Durerea unei pierderi de sarcina (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

L58, ce bine ca ai revenit!Spune-le celor de la net ca tu trebuie sa vb zi de zi cu fetele pe forum...si nu ai chef de defectiunile lor!Eu eram disperata cand nu aveam net...ii sunam de 5 ori pe zi sa le reamintesc ca nu merge. Ultima oara i-am amenintat ca reziliez contractul...si culmea ca de atunci...merge fara probleme! Ma bucur ca ai revenit oricum!Pune-te pe citit....si astept mesajele tale!
C. Myry, ma bucur ca sunteti bine si cresteti! vei merge la eco exact de ziua mamei mele!Tin pumnii sa fie bine!
Idaira, frumos si utila ce ai scris! Multumim!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobo9 spune:

Michelle ai mare dreptate, am obosit sa sper ca totul va fi bine......
De mult timp (9 ani)incerc un lucru atat de simplu pt multe femei din lumea asta , acela de a avea un copil si nu reusesc, oare unde am gresit, oare de unde sa incep?? e bine sa mai sper?
De fiecare data am sperat si totul se termina la 5 sau 6 luni, si........????? sunt 5 sarcini cu multe analize cu multe medicamente luate ////
Credeti voi ca exista un medic care sa ma indrume? eu nu mai cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

revenii

Lauricaaa te pup din nou
mirelush valabil si pt tine pupp pupp
consi_s tot acolo..fac bineecum e veni??
yubite pup..ce sa fac umplu butoaiele in fiecare zi cu optimismce ai facut in final ai facut analiza aia?
Ignatica nu prea mai scriu acolo ca nu am ce deocamdatasunt in pauza..dar sunt tot la ei ca au inceput sa'mi fie dragice zici imi dai mana???? ma mai tii mult cu ea intinsa???
Anes ma rog sa fie bine te puppp
Idairaio doar te pup
dana te pup sper ca acum esti bine
andreea las'o pe Ignatica sa cada in butoi da in butoiul meuda?astept sa fac galerie hai ca mai ai putin..
Teooo vazui ca nu uitasi



Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Michelleeee legat de durerea ta mie imi pasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa auzi tu??????si nu ma supar!!!pe mine ma intereseazaaaaaaaa!!!te strang in brateee si te pupp macar asa daca nu pot sa fac mai mult.io nu iti spun sa nu te mai gandesti..faoooo si eu o fac!!dar tot merg inaintee..nu ma las!!
Pepsiiiiiiiiiiiiiiiii daca nu apari iote'o
Jasmine
mav,te pup si pe curajosul tau il pup
musetteeeee felicitariii pt cuculetzte pup poamooon acrasi soacra
maryb ma bucur ca e totul bine..te pup
Ninia daca cumva mai uit da cu bata ca vin imediat,,pup si bafta la dintzar,
alinushcamutate mama unde te simti bine..pup
Irene te puppp.abia astept sa'ti vad comoara.
Pepsiii vazui ca aparusi te pup nu baga in seama bata
Lauuu ma bucur sa te vaz.pup io
c.myry,bobo9si toate toate va





Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

dana, cum mai esti? prima haina a lui dominic a fost o pereche de sosete, inca nu stiam ce va fi, si in magazin m-am oprit la o pereche de sosete albastre si i-am zis sotului ca vom avea baiat!dar la el a fost totul diferit, pe vremea aia nu stiam ca se pierd sarcini, dar si la david am cumparat, contrar superstitiilor, tot asa erau reduceri, si mai aveam nevoie de una alta, dar cel mai mult am luat dupa ce l=am nascut, dar nu din cauza de superstitii ci ptr ca aveam de la dominic multe haine si ei cresc f repede.daca ar fi sa fiu din nou as lua haine si totul ca sa fiu pregatita

mav, sint bine draga mea, luasem o pauza ca ma simteam ca musca=n lapte, si inca un motiv, dar am revenit cu forte noi, cum mai esti?

liano, pai dupa ce m-ai surzit de cit ai tipat dupa mine, acu m-ai mai si invinetit toatacum esti?

bobo, imi pare tare rau ca te-ai alaturat si tu aici, prin cite ai trecut, si incerci de atita timp

mcrissa, m-am gindit la tine zilele astea, imi pare rau ca e negativ

mariana, bun rau tortu si m-am imbatat de la sampanie de am si uitat sa-ti zic un mare si din suflet "la multi ani" multa sanatate si numai bucurii!

mirelush, cum esti?

teo, dominic e f bine la gradi, vorbeste f bine acuma si franceza, educatoare lui zice de el "e un inger dominic" pacat ca acasa nu e chiar asa....da al meu pui iubit e. ma bucur ca mihnea e bine si ia in greutate, parca ieri asteptam telefonul de la tine....si are deja 1 luna!cind faceti botezul?

ignatica, te indrepti cu pasi marunti spre ceea ce se poate chema vindecare, e bine, continua asa, iti vei gasi forta in david, stai cit mai mult cu el. si eu as mai vrea inca un bebe, o fetita de data asta, si mi-e tare frica sa ramin din nou....si cind am ramas cu david imi era la fel de frica, chiar si mai frica, dar trebuie sa mergi mai departe

idaira, f interesant articolul despre infertilitate

lau, mi-ai lipsit atit de mult! bine ca ai net, iti multumesc si aici ptr gestul tau extraordinar!adica ne cunoastem doar de pe net, nu ne-am vazut nici vorbit niciodata, si tu, ca o adevarata piretena, mi-ai trimis numarul de paste de la revista mea preferata pe care nu o mai citisem de 5 ani un numar nou, si pe care mi-am adus colectia aici cu mine! si ce am mai vazut in pachetel? UN MARTISOR!!!!!!!nu am mai vazut unul de 5 ani, cind vii cu 2 valize nu te gindesti sa bagi si un martisor, merci din suflet m-a miscat tare mult gestul tau!

myry, bafta la eco pe 2 aprilie, si e super ca intri in maternitate.

acuma ca tot v-a fost dor de mine uitati cit am scris!daca am omis sa raspund la cineva trageti-ma de mina!

va pup tare pe toate aveti grija de voi

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Neatza fete cucuiete!
Pepsi cum sa zici ca tu porti ghinion? Tu ai incercat sa ii sugerezi sa se lase de fumat, insa a fost alegerea ei sa nu o faca. Tu esti o fata exceptionala. Trebuie sa fii puternica ca de fiecare data si sa treci peste acest eveniment trist. Te pup pe tine si pe copilasii tai.
Musette felicitari ptr bebe baietel.
Maryb ma bucur ca e totul in regula.
Mav bine ca nu au mai fost pete. Tin pumnii sa fie totul ok.
c.myry ce putin mai ai si tu. Sa incepem galeria? O sa fie totul bine si in curand o sa ai un bebe mic in brate. Io una abia astept sa imi vad bebelul.
L5845 ce bine ca ai in sfarsit net. Mi-era dor de mesajele tale.


bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Michelle imi pare nespus de rau ca te simti asa. Eu una te inteleg intr-o oarecare masura (zic oarecare masura ptr ca nu am trecut chiar prin tot ce ai trecut tu) si cred ca e normal sa te simti asa. Si cel putin pe mine nu ma deranjeaza si chiar ma intereseaza. Eu una va consider pe toate niste prietene si vreau sa iti spun ca in primul rand intru si citesc aici si abia dupaia la odisee. Uneori acolo parca nici nu imi vine sa intru. Parerea mea e ca toate meritam sa fim fericite si sa avem si noi bebelusii nostri sanatosi. Si cred ca pana la urma toate o sa ii avem mai devreme sau mai tarziu. Si bineinteles ca si tu meriti asta si o sa ii si ai pana la urma. E normal sa te gandesti la bebeii tai. Si io o fac desi la mine sarcina s-a oprit din evolutie la 7 saptamani si nici nu ii auzisem inimioara si desi acum sunt din nou gravida. Nu o sa putem uita niciodata ce a fost doar trebuie sa incercam sa facem in asa fel incat sa putem merge mai departe.
Nu cred ca pe sotzul tau il dezamagesti. Sunt convinsa ca sunteti alaturi la bine si la greu si e normal sa ii para si lui rau ca inca nu se intampla minunea.
Iti tin pumnii sa ai un bebe sanatos cat mai curand posibil!


bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Neatza fete dragi!
Va doresc sa aveti o zi frumoasa..chiar daca vremea de afara nu este asa! Cine serveste azi cafeaua cu mine?

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Michelle m-am trezit cu tine in gand. E adevarat ca dupa ce am citit si mesajul bobo9 n-am mai stiut ce sa mai spun. Ma pregatism sa iti zic "BA ESTI URMATOAREA".

Atat de multe fete dintre cele de aici care au pierdut:
- 1 sarcina (ex. Teo2rina, Musette, Jojo_miha),
- 2 sarcini (ex. Irlandeza, Irda, baby_r7, carminabulina, blueeyes, Mav, eu),
- 3 sarcini pierdute (ex. cristina26 si sa nu mai vorbim de Laura Ioana)
ACUM SUNT MAMICI SAU BINE MERCI INSARCINATE (plus altele pe care nu le-am mentionat in exemple).

Poveste lui bobo9 inca nu o cunosc, dar tu ai fost la doctor si este totul in regula. Sa gandesti ca tu ii "dezamagesti" pe oamenii mentionati este ca si cum ti-ai pune capul pe o ghilotina fara sa fii acuzata de nimic. Nu esti in nici un caz tu de vina. Daca e cineva care crede asta, probabil ca este un ignorant intr-ale femeilor. Nu stiu ce sa iti mai zic decat capul sus!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata fete dragi!

Pepsi multumesc mult,chiar mi-ar prinde bine niste sfaturi!In legatura cu ce ai povestit tu eu zic ca tu nu porti ghinion in nici un caz si sincer mare lucru nu-i puteai face mamicii aceleia ca sa o convingi sa se lase de fumat.Si eu cred ca asta e cauza pt care i-a murit bebelusul dar nu e vina ta si nu aveai cum sa o ajuti mai mult decat ai facut-o.Tu continua cu sfaturile despre alaptat la mamicile care au urechi sa te auda!


Ignatica multumesc mult!Abia astept sa te mai linistesti un pic sufleteste si ai sa vezi ca vei ramane din nou si de data asta sigur va fii cu final fericit!

Cmyry m-ai facut sa rosesc!in primul rand prima fetita de care se va indragosti baietelul meu va fii a ta,sunt sigura de asta!sa speram ca si ea il va placea pe el!tin pumnii pe 2 aprilie!


Liana30 merci mult,sper sa se transmita si la tine acolo la unguri,eu iti trimit un pupic si sper sa se prinda!


Monysorescu si de la tine astept sfaturi mai ales ca ai tot baietel si vei naste inaintea mea!

Ninia


asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

14+

Mergi la inceput