*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

fetelor, cand va spuneam ca matei e un mancacios nu ma refeream la faptul ca mananca mult ci des , imi vine sa ma urc pe pereti .A inceput sa manance ca atunci cand amvea o sapt. nu mai pot de somn se trezeste la o ora jumatate ,mananca 5-6 min adoarme si nu il pot trezi in nici un fel si uite asa pana la 5 dimineata cand omul crede ca s-a incheiat noaptea . .......ufffff

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Se pare ca avem iarasi o noapte de pomina......nu ne saturam la san, nu dormim deloc...eventual atipim 2 minute si ne trezim urland.
Peste zi mi-a fost agitat also.... mi-a stat treaz de la 8 la 11 si apoi de la 1 la 5... doar agatat la san, altfel urla ca din gura de sarpe.
De obosit e obosit, caci casca des,dar nus tiud e ce nu doarme, saracutul. Sa fie un ALT prag de crestere???
Ca sa nu mai zic ca, sanii sunt iarasi moi si flasci... zici ca nu mai exista picatura de lapte in ei.

Offfff.....sper sa adoarma curand, ca sa nu mai planga saracutul.
Ca sa nu mai zic , ca si noi suntem un pic mai mult obositi fata de obicei.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

neata zuzici!
Am intrat sa ne laudam si noi k azi am implinit 3 luni...wow si deja ne putem lauda cu o colectie de rochite...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

felicitari lala pt cele 3 luni .... am vazut poze cu printesa ta , e numa' buna de rontait la ea:-)

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

neata zuzici!
Am intrat sa ne laudam si noi k azi am implinit 3 luni...wow si deja ne putem lauda cu o colectie de rochite...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!




felicitari pt cele 3 luni!!!..bibi e frumusica foocc!!sa-ti traiasca!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Mda ... unii se plang de bebei mancaciosi , eu am intrat sa ma plang ca Matei nu mai mananca ! Aproape deloc . Cinci minute , de vreo 3-4 ori pe zi , noaptea o singura data , maxim doua ori . Ca sa nu mai spun ca am o jalnica banuiala ca mi-a slabit . Peste vreo ora mergem la medic , sa vedem daca e adevarat .

Ergo , productia de lapte lasa de dorit . Iar dumnealui deja scuipa sanul , dupa apoteoticele cinci minute . Am crezut ca are candida pe limbuta , dar n-are . Se mai screme de crampe , dar nimic spectaculos . Am vazut si mai rau acum cateva saptamani .

Haideti ca va las , ma duc sa ma imbrac . Intru mai tarziu sa va zic ce-am facut .

Pupici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Virgo imi pare rau...pt ce se intampla cu puiutul tau,dar capul sus mamico...poate ca totul e bine sau daca nu sigur seva rezolva...nu mai fi suparata ca transmiti stareata si bebelusului.
fetelor multumim mult...si bebeii vostrii sunt niste scumpi...sa stiyi k si eu chiar daca nu nominalizez aproape deloc urmarezc toate pozicile...numai k Bibi are "treaba cu mine"...exact can ma apuc de mancat,exact cand intru in cada,exact cand am ceva de facut...si cate o data ma trezesc zicandu-i :"Las-o si pe mami sa...".,de parca ar stii ea ce vreau eu

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



LALA, SA-TI TRAIASCA PUIUTA SI SA FIE SANATOASA!! E ASA O DULCICA!

TINA, LA MULTE LUNI INAINTE ..

mitsule nu te mai chinui cu mama ta .. pur si simplu fa-te ca nu o auzi .

miri cum e cu mama prin preajma?

remiclea sa-ti traiasca bebele crestin! foarte frumos botez ati avut!

noi ne pregatim sa o taiem catre tara .. sa facem un gratarel. i-am facut bagajul lui bitzi, acum asteptam sa se trezasca, sa pape si sa plecam la aer curat!!

am facut si niste pozute ieri dar le incarc alta data caci sunt in calculatroul meu .. am imbracat-o pe bitzi in rochita, Doamne ce bine ii statea. aha .. si am cantarit-o asera si are 6060 grame ..grasuta lui mama.





Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Elenuta multumim...si la multi ani si voua,multa sanatate si fericire...pt ieri...mai bine mai tarziu decat niodata

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

aurel_cris[s
adab

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput