*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata !
Poftiti si calda si aromata !
Dimineata scrancea Andrei si mai mult adormita m-am dus sa il iau din patut. Cand sa pun mana pe el surpriza: flacaul meu avea picioarele unde eu il pusesem cu capsorul S-a rotit in sensul acelor de ceasornic si probabil ajunsese la ora 6.30 si a sunat alarma..din burtica

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Salutare fetelor.

Nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum. A fost o nebunie la mine...Acum s-au mai linistit trebele

Sa va spun ca suntem bine si eu si micuta mea.
Eu am trecut prin clipe mai grele cu vindecarea epiziotomiei, cu obisnuitul cu bebelina si cu orele ei de papa dar mai ales cu o depresie teribila. Inca nu ma simt 100%.
Bebelina creste, gangureste, mananca foarte bine de la san. Nu i-am dat lapte praf decat de doua ori si a reusit cu succes sa-l vomite la vreo 10 minute dupa ce l-a papat. Nu-i place neam. Am reusit sa-i creez un website, pe care incerc sa-l tin cat de cat la curent pentru rudele si prietenii din Romania.

O sa avem botezul in 5 Aprilie. Numai serviciul religios, iar petrecerea o vom tine in 31 MAI. Am facut invitatii frumoase si am cumparat marturii pentru invitati. O sa pun poze la momentul respectiv...


Imi pare rau ca am lipsit atat de mult timp. Mi-a fost dor de voi.
Ma bucur sa ne gasim la scutece... Mi-e ciuda ca nu am prins momentul cand ne-am mutat. Banuiesc ca a fost plin de emotie...


Sper ca de acum inainte sa fiu mai activa, iar voi sa ma primiti inapoi.



Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by zuzele2008

Am intrat sa modific linku' catre cap. 9, ca nu era pus bine... Sunt Mitsu-bishu... Simt ca mooor! laura_dimitris, tu ai aruncat o vorba pe care era cat pe ce sa n-o iau in serios, acum am "puricat" tot Google-u' despre botulismul cauzat de miere... Care este fatal la bebei! Nu mai pot de disperare!!! Din pacate, perioada de incubare este de le 3 la 30 de zile.... Nu stiu unde sa gasesc un laborator sa testeze mierea din care i-am dat lui bb de bacteria Clostridium botulinum... De cand am citit, stau non-stop cu ochii pe el, ii iau pulsul, ma uit sa nu respire sacadat, sa nu i se usuce gurita... Nu cred ca mai dorm la noapte! Abia astept sa faca kk si jap cu ea la laborator!!! Ca vorbim de miere, cu ocazia asta am citit ca cea mai hranitoare este aia din stupinele stationare... Asa ca rog pe cineva din judetul Constanta, care e cea mai apropiata de una dintre zonele: Rezervatia RBDD, Loc .Viisoara, Loc. Crangu, Loc.Lespezi-Baneasa, Loc. Toprasisar sa imi cumpere si mie cateva borcane de miere, 2 - 3 de poliflora si 2 - 3 de miere de salcam... Platesc ramburs... Va rooog! Caut pe google in draci si nu gasesc stupina stationara pe la mine pe-aici. Era una in jud. Dambovita, cea mai apropiata, dar e un proiect, nu stiu daca s-a finalizat... Asa ca, docdecap, isidora, angi si care mai sunteti de prin C-ta, daca aveti un drum la tara... Nu e graba... Si peste o luna, doua... Va roooog!!! Ca io n-am sanse sa ajung la mare, voiam sa vin de 1 mai, da' o sa fiu in pre-ajun de botez



Mitsule, am sa vin e la Baby Expo 10-13 aprilie nu stiu inca exact ziua si dc gasesc stupine stationare iti aduc eu, parol.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

Buna dimineata !
Poftiti si calda si aromata !
Dimineata scrancea Andrei si mai mult adormita m-am dus sa il iau din patut. Cand sa pun mana pe el surpriza: flacaul meu avea picioarele unde eu il pusesem cu capsorul S-a rotit in sensul acelor de ceasornic si probabil ajunsese la ora 6.30 si a sunat alarma..din burtica

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze





Mortaaaal! Am ras cu lacrimi! Parca-l vad!

Monica mat, bine ai revenit! Imi pare rau ca ai avut pb, sper ca esti mai bine!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna fetele
am intrat si noi sa va salutam si sa va spunem ca suntem bine , ieri am avut si noi o zi cam agitata , de vina au fost colicii tota ziua a sta Maria mea treaza si urlete pe ea dar am avut mare noroc ca aseara pe la ora 22 a apucat-o un somn si a dormit toata noaptea nici lapte n-a mai cerut si acum doarme de numa numa .
Am reusit si eu o mare problema de- a lui Andrei s-o rezolv : dezvatatul de suzeta ( am vaut noroc ca si-a muscat-o cu dintii pana cand si-a rupt-o si a aruncat-o , multumim lui DD ca de 1 saptamana nu o mai tine deloc a si uitat de ea ) iar a doua bucurie : olita ( a inceput sa se ceara singura la olita si face tot ce trebuie in ea ) eu l-am pus de mult timp la olita dar erau zile in care nu vroia sa stea si gata puteam eu sa-l tin fortat ca degeaba si am hotarat cu sotul meu sa nu mai insistam asupra olitei ca a venii si timpul in care va face el la olita " doar n-am vazut nici un om mare cu pampers la fund si nici cu suzeta in gura " orice copil se va dezvata de unele lucruri .
va pup pe toate [pup din grup revin mai tarziu

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Lala 20 felicitari pt vestile bune de la doctor.V-am vazut fotografiile si amandoua sunteti foarte frumoase.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Neata la toate fetele!
Ellenuta,ce inseamna cand bebe zice "maaaa"?Se pregateste sa zica "mama"?

Carmilia si Alex,puiul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by Carmilia

Neata la toate fetele!
Ellenuta,ce inseamna cand bebe zice "maaaa"?Se pregateste sa zica "mama"?

Carmilia si Alex,puiul mic



cat are puiul tau? plansul de somn este mai usor de recunoscut pt ca e singurul cu O si A ,celelalte sunt cu E . e foarte important sa auzi copilul cand abia incepe sa planga ,ca sa identifici corect literele, daca incepe sa tipe/urle e mai greu sau il poti aseza pe umar sau cu burtica pe piciorul tau asa se aude mai bine

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

fetelor am trimis si eu pe emailul comun o carticica folositoare mamicilor , cine vrea poate s-o citeasca va pup

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by nemary


am si eu o intrebare: voi cum socotiti timpul dintre mese, de cand incepeti sa alaptati sau cand termina bebe de mancat? am inteles ca nu e bine sa-i dau sa suga la distante mai mici de 2 ore. dar daca este alaptat la cerere si totusi trebuie sa treaca 2 ore, atunci cum mai este la cerere?



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




si eu ma intrebam acelasi lucru , dar am observat ca matei mananca la 3 ore de cand se apuca de mancat ,deci la 6,la 9 etc deci se indeplinesc cele 2 conditii:este la cerere si la cel putin 2 ore departare

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput