*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

buna fetele,

mi-am adus aminte ce vroiam sa mai zic.

pe prospectul la sab simplex scrie ca la sugari se da la fiecare biberon. eu ii dau la fiecare masa (inainte). dar ma rog, noi avem si zile cu 4-5 mese . scrie acolo ca substanta activa nu se asimileaza, deci pericol de supradoza n-ar fi. o sa incep sa iau si eu, ca ma balonez si zici ca sunt iara gravida la inceput.

Alina, e greu de spus ceva in situatia ta.
in primul rand, cum a spus si simona, nu sapa si nu-ti bate capul. infidelitatea si flirtul la barbati sunt manifestare a spiritului de 'vanator' la care unii nu vor sa renunte. si crede-ma, ca mi s-a intamplat sa fiu amanta, o relatie din afara nu ia din relatia de cuplu. poate doar timp.
eu i-am spus sotului ca singura chestie despre infidelitate la care tin e sa nu aflu. stiu ca e posibil sa se intample, dar in cazul ala nu vreau sa aflu. si inca ceva, sa nu fie nasoala. macar sa se dea la bunaciuni daca are ganduri de-astea.
Asta legat de banuielile tale. despre celelalte, povestea e luuuunga.
poate te-ar ajuta mai mult daca ai deschide din nou subiect separat sa putem scrie acolo mai pe larg/lung.


Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Offf, nu fetelor - nu sunt suparata pe nimeni.
Nu am mai scris deoarece am tot fost in sah' cu numele. Nu mi-am imaginat niciodata ca va trebui sa trecem printr-un timp atat de greu in aceasta privinta.
Mi-a parut rau ca v-am spus de varianta Tony Jayden si v-am tulburat si pe voi.Imi cer iertare.
Desi incercasei sa accept si sa ma invat cu varianta aceasta, in adancul inimii tot David era si in cele din urma a ramas David Steven.(In Ro' Steven = Stefan).Am trimis hartiile si lupta a luat sfarsit.Fug ca s-a trezit David si trebuie sa-l alaptez.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gina multumim de capitol .. vad ca ne citesti, ne urmaresti dar dc nu ne mai scrii? esti suparata pe noi? ce am facut?

gatta saratzica este o dulceeeee!!!

dany pozute cu mariuca nu ne mai arati si noua???

miki ce frumoasa este sara ta!

laurici mai intru acum sa vad port bebeul!

bitzi a mea e cam maraita, eu tot am impresia ca arde dar ii iau temperatura si nu are .. aseara arata 37,5 dar azi maxim a fost 37,4 .. si mi se pare cam ragusita .. off .. ce sa fac?? am tras si o sperietura groaznica .. o tineam pe umar si mi s-a parut ca tremura asa ca la frison .. mi-a inghetat inima .. am mai tinut-o, am mai pus-o jos sa vad dar nu am vazut nimik ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by alinaatudor

Gatta ..frumoasa Sara..si nu te mai stresa cu greutatea...acu o sa spun ceva care sper din suflet sa nu supere mamicile cu copii grasuti...
sa nu crezi nici o clipa ca cei grasi sunt mai sanatosi..s-a dovedit statistic ca greutatea din copilarie va influenta greutatea la adolescenta siu maturitate..cel mai bine pentru copil este sa fie in limite..si sa fie proportionat...nu trebuie sa fie gras..
stiu ca mamicile au o problema cu "buclele" de pe corp ale bebelusiolr..nu inseamna ca e si ok..deci...fata ta e numai bine

Alina si Stefania



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste



Alina Multumim frumos

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Ellenuta nu am reusit sa-i mai scot Mariucai poze dar cat de curand incerc sa-i fac cateva si va anunt cand le pun la album

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Miky , Ellenuta , multumim de aprecieri . Si printzesele voastre sunt niste bombonici.

Ellenuta , calm down ...temperatura luata rectal se considera febra daca depaseste 37.8 ...cat despre frison , nu poate fi vorba. In primul rand , bebelusii nu stiu sa tremure . Daca intra in frison , scot niste icnete asemanatoare celor pe care le au cand vor sa faca kk si nu pot. Cam la fel se manifesta si convulsiile , adesea se confunda frisonul cu convulsiile.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gina si noi credeam ca esti supi .. cand colo voi va agitati din cauza numelui. imi pare bine ca ati ramas la david , e un nume super frumos!

dany asteptam s-o vedem pe grasunica!

miri nu ne lasa asha .. unde gasim chestia aia cu curba de crestere?????

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


gatta saru-mana de lamuriri!!! m-am mai linistit .. Doamne, inghetase inima in mine ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Gina , ce bine ca nu esti suparata pe noi

Foarte bine ca ai ramas la vechiul nume "David " si parca suna mai bine David - Steven . Vrem sa vedem poze noi cu voinicul tau.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Multumim, Ellenuta!


Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput