MAMICI DE ITALIA (25)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Hop si eu !!!! Ciao a tutte!!!!

Nu am avut vreo 4 zile abonament la net ... a mai fost reacomodarea dupa ce a plecat buni, dar tot nu pot sta departe de voi ...

cristina - ma bucur sa mai citesc despre voi .. sunt de acord cu tine cu nido. Sotul tau vrea sa o dati la nido? Stiu ca iti este greu cu 1000 impegni pe cap, dar atata vreme cat totusi te descurci cu ea asa si eu as fi de aceeasi parere ... adica sa nu o dai inca la nido. Sper sa ajungeti la un consens. Aaa ... si ma bucur pt. strabunica ta , insanatosire grabnica !!!

ginger - si de la mine pt. mammina descurcareata. Va admir sincer pe mamicile cu gemeni!!!

raluca - am vazut poze cu micuta Anais ... frumoasa foc !!!! Si cat par are ... exact ca Silvia cand s-a nascut. Sa va traiasca!!! Ti-ai intrat bine in rorul de mamica? Alaptezi, colici ceva ...?? Sper sa va ocoleasca si sa te lase sa te odihnesti micuta si sa-ti revii cat mai repede dupa nastere. Asteptam, cand ai timp, si povestea nasterii.

Eu sunt ff multumita si sper sa nu o deochi pe biscottina mea ... a inceput sa-si contureze un program cat de cat fix ... de somn, de masa, de joaca ... creste bine avem 8,060 kg si 68 cm .. asteptam diversificarea ... peste vreo luna si cam atat. Ne e dor de buni (si ei de noi), dar ne descurcam si fara. Chiar sunt multumita ca am timp sa-mi fac si treburile prin casa si sa stau de ea ... sa iesim la plimbare zilnic, baita etc. tot ceea ce cere un bb mic.


*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex14 spune:

buna fetelor
am intrat sa va salut si sa vadem ce mai faceti.
Noi tot in romania ne place tare mult , avem o gramada pe cap , dentist, zugrav , primarie , notar etc.... dar e foarte bine, ne-am acomodat foarte bine, Alek al meu creste bine maninca bine doarme toata noaptea si este tare vesel toata ziua
asteptam sa treaca pastele si ne intoarcem in italia { ne e dor de tati}
va pe toate si sa fiti fericite cu copii frumosi si sanatosi!!!

cristina salutari din hunedoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Sar'na pentru complimente
Cristina-mie azi dimi m-a zis pediatra ca dupa 5 kile ,100gr aumento pe saptamana e bun,nu te mai stressa.
Pentru piele am luat Dermana Oil de pus in apa de la baita si ia lasat pielea ca si catifeaua..costa si asta al naibii de mult....

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Eu pt. piele, crema de fata, recomand www.saninforma.it/Sezione.jsp?idSezione=4186&idSezioneRif=1032" target="_blank">Dermana. Eu pe asta o folosesc si am vazut rezultatele. A luat-o si alex parca si zicea ca e multumita. Si costa €12,50. Am vazut ca mai e si ulei de baie, pasta pt. fundulet ... da' inca nu le-am folosit pe astea ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

salut fetelor
va pup pe toate
scuzati ca nu am aparut,am 3 zile ca ma simt rau mereu dureri de burta orice maninc ajung cu diaree scuzati parola da nu ma simt bine deloc
pupici



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Katia- asta-i reteta super testata din mosi stramosi si cu rezultat :bea o palinca tare pe stomacul gol,de preferabil romaneasca ...pe mine ma pune la loc.

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Ginger-tuica nu mai am,daca beau o gura de wisky e bine dar dupa ce maninc o iau de la capat,sper sa treaca repede
acum a plecat si mama ca de era inca ma grijea si pe mine si pe pitica



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza fetele

??Pe unde umblatiii???

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Sunt prin zona,noapte linistita,ne-am sculat doar de 3 ori .Astept sa termine tati de schimbat cauciucuri sa pot merge la supermarket sa-mi iau crema de fata,corp,fond de ten si alte chichituri sa-mi acopar paloarea si vopsea...nici sa merg la coafor nu mai pot.Sper ca mai incolo .cand vor sta in funduletz si sevor juca in box sa am mi multa liberate

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ioana multa sanatate..
mimi multumim sper ca ai si o decafeinata...
ce face ale?
ł
eu iar cu somnul in glanda..nu mai pot.. stefy si-a schimbat programul ..e de noapte acum si eu sunt f. obosita... as vrea sa pot dormi si eu macar 5 ore legate cum o faceam cand era mai mica dormea noaptea si cate 6-7 ore ..dar acum nustiu ce se intampla..tot am zis ca e puseu..dar ..cand mai trece..
eu merg sa va ce rezolv cu dormitul..stefy e in lettone..si asa ce-i place doarme mai mult..numai ieri..n-a avut somn dar deobicei doarme mult mai mult in lettone..
va pup fetelor..o zi buna!

Stefania X2 ... sunt crestina!!!
avem masinutza noua :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!
avem poze la concurs... cu 2 copilasi ...
nu sunt ai mei, dar sunt tare frumusei

ne dati un vot.. va rugam frumos!!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank"> 2 picaturi,www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Mergi la inceput