MAMICI DE ITALIA (25)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

SLIMATEI te inteleg asa de bine!Ambra a dormit putin saptamana asta.Nu stiu de ce e smiorcaita in fiecare zi,noaptea plange f. tare,nici daca o tin in brate nu se linisteste.Mai nou o alaptez cu ochii inchisi,cat imi e de somn;cateodata se trezeste si la 2 ore.M-am gandit ca poate ii ies dintii,dar nu sunt deloc inflamate gingiile.

Mai devreme i-am dat brodo,a mancat putin,pentru prima data e destul.

Sper sa fie cald maine sa putem merge la mare,asa ne relaxam putin.

O duminica placuta tuturor!

berarpiri ,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:


Salutare
azi m-am simtit bine si tot in giro am stat
un pomeriggio in famiglia in giro la centrul comercial
maine cu pritenii si seara sintem invitati la cina si nu gatesc iar in seara asta am mincat faimosl kekab
Stefania nu te supara ca iti amintesc da e tare bun
o duminica faina!!!!!



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

'Neata!
....si io vreau kebab

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidonsky spune:

NEATA FETELOR. SCUZE CA NU AM MAI SCRIS DAR NU STIU DE CE MA SIMT IN PLUS.TOATE AVETI COPII.
NU E NICIUNA INSARCINATA.????????????
A,FETELOR AM AUZIT LA CINEVA CA DACA COPILUL ESTE INREGISTRAT CU ACTELE IN ROM.POATE BENEFICIA DE ALOCATIE.IN PRIMII DOI ANI DE 200 LEI APOI 45 LEI PANA MERGE LA SCOALA.ESTE ADEVARAT??DACA DA,UNDE TREBUIE SA NE INTERESAM PT ASTA SI PT DOCUMENTELE NECESARE???

28 SAPTAMANI DI ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

bidonsky imi pare rau ca te simti in plus eu una m-as simti mai bine mai ales stiind ca am de la cine sa iau un sfat 2 :) Da poti lua alocatie trebuie sa faci cererea pana cand face bebe 6 luni!Atentie daca nasti aici ca sa faci certificat de nastere in ro dureaza de la 3 la 4 5 luni .REVINN ca nu are stare ale pupici

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

salutare
Bidonsky-nu ai de ce sa te simti in plus
gravidute mai sint doar ca nu prea scriu pe la noi sti cum e care cum si trova bene o meno
poti scrie si intreba ce vrei,noi te ajutam cu ce mai stim din experientele noastre
cu alocatia asa am auzit si eu ca pina la 6 luni,eu nu am facut ca nu stiam si nu are domiciluil in ro iar certificatul de nastere aici in ambasada il faci mai repede decit in ro acum depinde poate ai cunostinte si poti grabi procedura
Mamii-neata
ce face Ale? un pic nu te lasa sa respiri
hai sa intilnim bebei sa vezi cum se joaca
aseara abbiamo fatto tardi le 2 dar a fost frumos am stat la cina apoi intre prieteni am venit la noi
gata ca nu vreau sa va plicti



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Neata!

La noi s-a lasat iar cu antibitic...a racit cand am fost la Roma cred... adormise in carucior si transpirase, apoi am intrat la metrou unde era curent...a baut suc rece...vineri dimineata a inceput febra, am fost la dr sambata, iar aseara i-am dat antibiotic, ca nu scadea temperatura si s-a agravat tusea...

Katia, frumos ca v-ati distrat...povesteste ca nu ne plictisesti... iar am cam luat toate pauza de forum!

Corina, n-ai de de sa te simti in plus ca nu sunt gravidute, oricum or sa mai apara fete cu burtica sunt sigura, doar suntem la odisee, nu ne mutam de aici... Asa ca treci la raport si povesteste ce mai faci, cum te simti, ce ai pregatit pt bb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

GAta fetelor am revenit
Sa nu uit de bunele maniere sisa va dau o la toate!
Katia- poate cand o sa fie mai cald ne vom intalni.Si noi am fost ieri pe afara cam batea vantul ce-i drept dar a fost placut
Si ca sa ma laud putin Ale a inceput catusi de putin sa stea in carut!Cate 10 15 30 de minute, voua poate vi se pare putin dar pentru mine este o adevarata fericire!

Micio imi pare rau ca a racit Eduard speram sa se faca bine repede repede

Bidonsky deci ca sa faci certificatul in ro iti trebuie copie dupa buletinul tau si al tatalui si certificatul de aici apostilat la prefectura... nu mai imi amintesc ce poate te mai ajuta fetele

Berarpirihmm sa iti zic ca eu vreo 4 5 luni m-am trezit din ora in ora??Acum ma trezesc din 2 in 2 si deja ma simt mai odihnita.Te inteleg ca este greu dar din experienta iti spun ca ar fi bine sa tragi de tine sa alaptezi iar apoi sa te trezesti si sa o pui la loc imediat cum a terminat suptul.Alex s-a invatat acum cu sanul in gurita si tare greu imi e sa il dezobisnuiesc dar v-a trebui sa incep cat de curand ca nu mai fac fata!
Gingiile ii mananca si cand cobor dintisorii deci nu trebuie neaparat sa ii iasa ca sa o doara!Cumpara totusi un gel de dinti si vezi daca asta este motivul.

Si eu poate o sa ajung zilele astea sa mananc kebab ca tare pofta imi e!Vroiam aseara dar se facuse tarziu si e destul de departe mag de unde cumparam noi!


In rest ce facetzi fetelor??

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Am venit din nou
Micio-sanatate lui Eduard,ce rau imi pare ca e bolnav,iar nu il poti duce la gradi
daca zici ca nu plictisesc atunci mai pove un pic
am stat la restaurant pina la 11,Giulia a stat f cuminte in scaunelul ei la masa si gusta pe acolo ce putea minca,tare cuminte a fost,am fost in jur de 30 dupa ce s-a terminat am venit la noi inca doua cupluri de prieteni si ne-am trezit ca era 2
ne-am intins cu povestile,pitica am pus-o la somn tirziu ca nu avea somn ridea de zor
Mamii-eu mai servesc o cafea ca ci vuole proprio



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput