*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Buna, ma bucur sa va citesc caci bebeul meu are cam aceeasi varsta cu ai vostri, si anume 0 lunita si jumatate, si ma cam confrunt cu aceleasi probleme ca si voi, teama ca nu ii ajunge lapticul pe care il suge, nesomnul,colicii si altele.Al meu a fost destul de bolnavior la tri saptamani si l-am cam invatat in brate, acum incerc sa il mai adorm si in patut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Voi iesiti cu bebelusii afara zilele astea, cand de exemplu in Bucuresti este cam vanticel?
Sanatate la bebei si voua!
Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Buna la toate fetele!
AncaB,multam de sfat.Nu mi-ai zis la ce interval papa puiul tau,ca sa-mi fac o idee mai clara de nevoile lor.Si sa inteleg ca la ultima masa nu-i dai formula?Tzamburica al meu doarme de la 21-22 la 2-3,apoi vrea papa cam la 3 ore si cam las 3 mese primeste completare,inclusiv la ultima.Sunt multumita,s-a mai ingrasat,vad marti cat de mult si doarme destul de bine,iar cand e treaz rade sau gangureste.

Carmilia si Alex,puiul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Carmilia, Stefan maninca asa: 6-7 dimineata; 9-10 a doua masa; 11-12 a treia masa; 17-18 a patra masa; 20-21 a cincea, 2-3 masa de noapte. primeste supliment la mesele trei, patru si cinci. la prinz face pauza aceea mare pt ca doarme un somnic bun - afara sau in camera lui, cu geamul deschis.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Buna dimineata mamicute! Cum santeti azi? bebelusii sunt cuminti? Un mare de la noi.
Sarbatori Fericite cui sarbatoreste Pastele .

Gatta draga, mancati-as fetita, ce frumos stie ea sa rada si sa zambeasca, o sa fie tare periculoasa cand a fi domnisoara, a pune in fund baietii cand le-a zambi o data.

Honey ma bucur ca sunteti mai bine si esti un pic mai linistita.Cat despre bubitele alea eu parca as mai astepta putin sa vad daca trec, incearca sa nu te mai scarpini, stiu ca e greu, dar eu sunt sigura ca iti vor trece fara tratament.Si pe mine ma mancau de imi venea sa rup pielea de pe mine mai ales cand faceam baie parca era si mai rau.Ti-am zis ca eu m-am dat cu crema si am incercat din rasputeri sa nu ma scarpin si mi-au trecut de la sine in trei zile.
Asa ca sa iti mai calmezi mancarimea da-te si tu cu o crema de corp, maseaza-te usor, si iti va alina un pic dorinta de a te scarpina.




Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

mai, am draaaaaaaci si vreau sa ma descarc si sa fiu alinata.

ma suna maica-mea dupa ce nu a catadicsit sa mai dea vreun semn de viata - 3 saptamani de la botezul la care nu s-a deranjat sa ia parte Ma rog, ma intreaba ce fac si pe urma intreaba "Si ce mai mancati?" eu ma pregatesc sa ii spun ce gatesc si ea "nu ma intereseaza ce mancati voi, intreb ce mai mananca ala mic"

Eu ii repet ca pana la 6 luni nu incep diversificarea pentru ca e alergic si vreau sa il alaptez exclusiv si ce credeti ca spune ea? "Da nu-i mai da atata sanul ala ca o sa ii faci o gastrita de nu te vezi!! Tocmai de aia e alergic ca i-ai dat tu toate bolile pe care le-ai avut tu si o sa il faci varza."

I-am retezat-o ca e copilul meu si il cresc cum vreau si m-a facut nebuna si atunci am intrebat-o de ce m-a sunat, ca sa ne certam?? Si s-a potolit dar pe un tooooonnnn de m-a umplut de nervi, nu mai pot!!!!! M-am saturatttt!!!

Pai de aia sistemul meu imunitar e la pamant si bate vantul in Medgidia si eu racesc la Constanta ca m-a crescut cine stie cum, cu supa la 2 luni lapte de mama ioc! Auzi ca ii fac gastrita si il imbolnavesc pt ca ii dau sanul ala!!! Zici ca ii dau cel putin kk! Sunt proasta ca a enervez si pun la suflet dar pana sa constientizez sa nu ma enervez sunt enervata gata. Va pup si ma scuzati dar am si eu nevoie de sustinere si alinare. Iubitului mewu nu-i mai spun ca saracul cred ca i s-a acrit, nu-mi spune nimic dar cred ca s-a saturat. Noroc ca va am pe voi...



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Neata mamici.
Multumesc celor care ne-au apreciat ,eu ma consider draguta nu frumoasa,mai ales acum cu sunculite si vergeturi,of of.

Honey ma bucur ca s-a rezolvat problema.Mai lasa-l si tu sa planga pe bebe cand e sotul acasa.Asa cum ai facut in seara respectiva.Eu fac asa si acum si sotul se repede sa-l ia mereu,desi eu ii zic sa nu-l ia (iar mi l-a invatat sa adoarma doar in brate).O singura data l-a schimbat de pampers - i-am tot spus:daca mi se intampla mie ceva,Doamne fereste,tu nu stii sa-l schimbi,sa-l hranesti,etc.Apoi in seara respectiva l-am intrebat:You don't want to change YOUR SON si l-a schimbat.Nu ca as vrea sa-l schimbe mereu,vroiam sa vad daca stie pentru ca lam pus o data sa-l imbrace si habar nu avea cum.In schimb cand plange vine singur si mi-l ia din brate sa-l adoarma el si eu ma simt asa de bine,isi spala singur farfuria de multe ori,nu mai zic de cate ori a facut curatenie in casa(maturat,spalat pe jos,sters praful,spalat baia).Eu ma plang mereu ca bebe ma chinuie si nu am timp de nimic,desi de ceva timp nu prea mai e adevarat.Si cu gatitul - in prima luna nu am gatit aproape deloc - aducea el papa de afara.Si acum ma intreaba daca mi-e greu sa gatesc,oricum avem 2 zile pe sapt cand aduce mancare.
Nu scriu asta ca sa ma laud;si el are cateii lui dar sa vedeti fetelor ca se poate.Eu sunt singura aici dar la o adica m-as descurca cu orice.
Referitor la bubite incearca sa vezi daca merge cu calciu.Mie imi trecea mereu cand eram mica si faceam (mama e asistenta).
Si cu marirea laptelui incearca fenugreek - la voi sigur se gaseste.Uite un site despre el:
http://www.kellymom.com/herbal/milksupply/fenugreek.html

La mine merge de minune,de 2 ori am baut cam mult ceai si in ziua urmatoare m-am trezit cu sanii piatra si durerosi de a trebuit sa ma mulg pentru ca bebe nu reusea sa pape tot.
Am vazut si pozici de fetitze de data asta - niste frumuseti - vreau si eu o fetitza!!

Poze
Poze Khalid

www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

alina cum sa ma supar ca imi spui ca va fi mandra peltica?imi dau seama ca daca e asa ma voi gandi la tine...si ma intreb cum iti dai seama?
angi fata si tu stii ca esti o mama minunata pentru puiul tau si tu il cresti foarte bine astfel incat cand va ajunge la varsta ta iti va multumi pt cat de perfecta ai fost.nu cum ii "multumesti" tu mamei tale!
inca un !!!

gabrittza si Daria Maria www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Angi nu mai fi nervoasa!Eu i-as zice tot ce am pe suflet - ult paragraf pe care l-ai scris + trimite-o sa stea de vorba cu pediatrii.Dar nu prea cred eu ca o sa auda ce-i spui tu,tot pe a ei o s-a tina,ca si mama mea.

Ce mai face Pupi?Care mai e programul lui de mancat?Bebicul meu parca papa la diferente mai mari si parca mai putin.
Pupici.

Poze
Poze Khalid

www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

alina m-ai facut curioasa dupa ce ti-ai dat seama, dar nici nu reusesc sa vad la ce poza te referi!
te rog spune-mi si mieeeeee!

gabrittza si Daria Maria www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">poze Daria

Mergi la inceput