Dulceturi si papanasi de sept-oct2007 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

ANArefacere rapida Mirunei si sa nu mai aiba parte de asa ceva niciodata.SIM si eu zic la fel cu anestezia e prea mult 12 ore.GABITZsa se incheie sezonul racelilor.BEE mamicuta chiauna.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

CARPATINA, La Multi ani fericiti, mami!Yamiiiii, ce buna e sampania de la tine. Oare de-aia ca o fi din tari straine?


Vai, vai, ce poze frumose am vazut, cu copii minunati!Felicitari pt intalnirea reusita!

Rodica, multumim mult! Ardeleanca il saruta dulce pe morosanul preferat si ii ureaza La Multi Ani!
Erina, ce dulce e Daria!
Betty, bravo pt te-te!
Celia, multumim, esti draguta!Si felicitari pt vestile bune!
Sim, sper sa cedeze durerea de masea. Stiu. E crunt.
Ana, ce rau imi pare pt Miru…bine ca macar e spre bine acum! O pup tare-tare!


Sara iar intra in greva foamei, azi dimineata, dupa 10 ore de somn, a mancat...80 ml lapte. Yuhuuuuuuu!!! Asa ca la 0ra 10.00 am inlocuit pireul de fructe cu cereale cu biscuiti de la Milupa pe care le adora si a ras un bol intreg.In care adaugasem si un mar copt.


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

CELIA Andreea ta e perfecta si frumoasa si papacioasa si cuminte.ADIMERCEDES ce frumos ai scris, ce mult imi doresc si eu sa manance Elisuca mea asa!TOMASA nu ne mai spui ce fac puii tai???? Ne e dor de tine.ANDRRUZZA dar ai tai ce mai fac?Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Fetelor sa ma mandresc si eu putin cu gaza mea care aseara a mers de-a busilea pentru prima oara.
Nu-mi venea sa cred ochilor si apoi iar a repetat figura. Se intoarce singurica pe burta si se duce dupa jucarii. Ea care plangea cand o puneam pe burtica, nu statea mai mult de un minut, culmea ca acum e foarte incantata ca poate ajunge singura la jucarii.

Carpatina multam fain de sampanie, daca e pt copii bem si noi laptaresele.
Gabriela bravo pt mancacioasa si lui Aduta ii place marul copt cu cereale, azi dimineata a ras si ea un bol intreg.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Grozave pozele de la intalnire! mamicile si bebelusii superbi. Am vazut ca stiu sa pozeze si unii chiar socializeaza intre eiERINA dulceata ta, e o superba, mai ales ca seamana putintel cu a mea in poze. La multi ani, Daria cu intarziere!GABRIELA Sara cea papacioasa.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

S-a rezolvat problema aragaz, asa ca am facut papa bun pt Cristi:am pus intr-un vas de yena cu capac( nu stiu cum se scrie corect) un cartof, jumatate de dovlecel, un morcov, o rosie mica( curatata de coaja si fara seminte) o bucatica de carnita(pulpa dezosata fara grasime si fara pielita), le-am acoperit cu apa, am pus putin ulei de masline si putin oregano....acum sa vad daca le papa, va spun mai tarziu.Astept sa se trezeasca Cris sa iesim o ora afara.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

GREYERAS felicitari pt Aduta plimbareata.CECILIA Sigur o sa pape tot Cristi. La noi ploua destul de tare nu stiu daca iesim afara poate putin in fata blocului.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Cecilia pofta buna lui Cristi si plimbare placuta.
Tu nu-i fierbi carnita separat ca asa am vazut ca fac fetele pe aici? I-ai mai dat rosie pana acum?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Myral .

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

MULTI ANI, TRAIASCA....carpatina si carma! Sanatate, fericire si implinire pe toate planurile!
Cum a fost ieri la intalnire? Vreau sa vad si eu niste pozici!!!!
Noi tot in carantina la domiciliu, joi se fac 2 saptamani de cand stam numai in casa. Dar se vede, Andrei nu mai tuseste, mucisorii sunt foarte putini , noaptea doarme bine ,deci merita efortul. Am trecut si noi la supita cu carnita - o accepta foarte bine - si sa nu dati cu rosii(ca sunt scumpe!), zilele trecute i-am facut un piure de legume in care am pus si un ficat de pui fiert. A mancat tot castronul si mai vroia!
Acum trebuie sa luam masa de pranz asa ca va lasam......sper eu doar putin.
In rest multe pentru toate mamicile!

de Alexandra- Nicoleta (27.02.2004) si Andrei - Gabriel (12.10.2007)

Mergi la inceput