte care ma asteapta

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

neatza, duamnelor! si io cu cafeaua. :-) si ma uit la aterizarile si decolarile lui bush/basescu, in direct la televiziuni, hihihi!
monica-doc, ma intrebam aseara ce faci, m-am gandit ca esti ocupata sa inregistrezi noi filmulete cu serbanica fara frica. e genial cupilu', mor dupa el!

gabritza, nu stiu ce sa iti raspund legat de laptele praf. nu cred insa ca un bebe care a mancat bine pana acum (parca asta era cazul la voi) sufera, brusc, de foame. poate e obosit, poate il supara ceva...nu stiu, e decizia ta, dar eu as mai astepta sa vad cum evolueaza.

honey, baby andrew e in faza in care descopera miscari. daca isi duce mainile la nas nu inseamna ca il doare. :-) cum ti-a zis si monica, a invatat o miscare si o repeta. nu te-ngrijora din atata lucru. stiu ca pt fiecare dintre noi orice chestie, cat de marunta, legata de propriul copil e cea mai serioasa si mai grava din lume. dar, de cele mai multe ori, ingrijorarile noastre nu isi au rostul. mai ales cand ne uitam in jur si vedem probleme adevarate pe care o mama le poate avea cu copilul. pup!


irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput