Dulceturi si papanasi de sept-oct2007 (115)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Pentru mama trandafirasului un La multi ani cu multa fericire!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salutare. Am avut o zi plina, fost la fisc sa rezolv niste probleme pentru ai mei (incredibila Romania asta, habar nu au cand si cum a fost legea dar noi platim amenzi, ca sa nu mai spun ca la un ghiseu dai hartia si la alta banul), apoi la cumparaturi. Am gatit pentru amandoi copiii, am facut niste conopida pane pentru mine. Abia acum apuc sa respir si eu.

Daaar, imediat ce mi-am tras sufletul doresc sa urez:

Carpatina Sa ne traiesti si sa ne inveselesti ca pana acum, sa fii sanatoasa si fericita si sa te bucuri de viata si de familia ta!

Carma , multa sanatate si numai bucurii!

sarbatoritlor de azi

Erina, am admirat pe frumoasa si eleganta Daria, o pupam dulce, dar si pe mami a ei. Imi place tare mult cum iti sta parul, suvitele sunt foarte frumoase.

Betty si Cecilia, felicitari vorbaretilor vostri. Al meu zice numai bla bla, ca orice barbat care defineste vorbaria unei femei.

Sim, imi pare rau ca ai probleme asa mari cu maseaua. Bietul Stefan cum o fi primit el biberonul ala.

Ana, doame fereste ce a patit biata Miru, incredibil. Alex a avut ceva simila acum 2 ani, o saptamana cu scaune apoase, dar fara sange. 2 zile la rand avea 13-14 scaune pe zi, nu stiam ce sa mai facem. Pana la urma am rezolvat-o fara perfuzii. multa sanatate si refacere rapida ambelor.

Greyeras, de acum sa te tii dupa fata. Felicitari!

Yaia, m-ai spart cu papanasii aia, daca aveam branza de vaci prin casa ma apucam si eu de facut.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
Originally posted by Erina

Afibebe, tinem pumnii si pumnisorii sa inceapoa Cristi sa pape tot-tot!!!

Felicitari bebe-ilor mincaciosi!!!
Nici Daria nu primeste cu mare placere legumele. Sa vedem astazi ce are de gind!


Rnico, multumesc pentru raspunsul in legatura cu Baby Expo. Pe mine ma intereseaza doar hainutele de vara- rochitele, palarioare, compleuri. Sa fie din fibre naturale si comode. Si noi ne-am pregatit pentru venirea Dariei tot din magazinele bucurestene.

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea




sa dea Dumnezeu sa se faca cuminte si sa papesi el tot.
ca de 2 sapt tot 8200 grame are.

creste el.ce sa-i fac.nici eu nu am fost mai buna.
are cu cine semana.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Greieras, am fiert carnea separat, dar acum am portionat carnita exact cat papa odata, iti dai seama ca esrte cam un degetel de carnita....asa ca o pun cu legumele, si asa eu nu-i dau zeama de la legume, nu o papa neam.

De papat a papat putin, dar ne-au deranjat unii de la masa si nu a mai vrut, il mai las putin si mai incercam.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

A adormit fata,asa ca am intrat si eu un pic,acusica vine tati si plec eu,am programare la coafor.

Roxana subscriu la ce-ai scris...cu "incredibila Ro asta"..dar nu te mai necaji

Gabriela pai cred ca noi speram sa pape bebicii cam ce ne place si noua,iar daca mai e ceva in plus,e si mai bine..pupici tie si Sarei!

Melania cam multe au in comun copii astia ai nostri,dar nu-i de mirare,ca-s si in aceeasi zodie doar..

Ana refacere usoara Mirunicii!si fetei si mamei!

Celia ce grasunica e Andreea!Sa inteleg ca nu mai are decat 2 mese de lapte..oau!Miru mai vrea laptic si dupa fructe si dupa legume mai papa,inca n-a renuntat la el..cred ca mai dureaza un pic.

Marunzika si al meu sot e fan eclere...(mie imi plac savarinele)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Carpatina multumim pt. sampanie!

Yaia multumim pt. papanashii moldovenesti!Iar pe cel dupa 'reteta proprie' il tzucam dulce,tot e mami

Vazut poze de la intalnire,numai mamici tinere si frumoase si pruncii la fel,care mai de care...Betty cum il mai tii pe Mario in brate?Asa mamica mignona,cu asa baietan...te tot admir!

Va pup si va urez o zi faina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Si ca sa ma laud iar cu performantele lui Cris, acu' 15 min s-a intors pe burta in scoica si sa tarat pana a cobotrat( in pat se intoarce rar), l-am gasit pe coltar chinuindu-se sa se ridice....evident maraia..... se pare ca in fiecare zi mai face cate ceva, imi pare rau ca nu am cum sa-l inregistrez.........................acum da din manute in ritm de La Vaca Lola, inca o mai ascultam cu multa placere.....mai ales cand plange si nu mai stiu ce sa-i fac, o pun de 2-3 ori si gata...tace.....

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

La noi mare circ mare, nu mananca piureul de legume cu carne facut in casa, desi e delicios ca am gustat si eu. Nici cu borcanelele nu se mai omora, de aceea am zis sa incerc si altceva. Acum bazaie de foame.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Danuta
Mandarinuta
Greyeras
Cecilia
Nana
Yaia
Sabina
Carpatina
Melania
Alehiam
Bee
Myral
Gabriela
Roxana

multumim frumos pentru urari...







Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Yaia, nu mai sunt om de cand cu papanasii tai. Trimite te rog reteta, probabil ai facut-o si am ratat-o ca de obicei. Dar nu mai poooot.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput