Dulceturi si papanasi de sept-oct2007 (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Greyeras, Myral

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

S-a rezolvat problema aragaz, asa ca am facut papa bun pt Cristi:am pus intr-un vas de yena cu capac( nu stiu cum se scrie corect) un cartof, jumatate de dovlecel, un morcov, o rosie mica( curatata de coaja si fara seminte) o bucatica de carnita(pulpa dezosata fara grasime si fara pielita), le-am acoperit cu apa, am pus putin ulei de masline si putin oregano....acum sa vad daca le papa, va spun mai tarziu.Astept sa se trezeasca Cris sa iesim o ora afara.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit




Cristi nu mananca asa ceva...pot sa-i fac orice el in afara de laptic supa si cereale nimic nu vrea.
nici macar piureul de fructe nu-l mai primeste.ii fac pauza 2-3 zile si incep din nou.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

LA MULTI ANI Carpatina!

LA MULTI ANI Carma!

Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Bee, pentru grija, citisem mesajul pentru noi dar pentru ca nu era highlight-at nulmele cind am raspuns te-am omis. Sorry!

Celia, multumesc. Ce frumoasa e Andreea!E rotunjoara bine, are falcute tare dulci! o pereche de copilasi foarte reusita!!!

Myral, multumesc mult!!! Toate dulcetelele si toti papanashii sunt superbiii! Nu ma mai satur sa admir poze!!! Pupici Elizei!!!

Gabriella multumim mult!!! Pupici Sarei!!!



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

La multi ani, Carpatina! multe pe langa cea mai de pret floare a ta. Multumim de sampanie.

Darius cel vesel si charismatic

Am facut si noi azi vaccinul. Speram sa-l tratam cu indiferenta ca data trecuta .

Valentina poze de la intalnire sunt pe contul comun de pe flickr





Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Afibebe, tinem pumnii si pumnisorii sa inceapoa Cristi sa pape tot-tot!!!

Felicitari bebe-ilor mincaciosi!!!
Nici Daria nu primeste cu mare placere legumele. Sa vedem astazi ce are de gind!


Rnico, multumesc pentru raspunsul in legatura cu Baby Expo. Pe mine ma intereseaza doar hainutele de vara- rochitele, palarioare, compleuri. Sa fie din fibre naturale si comode. Si noi ne-am pregatit pentru venirea Dariei tot din magazinele bucurestene.

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Greyeras cred ca esti f f bucuroasa...mie mi-au dat lacrimile cand l-am vazut ca s-a intors singurel de pe spate pe burta si indoia genunchii ca si cum ar fi vrut sa se tarasca...dar gaza ta e departea...merge de-a busilea...bravo!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Intre o vizita la coafor si ultima lectie de dans, nu puteam sa nu intru sa urez LA MULTI ANI fericiti unei duamne speciale, tinerica de la munte, ati ghicit, Carpatina!

Si chiar daca refuza in continuare sa-mi trimita adresa si se tot plange ca nu-i trimit gogosi (ba a mai montat-o si pe Maruntescu impotriva mea cu eclere), eu i-am pregatit papanasi moldovenesti si inca un fel de papanash, reteta proprie. Acum numai sa-mi spuna de care prefera.

Oricum, sunteti toate invitate!
Pofta buna!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

La multe lunite Darius, pui de morosan! Sa cresti mare si cuminte, sa o bucuri pe mami a ta tinerica!

Adimercedes, Tudor nu a facut otita de la mersul la bazin. Dar a primit cu generozitate un virus de la biserica, a facut bronsiolita si medicul a zis ca infectia s-a dus si la ureche, de acolo otita. Apropo de bazin, sambata trecuta am facut prima scufundare cu Tudor. Candva in aprilie facem si dvd si poze, sper sa iasa si va aratam atunci ce stim sa facem!

Sim, da' ce anestezie ti-a facut, mama? Mie mi-a scos masea de minte (Sabina a retinut bine)si la 1 ora dupa asta alaptam. Medicul meu stomatolog e o romanca dulce si foarte buna in meseria ei si mi-a zis ca nu e nicio problema daca alaptez, poate sa-mi faca anestezie locala. Si mi-a facut vreo 2 injectii... Nu stiu exact ce anestezic a folosit medicul tau, dar 12 ore!... Pai fetele care au avut cezariana de urgenta cu anestezie generala cum au alaptat dupa nastere? Eu zic sa-l mai intrebi o data cum sta treaba cu anestezicul, ca banuiesc eu ca nu prea stie bine...

Rodica, Celia mersi de incurajari, termin eu si cu teza asta pacatoasa!

Va pup. Fug la dans acum, s-ar putea sa nu fi raspuns la toata lumea, scuze!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by Yaia

Intre o vizita la coafor si ultima lectie de dans, nu puteam sa nu intru sa urez LA MULTI ANI fericiti unei duamne speciale, tinerica de la munte, ati ghicit, Carpatina!

Si chiar daca refuza in continuare sa-mi trimita adresa si se tot plange ca nu-i trimit gogosi (ba a mai montat-o si pe Maruntescu impotriva mea cu eclere), eu i-am pregatit papanasi moldovenesti si inca un fel de papanash, reteta proprie. Acum numai sa-mi spuna de care prefera.

Oricum, sunteti toate invitate!
Pofta buna!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Io prefer reteta proprie de papanash...am o dulcetica cu care se asorteaza:P


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput