Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

creata, uite, asta da, (nu ca restul ar fi mai prejos) fericire oglindita in ochii unei mame implinite! dar se simte ca fotograful va iubeste mai mult decat pe ochii din cap. lentila nu minte! http://www.flickr.com/photos/uic9999/2358368354/in/set-72157601143394729/

alina, rezist eroic pe baricade. dar mai am 3 saptamani d-astea. de nu ma duc cu pluta...

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Mei,zuzici scumpe ma credeti sau nu dar si mie imi scade productia....A inceput aseara cand citeam ce zice Irinouka....si cand am vazut azi dim. si Miri....zic hait asta nu-i lucru curat ...So ,dau cu ceai,cu galactogil,nutrinatal-poate mascol maine dim intr-o balta de lapte...Dar n-ar fi rau...
Una peste alta cred ca se va regla productia-vb. lui Miri-iar unde nu si nu pune Dumnezeu altceva in loc si in plus!

Miri-in ce te priveste ,nu cred ca-i cazul sa ma ingrijorez;odata taiat sotul felii-imi dai si mie una,aia cu ochii?-,si recuperata odihna si tihna cea de toate zilele va fi bine.Doamne ajuta!!

Virgoooo,frumos tare ce-ai spus despre Cazimir cand e full....

Irinouka,so frate available dar nu prea ca nu-l gasim loco....Pacat,mare pacat...Prietena mea imi plange tot timpul de mila...cum pot sta eu fara barbat atata timp....deci nici nu mai intreb...

Multumesc si tie si Stancutzei ca ma pastrati in calculator...va suspectez ca sunteti mult prea dragute sau/si va plac lucrurile autentice... Oricum eu nu ma asteptam ca dr. sa ne propuna sa ne pozam nici o secunda ...iar ca o sa iasa aSA poze nici vorba....Atat imi pare rau ca nu mi-a picat fisa sa-l trag si pe el in poza...nu ca ar fi fost vreun frumos...dar ar fi fost un moment complet...Ba nu, ar fi dat pe dinafara....

Tina,am citit povestea nasterii si am vazut poze cu voi.Sunteti o familie minunata,aveti 2 baieti grozavi!Povestea m-a emotionat tare si m-a incurajat sa o spun si eu pe-a mea...ca a durat cam la fel de putin...Multumesc de urari!Ieri am facut o luna-Doamne, cand a trecut timpul?!

Danabv,Creatza am vazut poze cu Mariucile:frumoase si dulci de nu se poate!!!!La Creatza mi-au placut mult diversele ipostaze ale Mariei-sa traiasca fotograful,iar la Danabv m-au impresionat cele cu ghioceii....
Danabv,dar tu cand iti faci o clona,ca tati cam are 2 Eu o sa incerc sa fac pt.tati ca Ioan tot cu mine tinde sa semene...

Grati ,imi plac mult pozele in care Tudor rade ...ultimele...si cele in care sunteti toti....iar Ozi e o scumpa......si da se merita sa ramai pana la 2 ani acasa...sunt ani pe care nu ti-i da nimeni inapoi...La Ozi ,ai ramas?

Doc ,nu-s ce sa zic de problemele voastre...Ma depasesc...Eu sper din suflet sa fie o stagnare normala si posibila de altfel....Miriiii????Tu ce zici?Chiar sunt curioasa...

Galaxy,good point cu novocalminul-si eu stiam de vreo 3 ani de asta si totusi in crize il folosesc la Isidora cand altceva nu merge...In afara de ibuprofen , paracetamol si vitamina C in doze mai mari+remedii babesti cu ce altceva sa scazi febra?





Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan (o luna)
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Gatta,LA MULTI ANI!!!! Sanatate multa si tie si fetitei!!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan (o luna)
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Ereena bravo pt. album!Ai facut o treaba excelenta!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan (o luna)
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

by Galaxy : Darene, cred nu ti-au dat vigatol pentru ca in arabia e destula soare. Ca noi suntem in tara mai spre nord...

Noi suntem si mai inspre nord si tot nu mi-au dat. Cred ca se da doar in Romania.

Gatta, LA MULTI ANI !!! Si tot ceea ce-ti doresti.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Neata zuzici!
...vad ca vorbiti de productia de laptic... sa va zic si eu ce-am patit...
De alaltaieri seara puiul meu a vrut sa suga la 2 ore... Si-a indesit mesele, si parea cam nemultumit, iar sanii mei erau moi, si pareau fara lapte... Citind ce scriati voi pe-aici ma gandeam "ia-uite frate, ne apuca pe toate zuzele in acelasi timp"...
Aseara i-am facut baita pe la 9 jumate', si apoi a reusit sa adoarma (ca ziua n-a dormit aproape deloc, a fost chinuit rau de colici). Mai si s-a trezit dupa 5 ore, pe la 2 jumate' noaptea, ceea ce el n-a mai facut niciodata pana acum (a doarmit cel mult 3 ore jumate legate noaptea).
Iar eu aveam sanii ca doua nuci imense de cocos, tari si plini de lapte... Si acum vad ca-i am la fel...
Deci faptul ca mi-a stimulat ieri sanii atat de tare sugand la greu se cunoaste...

Hai ca ma duc sa-i dau sa pape, ca deja il aud tipanad tare...

Va pupicesc,

Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
Povestea nasterii lui Luca
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Gatta, cu intarziere si cu scuzele de rigoare, LA MULTI ANI!!! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!

Fetelor, eu sunt chiauna dupa inca o noapte de nesomn din cauza de stat pe buda. Si colac peste pupaza mi-a venit si menstruatia. MA intreb si eu ca deshteptu' , diareea asta a mea de care nu mai scap de trei zile....poate fi din cauza de reinstalare a menstruatiei? Voi ati auzit de asa ceva??? Si in plus, poate sa-ti vina menstruatia chiar daca alaptezi??? Ciudat mai este si organismul asta...

Si dupa ce ca mi-e teama ca din cauza deshidratarii sa nu mai am lapte suficient, Ana de ieri dimineata varsa dupa fiecare masa cam jumatate din cat mananca (dupa aprecierea mea). Pai cum Dumnezeu sa ia in greutate, frateeeee????
Ca sa nu ma trezesc ca sunt singura in casa cu fata, in miez de noapte si nu mai am lapte, l-am trimis pe sot sa-mi cumpere formula. Am sterilizat biberoanele si...astept. In caz ca vad ca nu mai tine...asta e! Bag supliment de formula si gata! Desi...azi noapte o tineam la san si boceam ca fraiera gandindu-ma ca din cauza de deranjament tampit la stomac risc sa nu o mai pot alapta pe iubita mea... Oooffff... Sper totusi sa trecem cu bine si peste asta si mai ales sa inceapa sa ia ea in greutate.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna dimineata fetele, va invit la o cafea
noi azi suntem tare matinali, taty a plecat deja la biserica la slujba fiindca azi la noi la Tulcea este Patriarhul Romaniei deoarece azi instaleaza in functie pe IPS Visarion pentru Episcopia Tulcei (de-ale bisercii )deci taty e plecat aproape toata ziua , Andrei s-a trezit de dimineata fiindca vrea sa stea cu mamy iar Maria s-a trezit la randul ei fiindca facea Andrei galagie .Uite asa singurica cu 2 copii in casa , mi ales ca azi trebuie sa mergem la ora 10 la vaccin si bate un vant afara si ma tot gandesc cu ma voi duce eu cu 2 copii dupa mine , ce greu este cand nu ai pe nimeni sa te ajute socrii sunt la servici pana la ora 17 .Cred ca voi apela la un taxi pana la dispensar .
isidora pai nu stiu cand voi face o clona de-a mea poate peste vreo 3 ani atunci o sa facem un bebe si poate poate va semana cu mine

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineata.
Am avut prima noapte din viata mea de somn intrerupt la o ora, o ora si jumatate... Nu stiu ce a avut eleni ca se tot trezea... Nu plangea dar scancea ca un catelus....
E posibil sa o doara burtica dar totusi sa nu-si stranga piciorusele... Isi misca capul de pe o parte pe alta si scancea...
Culmea este ca aseara i-am dat 2 ml de peritol pentru dermatita ei si dr. imi spusese sa nu ma sperii ca va dormi mai mult...Da.. vezi sa nu...!!!

Fetelor, mi-a spus sa-i dau o jumatate de lingurita .. asta inseamna 2,5 ml ???

A mai dat cineva la bebei crema elidel ??
Aseara i-am dat pentru prima data si m-am uitat acum la ea si nici nu se mai vad bubitele... Chiar asa miraculoasa sa fie ??


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

neata

Ellenutsa...nu panica...pai cat de mare vrei sa fie Bitzi..zicea si Natalia la un mom...bebelusii tind sa se echilibreze...cei maricei stagneaza iar cei mici cresc mai repede...asa ca pana la 1 an vom fi cu totii cam la fel..ma rog..cu marje ...asa...nu iti mai fa ganduri...plizz..laptele tau e foooarte bun...

ha mai fetele...ce naiba...cate probleme va faceti cu greutatea asta, zau....probleme reale sunt rare rare....adik..mtive de ingjrijorare nu sunt aici..zic eu...asa e ..unii sunt mai micuti iar altii mai dolofani..ideea e sa ii urmarim..si sa aiba curba aia ascendenta...aproape acolo de curba ideala...dar cel mai important: ASCENDENTA..nici daca e orizontala nu-i tragedie..daca monitorizam atent...

Creatza..superb

Grtai.ela...nu iti mai laud copii ca stii deja..Ozi e minunata iar Tudorash..vine tare din urma..vezi tu ca se face mai frumos ca Ozi:D...eu tin sa te laud pe tine arati tare bine...cred ca iti prieste de minune maternitatea...asa ca..daca poti ...stai 2 ani...ar fi minunat...

Irlandeza..la noi se da vigantol ca suntem o tara endemica de rahitism..si asta e singura posibilitate sa prevenim..toata lumea sa ia fixator..pt ca e greu sa faci departajae si sa urmaresti care asimileaza si care nu (ma rog..sistemul nostru sanitar e depasit)...asa ca..ia toata lumea..ca rau nu face..multe tari cu clima temperata au adoptat aceasta varianta.

Miri..vroiam sa te incurajez si eu..sa depasesti momentele..si..sa iti spun o parere...daca faci pe fefeleaga..e rau..lasa si pe altii sa te ajute..adik pe mama ta...las-o sa se implice mai mult, dc dansa vrea si poate..asa te mai odihnesti si iti e mai bine...zic si eu..:D

Isidora...la multe luni pt bebe Ioan...










Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput