Piticlontzi de iulie-august 2004 (249)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

leeloo, cand ai timp, da-mi si mie pe Pm te rog firmele de care spui, eventual site pe net daca stii...

ema, nu ma face ca te pun sa imi aranjezi un dormitor!

Alice!!!! Ce e cu tineee???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

voi va dati seama k de treijde ani de cant iegzist, nu m am vopsit never ever la par Iar acum astept sa mi iasa firele albe sa o fac ... de leneee nush ce se va alege de planurile mele marete de infrumusetare



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

madam spiil da` stiu ca ai imaginatie nu gluma, pai io po sa stau cu okii`nkisi mult si bine, geabaaa;))
cristal, crez` ca`s mindra de mine? asta`i din seria cu si despre copii:D
papa, dete jos de pe rafala si hai ca vine uichendu`
mac sa vad cupiii andreei
edit, vazut, tare`s frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal in link-ul ala sunt nuantele din categoria saten si mai inchise, daca dai de sagetuta in stanga se plimba cutiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Vezi Roxi, asa tre sa lucrezi cu mine, mura'n gura...aia cu miere....mmm...frumos. De abia astept sa ajung acasa...:)
Daria, multi inainte! Nu te plange ca altii stau mai rau . Eu am 36 si m-am vopsit o singura data si atunci numa' din greseala, pen' ca se vopsea prietena mea si a cumparat un tub mare si m-am gandit ca n-o fi foc...
A fost, ca am dat vopseaua jos cu foarfeca, dar asta nu se pune...:))
Carmen, eu cred ca nici tu nu stai degeaba daca inchizi ochii, numa' ca nu e vorba de mobila si decoratiuni...:))))

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Deci fuga fuga sa nu te scap...si sa pleci din englezia...cristal pleaca nitel urechea aici...io nu-s coafeza...da am un par cam de care detii si tu....plus ca...io la coafor am fost in ultimii 8 ani de doua ori.so...spuma de par la parurile noastre e...rau...al inaspreste,incurca,incilceste...nu mere.Daca tot esti pe meleagurile alea fa un pustiu de bine si cauta asa:Firma John Frieda...doua produse
1.Frizz-ease ultra strong serum
2.Frizz-easy perfektions finish creme.
din tot arsenalul de produse...astea-s singurele care calmeaza claia mea.seru al dai dupa ce te-ai sters cu prosopul,numa doi stropi intinsi pe palme si dai prin par iar crema cind e uscat,al calmeaza si aranjeaza...tot asa,cit o aluna in palma si dai prin par.In Ro cica nu ar fi...acvolo la mama firmei astea...fara indoiala gasesti.Scumpe sa lesini nu-s..eu dau aci 13 euro pe ser si 8 pe crema.Ptr. ca eu m-a spal zilnic pe cap imi ajung o luna.Daca te speli mai rar de o zi...fa si tu o socoteala.Eu zic sa nu eziti...pin la marca asta am incercat sumedenie...nimic n-a mers...de asta m-a tundeam mereu scurt.Hai te pup...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

A,si inca un amanunt...vopsesti prima oara tot parul iar pe urma exact numa ce creste...eu asa fac...deci mi-am pus culoarea care o vreau pe tot parul initial...iar pe urma cam la 6 saptamini vopsesc cu aceeasi culoare da exact numa ce a crescut.in felul asta nu inaspresti parul si mai si...pluis ca e uniform.dacva al vopsesti pe tot de fiecare data...risti sa-l strici sa se usuce intr-un hal far de hal...capata aspectul ala de matura...si nici cu mama uleiurilor nu-l mai repari.Hai ca te-am zapacit destul pe azi.pup





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ce ma 'nerfati cu paru vostru [:P] io am de 2 bai si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

lasa nervi ca nici a meu nu e de mai multe.Mey,mobila neagra cu ce...cu alb cumva?adica dusumele si mobile negre plus vaze,lampi globuri pe dusumele pe la colturi ,albe?cam asa ceva...si pereti o culoare neutra,un gri...am vazut un dormitor alb negru...sa pic nu alta...cel mai mult mi-au placut draperiile care erau de fapt siraguri de margelute mici negre pina in podea.Ce pacat...ca io mi-am dat inima unui alt gen de dormitor...stil oriental cu baldachin de fier forjat cu stilpii inveliti in organtza...de la un set de pat adus de mario din dubai mi se trage...ceva brodat cu püietre...un vis de vis.De nu venea omu cu asa ispita...m-a infingeam la un dormitor alb negru...rafinat elegant.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Mey,mai da-ti si voi peste gura...ca vaz ca nu-mi mai tace fleoanca...nu m-a trimite nimeni la oale in bucatarie sa fac de-ale gurii?




Mergi la inceput