Durerea unei pierderi de sarcina (67)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Pepsi iti inteleg tristetea, frustrare ca totusi ai incercat sa faci ceva dar poate nu de ajuns de mult, revolta chiar, gandurile ca ai judecat-o aspru (sau as zice eu mai degraba ca ai EVALUAT corect o situatie). Nu porti ghinion nimanui. Nu exista asa ceva. Cred ca nu e bine sa iti faci procese de constiinta pentru asta. Sa fi fost si sora ta geamana si puteai sa o si batzi, daca ea nu vedea cu ochii ei problema nu ar fi interesat-o. Saraca probabil ca sufera foarte tare acum chiar daca nu prea si-a dorit copilul, ajut-o ca la asta te pricepi de minune, daca crezi ca mai poti!

Idaira [floare]. O sa pastrez linkul. Nu am vrut sa citesc acum desi sunt sigura ca este foarte-foarte interesant.

monusorescu, liana, myry, IreneCAM, irinabobe (de care nu am mai auzit de la o vreme), consi_s, dan_ny

Incerc sa ma bag in lista si sa modific pe acolo ca-s cateva chestii care nu-s la locul lor.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Musette, ce faci bre? Ai iesit deja sa iti petesti baiatul? baiatul tau sa faca bine sa astepte fetita mea, ai auzit? Sa nu il dai altcuiva....ca te bat!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Am uitat parola, so no can do...

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor,
Michelle, imi pare foarte rau ca esti asa de deprimata. Te inteleg att de bine si as vrea sa te pot ajuta cumva dar tu esti singura care o poti face cel mai bine.Nu pot decat sa-ti spun ca sunt alaturi de tine si te imbratisez cu drag!
Stiu ca e greu dar trebuie sa crezi ca va veni si ziua cand vei avea copilasul mult dorit!
Flavia, e foarte dureros ce i s-a intamplat acelei femei dar nu este cazul sa te invinovatesti tu de ceva.Sunt sigura ca ai facut tot ce a depins de tine,restul...
Eti o fata minunata si nu ai putea purta vreodata ghinion cuiva.
Musettepink, felicitari pentru baietel!!!
Andreea, ce putin mai ai si iti tii copilasul in brate!Sa ne anunti neaparat sa facem galerie!
Mav, ma bucur ca esti mai bine,ai grija de tine si de bebita din burtica!
bobo imi pare rau ca ai trecut prin atatea incercari.Iti doresc multa putere sa mergi mai departe si sa te ajute DD ca intr-o zi sa iti implinesti visul!
Alinushca, si eu sunt printre fetele care au pierdut 2 sarcini,din pacate!
Liana, si eu te

Va pe toate fara nici o exceptie!



Mirela 18w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

gata, reusit cu lista, updatat.

blueeyes, scuze pentru greseala. te trec in lista cealalta cu 2

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

fetele, vedeti ca am pus poza de la eco de ieri.

maryb 7+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

alinushca si michelle va multumesc mult ca v-ati gandit la mine. am vrut sa iau o mica pauza de forum pentru ca atata timp cat citesc aici mi se pare ca sunt intr-o cursa pt bebe. asa ca am vrut sa incerc sa ma distantez putin de idee si sa incerc in liniste. la mine vestile sunt urmatoarele: eu am fost la eco in z14 si aveam un folicul de 27 mm si endo 6,5 mm.maine ma duc iar la eco sa vad daca s-a spart foliculul. dr a zis ca nu imi da pregnyl decat cand stie sigur ca nu se sparge, pt ca idee nu este sa obtinem o sarcina ci sa o si ducem la capat si nu vrea sa intervenim foarte mult ci doar daca e cazul. asa ca astept cu nerabdare ziua de maine sa vedem cum stau.
Flavia nu te mai gandi la prostii. suntem aici atatea fete care au pierdut sarcina fara sa fumeze, etc. deci nu este vina ta, a fost doar o intamplare nenorocita. stiu cat esti de sufletista, stiu cum ne-ai sustinut pe toate si stiu ce suflet bun ai asa ca sunt convinsa ca ai facut tot ce se poate face pentru a o ajuta. te pup si ii pup si pe dintosi, si ai grija de tine.
oana felicitari! (scuze pt intarziere)itit doresc sarcina usoara si promit ca la galeria pt nastere voi fi pe faza.
bobo imi pare rau ca ai ajuns aici dar fetele te vor sustine si ajuta foarte mult, asa ca nu vei mai fi singura.
michelle luna asta sigur e randul tau asa ca eu astept vestea.
mav ma bucur ca totul e bine si iti tin pumnii sa mearga asa in continuare.
monysorescu felicitari pt baietel vreau si eu reteta!
va pup pe toate fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

va multumesc tuturor pentru gandurile voastre bune si ma rog sa fie bine si de acum inainte.

va pup dulce pe toate si va imbratisez cu drag.

maryb 7+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

irinabobe, gand la gand cu bucurie! te inteleg foarte bine cu luatul de pauza de la forum din cauza cursei... chiar si insarcinata fiind sunt zile in care daca intru pe forum imi vin tot felul de idei nasoale si incep sa ma ingrijorez si alte alea asa ca mai stau si deoparte. foarte bine ca incercati fara pregnyl si sper sa mai creasca nitel endometrul ala. oricum, la cat e de micutz, presupun ca iti vei pune utrogestan dupa ce s-a confirmat ovulatia, nu ? ca sa ajute fixarea , implantarea, etc. Asta nu prea vad cum ar putea sa faca rau... Si cu pregnylul nu-i asa mare branza daca il faci 1 data ca sa se sparga. Eu ce sa mai zic ca bag pregnyle in mine la 4 zile la 4 zile de cand am ramas? Iti spun eu ce se intampla: edem. Dar mergem si asa mai departe ca totul arata bine pana acum. In liniste sa incerci si de aici inainte. Nu lasa nimic sa iti ia linistea asta, asa e cel mai bine! Tinem pumnii sa iasa bine si cu rabdare si liniste sigur iese repejor! Dar ai grija cu endometrul ala. Eu am avut avort menstrual ca si tine dupa prima sarcina pierduta taman din cauza progesteronului care nu-si mai revenise la normal. Asa ca am suplimentat.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

'neatzaa.
Ninia beau si cafa cu tine//multam iau si o..sttt da sa nu ma spui da?
va pupp pe toateeee


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput