*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Miri, suntem de acord in multe privinte..din cate vad eu..e de bine!! Abia astept sa te cunosc in realitate!! Anul asta neaparat tre' sa venim cateva zile la Bruxelles!! Cum e cu mama ta ? Cred ca e foarte fericita ca-si vede nepoteii! Aaa..si eu ma cert cu mama cand ne vedem, pentru ca avem aceeasi fire...Dar o iubesc de numa, si ea pe mine la fel...de asta ne impacam repede! Te pup!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Merci mult fetelor, ma bucur ca va plac pozicile noastre...

Offf, mie nu prea are cine sa-mi faca poze, sotul meu vad ne face cam rar, asa ca mai mult eu sunt cu pozatul lui bb, dar in felul asta eu nu prea apar in poze...

Miri, poza care iti place tie mi-a facut-o Andrei...

Apropos de sotul meu care nu prea ne pozeaza... Am vazut ca vorbeati despre ajutorul dat de sotii vostri... Pe mine ma ajuta f mult, se implica cu adevarat in cresterea copiilor... Cand e el acasa (si e destul de mult cu mine, ca si el e tot profesor si are anumite zile cand e f liber, nu are ore, sau are ore putine), numai el schimba pampers-ul bebicului, dupa ce il alaptez il plimba prin casa sa faca "bac" (inclusiv noaptea), ii face si baita (la baita eu sunt mai mult pentru distractia bebicului)... Asa a fost si cand era Andrei bebe, si acum e la fel... Nu stiu ce m-as face daca nu m-ar ajuta cu copiii, nici nu concep altfel, cred ca as claca...




Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor ma duc si eu acum la nani, poate apuc sa dorm un pic pana se trezeste teroristu' mic...

Miri iti urez "bafta" cu mama ta! Sa va intelegeti bine si sa nu va enervati...

Uff, adevarul e ca la capitolul "mama" eu sunt tare sensibila, am ramas cu o rana mare in suflet de cand a murit mamica mea iubita acum 10 ani (eu aveam 21 de ani atunci)... Tare mult ar fi vrut si ea sa aiba nepoti, dar nu a apucat... Ii vede doar de undeva din ceruri... Am avut o mama extraordinara dar am pierdut-o cand avema mai multa nevoie sa fie langa mine, si de-aia sufar si acum...

Hai ca nu vreau sa intristez atmosfera pe-aici...
Va pup si somnic usor,

Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Multumesc, fetelor, pentru incurajarile in legatura cu mama.... miri, si la noi e la fel... Mama, in esenta, e fascinata de Conrad si "da cu sfaturi" dupa mine... E chiar sufocanta, iar eu nu suport ca cineva sa imi bage ceva pe gat; daca am intrebari, le pun si accept raspunsuri doooh, dar nu sa imi dea sfaturi gratuite. Ah, acum am vazut ca si tu esti taur Si scuze ca nu mai stiu cine a intrebat dar da, mama preda undeva la tzara si are un "colectiv" taaaree bun de batut in gura! Sunt numai taranci d'alea batute in cap cu paiu' care toata ziua vorbesc despre mileuri si saltele de relaxa... Si de fetele lor virgine care uda florile si lustruiesc parchetu' de la 5 ani. Of, Doamne! Si parerea unor astfel de elemente este foarte importanta, orice eveniment din viata lu' mama are nevoie de aprobarea "clanului" de clevetitoare!
laura_dimitris, merci mult, esti o dulce! din tot sufletul, dar mi-am luat si sterilizator si pompa... Oricum, ma incanta generozitatea ta! Sa iti traiasca

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Inca ceva inainte sa plec la culcus, m-am apucat sa scriu povestea nasterii bebicului meu si e aproape gata... Maine cred ca o postez, daca mai aveti rabdare sa mai cititi asa ceva...

,

Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

tina la multe luni si ani...felicitari pt lunuta implinita!!!(hai k inca nu e 12)...
ma bag si eu la filmulete si pozuci...daca nu revin cu pareri inseamna ca m-a luat somnu...k am avut o zi tare grea....a trebuit sa ma impac si cu mama(marea suparare era ca a auzit nasa discutia noastra si s-ar fi suparat nasa)...k se sinusidea femeia(se certase si cu sormea),a avut si un preinfart(curios da nu prea o cred,sper sa nu ma insel)...si intr-un final vroia s-o bata pe sormea k de ce ma sunase sa-mi zik ca vrea ea(mama)...sa se omoare....of nu mai pot...
Mitshule se aseamana tare mult cu mama ta,dar diferenta e ca nu ne-am inteles...dintotdeauna,am primit o educatie,cu "careaua",furtunu de la masina si o data un telefon fix pe langa capatana...si acuma vrea intelegere,mi-e cam greu

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Tina vrei o bataita virtuala?normal ca avem rabdare...si chiar asteptam povetea nasterii printisorului tau...si mai sunt zuzici care nu au postat povetile....pai dc???

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

buna fetele!!

despre cele doua-trei-patru limbi, copiii pot invata bine 2-3-4 limbi si pot face diferenta intre ele, si cu copilul cel mai bine folositi limba pe care o simtiti voi materna si in care il puteti iubi cel mai bine! stiu cazuri in care copiii s-au apucat sa invete limba materna a parintilor la adolescenta, cu reprosurile de rigoare ca nu l-a invatat de mai demult (adica cazul unui prieten, mama romanca, tatal englez, crescut la Paris doar de mama in franceza...)

am vazut iarasi poze, ce special e fiecare copil si cum are fiecare frumusetea de inceput...

miri, multumesc tare de aprecieri, daca eu sunt echilibrata atunci tati e de-a dreptul buddha, pentru mine asta a fost de la inceput garantia ca o sa ne fie bine impreuna! oricum, ia de la mine un pic de forta si de liniste si de dragoste sa te ajute in zilele urmatoare

Alina023, si sfatul meu e sa nu faci nimic pripit, trebuie sa faci ceva la care si mintea, si inima sunt de acord. asta avand in fata ochilor tot timpul imaginea copiilor, acum si peste ani...E bine ca stai acum si chibzuiesti, se mai decanteaza! imi pare rau ca te-am intristat cu faza cu 'nasoala', dar trebuie sa nu uiti ca relatiile virtuale sunt mai 'psihanalitice', asa, adica te lasa sa-ti imaginezi orice despre celalalt si face conversatia mai usoara. adica eu cu aia mica acasa n-avem prea multe texte, dar cand mai vorbim pe messenger (de lene sau economie) sa vezi ce emoticoane si pupici ne trimitem...

noi facem maine 2 luni! a propos, la multi ani pt Bitzi, ellenuta!

a, sa va spun ce am descoperit aseara: povestea nasterii lui Serban a fost pusa pe site aici: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1328 si cu poza noastra... aveam la subiect la 'Nasterea unei stele' mesaj de la Mirela-desprecopii ca e transformata in articol. si cand am vazut-o acolo asa tare m-am emotionat, fetelor! ca evident ca am si recitit-o, si parca e ca ieri, dar in acelasi timp atat de demult...o nastere in trei capitole si un epilog...

Va sarut tare,

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Lala20, cand ma uit la pozele cu Bibi, zau ca-mi vine s-o iau in brate si s-o strang tare tare!! Mi-e asa drag de ea!! Nici nu zici ca s-a nascut prematur..are niste falcutee...! Pup fetele!!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

miki multumim de aprecieri...eu cate o data as strange-o in brate...atat de tare ca ias face rau...of sunt asa mandra de ea...si eu chiar refuz sa o tratez ca pe un prematur...de ciora...isi lauda puiul...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput