Piticlontzi de iulie-august 2004 (249)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pt Amironeanu : www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/9650/Baigli/" target="_blank">baigli
Felicitari iepurasului mic ! Am vazut pozicile, moama cat de frumosi sunt amandoi ! Minuni !!!
Adema, zbor usor, drum bun, sa ne scrii cum ajungeti !




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea m vaaaaiii ce copchii frumosi!!! si pozele cu cornitele mi-au placut, si ca aveti voi fetele jachete la fel... super familie sunteti! spor la invatat si succes la examen! da, ma apuc da bucatarit...cozonaci, pasca, friptura, oua vopsite. Patrick o sa fie in delir cu ouale
Adema drum bun!
Gabi imi place extrem de mult ideea biroului englezesc, are un farmec extraordinar! si tapetul in dungi late merge de minuneeee!
Ema combinatia aia de care zici tu o ador si eu, bleu-marin cu auriu... la scaune este exceptionala! da un are "clasic"
Ioana poti da oricare dintre cele doua, sunt din aceeasi categorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Noi am dat o tura de oras. E incredibil de frumos si de cald. Astia au umplut trotuarele cu masute si scaune, terase super! E prima data cand prind aici asa atmosfera de vara...

leeloo, venim in tara acum. Apropos de paturi, eu tot asa vreau fara rama si nu prea am vazut. Ca si eu am mare talent de a ma lovi la pocioare in colturi.Cele mai mari si practice paturi le-am vazut la Bellona, dar nu mi-a placut restul mobilei.

Nu stie nimeni nimic de Simona- BlueAngel?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Adema...deocamdata sunt nori...mai pe seara se insenineaza...maine sunt 15 grade.Sper inAmsterdam sa fie ok...oricum nu-s multe ore de zbor...v-a doresc o calatorie cit mai placuta.
Gabitu,am scris citeva rinduri.
Amironeanu...puii sunt frumosi frumosi.Colectia e deja prin magazine...din pacate aportul meu a fost fff mic...numa de colectii nu mi-a ars.
Carmen eu aveam intr-o vreme vise cu un prof de la design...spre deosebire de tine cum cascam ochii...ai povesteam cu lux de amanunte omului...deja cind vede mazde rosii sport...al apuca pandaliile.A stat de l-a pindit sa vada cine e...de cind l-a vazut urcind in masina...nu mai suporta mazdele.
Oliv...i-am povestit de fanteziile lui Sorin...tot s-a luminat la fata....hai sa mergem in america...ai vizitam...iti vezi si tu iubirea in carne si oase....un turbat.asta ar fi in stare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

mey Roxana...ori pereti tapetati cu asa ceva si mobila stil alba...moama ce feerie,ori ceva crem sidefat pe pereti cu draperii,pernute pe canapea si tapiteria la scaune dungata ...deci am cautat stofa ptr. draperiile mele si am vazut niste mostre...sa m-a tavalesc de placere...si scumpeeee.aoleu...da merita.eu planific la vara o redecorare totala...si vreau oliv inchis pe pereti,mobila cred ca ai vazut culoarea iar ca sa sparg peisaju monoton draperii si restul textilelor in dungi late oliv cu crem si auriu.Inchid ochii si vad cum ar fi...deja sunt in extaz...mai zic ceva da sa nu m-a eie la fuga ...imi trebuie si aplicatii de alea gen stucatura...cum se purta pe vremea lui ceasca prin ro...stiu ca par oripilante...insa peretii mei au 4 m inaltime,contrastul crem tavan cu oliv perete...eu zic ca da super bine ceva aplicatii la imbinarea tavan perete si pe plafon,si in jurul lampadarelor,,,insa trebuiesc vopsite cu bronz auriu neaparat.Ce zici...iti poti imagina ceva din toata logorea meaß




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Meteorologul de serviciu anunta ca in Bristol ploo, ploo, ploo...Si nu se anunta vremuri mai bune.
O sa fie un weekend interesant. In principiu pentru ca orasul e pe dealuri....e frumos sa te duci la plimbare, dar ca sa ajungi in centru tre' sa cobori. Problema e ca la sfarsit cand sunt deja obosita tre' sa urc dealurile ceea ce nu ma gadila pe niciunde "momental".

Aseara John se intreba retoric la telefon ce o sa-i mai povestesc in dimineata asta ca mi s-a mai intamplat. Imi face placere sa va anunt ca nimic...:)))
(Doar daca nu descopar ca intr-adevar ca mi-a iesit smecheria si am amestecat solutiile cum trebe...in care caz s-ar putea sa iau premiul Nobel si o sa auziti de mine la radio...)

Carmen...hai bre da-o'ncolo...cheloo?! Nu zic, canta bine...dar daca nu te potolesti te spun io lu' Pasa!
Ema, arati bine! Iar cosuletul e tare simpatic. Ricu e un frumos...nu ca nu ar avea cu cine s semene si ca nu stiti asta...:))
Multumesc de sfat. A aparut acum Casting de la Lóreal si zic ei ca nu contine amoniac...Atunci cand ma intorc o sa incerc un saten cuminte sa vad cum merge. Pe de alta parte trebuie ca pe langa sampon, balsam si cateodata o masca de par sa-mi iau si ceva spuma ...dar la asta chiar ca nu ma pricep.
Daria, ma bucur ca incepe sa treaca. Sper sa afli ceva cat mai concret dupa rezultatele de la analizele alea.
Olivia, simpatic Luca. Ai grija sa nu i se sparga urechile...hihihi...Daca se trezeste numai o data pe noapte chiar ca sunteti pe drumul cel bun.
Anca, ma bucur ca v-a trecut conjunctivita. E bine ca Bianca e ordonata la gradinita, Maria face si acolo tot ca acasa pentru ca le-a intrat pe sub piele la educatoare.
Gabi, frumos...va urez sa iasa amenajarile exact asa cum le doriti...
Ema, ca veni vorba de femeie in casa, daca Gabi are casa intr-o zona din Ilfov, pe langa un sat ceva, ar fi usor sa gaseasca o femeie care sa vina sa faca curatenie destul de ieftin...sunt o gramada de oameni amarati prin satele astea, totul e sa si doreasca sa munceasca...
Ioana, sper sa nu fie rau cu mucii. Eu acc/fluimucil nu prea folosesc...Ambroxolul e la putere.
Adema, sa aduceti ceva soare cu voi. Zbor placut!
AndreaM, felicitari pentru dintisor! Sunt niste dulceti si Stefi si Matei...imi vine sa-l fac pe al treilea...:)))
Spor la munca si te asteptam cu vesti bune...sa ne spui cand dai examen ca sa tinem pumnii stransi!
Roxi, spor la bucatareala...Ma ingras numai din citit...

O mare problema pe care o am eu aici e ca nu am loc in camera de exercitii...Sper sa nu am un soc atunci cand ma voi urca pe cantar acasa!!!

O zi frumoasa tuturor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ema - nu sunt oripilante aplicatiile alea - si mie imi plac acolo unde se potrivesc - pentru biroul de care iti spuneam si noi ne gindeam la asta - merg aplicate sau la imbinarea perete-tavan, dar am vazut si peretele impartit in doua feluri de tapet - uni jos, apoi astfel de aplicatii si deasupra pina sus tapet din asta in dungi de care iti ziceam. De fapt dungile nu sunt alb curat cu galben, sunt tot un fel de alb-unt si cu galben, da foarte bine, sau cel putin mie imi place...Multumesc de comentarii - ti-am mai trimis ceva si mai vorbim cind ai tu timp sa te uiti si sa comentezi...

Adema - mai gasesti prin Bucuresti paturi din astea clasice - inca mai sunt firme care fac mobilier masiv, in special pentru Italia, si acolo gasesti paturi fara rame din astea.

Amironeanu - ma duc acum sa vad pozele voastre!

Deci Andries a petrecut bine - pai la noi de ce nu intra sa ne povesteasca si ne lasa pe uscat...?

EDIT - am vazut pozele Andreei - frumosi, frumosi, amindoi copiii - Mateiu-micu e o dulceata, Stefi e o domnisorica in adevaratul sens al cuvintului (de ce ai tuns-o ? - ii statea foarte bine cu parul mai lungut, dar ii sta bine si asa...)

Gabriela 29+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ema daaaa, ff misto. numai ca eu sunt in perioada de mobila neagra, simpla, mica. minimalista cica .
din istoria draperiilor & co sa va povestesc ce minunatii gasesc eu pe aci. exista o maare hala denumita generic "confiscate". umbla legenda ca sunt marfuri confiscate din vami si din punctele de comert din zona libera ca nu au in regula diferite acte si puse in vanzare la preturi mici. dar asta inseamna preturi de nimic! deci am luat niste material de draperii din organza de matase din aia care costa 100 de lei (noi) metrul in magazinele jmechere cu 20 de lei metrul . bej-aurie cu reflexe mov-lila de moare toata lumea care le vede. mai sunt p-acolo jdemii de prosoape de super calitate la super preturi, nebunii de bucatareala pentru care eu is lesinata and so on.
nu mai stiu ce sa zic (azi am logoree da am terminat niste fise importante si epuizante si acum ma descarc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal bravo ca nu ai mai avut evenimente, asa da!!! succes la premiu nobel. eu ma vopsesc cu casting de vreo 5-6 luni si imi place mult. eu acum sunt cam www.lorealparis.ro/Catalog/product.asp?idproduit=%7B5ABCE843%2D3E04%2D4BD1%2D9E4F%2D7B41FF185BCD%7D&idfranchise=%7B1093E843%2D9A1E%2D4018%2D8D19%2D2E25E928D652%7D&idobjLien=%7B9C0AD649%2D0D49%2D4319%2DAACD%2D20602AAA067D%7D&idobjLienfranchise=%7BB72C59F8%2DAA9A%2D4796%2D93C0%2D4C89670A925D%7D&NomMetier=Vopsea pentru par&lienMetier=http%3A%2F%2Fwww%2Elorealparis%2Ero%2FCatalog%2FHairColor%2Fhaircolor%2Easp&SmallPic=%7B3E7DEB1D%2D4C04%2D41DE%2D84D8%2DA76FA5F916D4%7D&type=" target="_blank">asa, nuanta de blond deschis.:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pai e brunet si ciocolatiu acolo...Cred ca asa o sa ma fac! Oricum nu ma pricep...
Roxana, cred ca as vizita hala aia saptamanal...:)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput